بیشتر افرادی که تمایل به طراحی سایت دارند به دلیل راحتی کار و مقرون به صرفه بودن سیستم مدیریت محتوای وردپرس، تمایل به استفاده از این CMS دارند. قالب های وردپرس دارای پلاگینهای زیادی نیز میباشد که برای بهینه سازی سایت استفاده میشود .به همین علت میتوان گفت وردپرس سئو بیس است .در این مقاله شما را با  4 روش عالی برای بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو آشنا خواهیم کرد.
همه ما WordPress را دوست داریم چون استفاده از آن آسان است، محتوای سایتمان را به خوبی مدیریت می کند و جلوه زیبایی برای صفحه اول سایتمان فراهم می کند. همچنین وردپرس بدون اینکه ما کوچکترین تلاشی بکنیم سایت را برای موتور جستجو بهینه می کند.

نحوه بهینه سازی وردپرس برای موتور جستجو:

۱. چیدمان یا آرایش وردپرس را تغییر دهید.

بهینه سازی سایت وردپرسی - آرایش وردپرس

یکی از ایراداتی که به وردپرس گرفته می شود اینست که معمولا نام خود وب سایت در جلوی عنوان بلاگ قرار می گیرد. اما چرا این مسئله ایراد دارد؟ برای راه اندازی یا شروع، موتورهای جستجو عنوان بلاگ را در نظر می گیرند تا بفهمند که درباره چه موضوعی است. معمولا موتور جستجو 50 تا 64 حرف اول عنوان را جستجو و ضبط می کند، به همین وجود نام وب سایت در جلوی عنوان بلاگ پست اشکال دارد. یک راه سریع برای برطرف کردن این مشکل تغییر دادن عنوان با استفاده از پلاگین All In One SEO است.

۲. برچسب های درست، دقیق و مرتبط بسازید.

باز هم با استفاده از پلاگین All In One SEO می توانید این کار را انجام دهید. برچسب هایی که خود وردپرس می سازد و منتشر می کند معمولا خیلی به خصوص و مرتبط با محتوا نیستند و تا حدودی کلی اند و مورد توجه موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل قرار نمی گیرند. بنابراین بهترین راه برای حل این مشکل اینست که برچسب را خودتان بسازید.

۳. از Permalinks استفاده کنید.

بهینه سازی سایت وردپرسی - Permalinks

وقتی وردپرس یک پست جدید می سازد معمولا آن را با URL ای می سازد که برای بهینه سازی موتور جستجو خوب یا قابل قبول نیست به این دلیل که معمولا یک سری اعداد و ارقام غیرقابل فهم برای موتور جستجو به محتوا ضمیمه می کند و بدین ترتیب نمی توان فهمید که آن پست درباره چیست. با اینحال تغییر دادن آنها خیلی هم سخت نیست و فقط باید به ادمین پنل وردپرس برای حل این مشکل سری زد. در این پنل به قسمت setting بروید و سپس Permalinks را انتخاب کنید. روشهای URL مختلفی را خواهید دید و آنچه که به کار شما می آید Custom Structure است.
در این قسمت باید چیزی را وارد کنید، اما رشته یا string درست قبلا در آنجا نوشته شده است بر روی باکس کلید کرده و این را تایپ کنید : /%category%/%postname%
حال هر وقت که بخواهید یک پست جدید بسازید، این پست در URL چنین لیست می شود:
http://sample.com/your-category/the-proper-post-name
این کار باعث می شود پست شما برای موتور جستجو قابل خواندن شود و محتوایتان هم برای آن بهینه شود.

۴. لینک ها و محتوای بامعنی و مرتبط ارائه دهید.

بهینه سازی سایت وردپرسی - ارائه لینک ها و محتوای بامعنی

آنالیز سئو سایت و افزایش سرعت نقش بسیار مهمی در سئو سایت و افزایش بازدید سایت دارد. علاوه بر تهیه میزبانی پرسرعت هاست وردپرس، روش دیگری که برای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می توانید انجام دهید اینست که لینک سایت ها یا محتوای مرتبط را ارائه دهید. هدف از این کار ساختن یک نقشه در بلاگ پست است که کاربر و موتور جستجو را به سمت محتوای مرتبط با محتوای شما هدایت می کند. البته در دادن تعداد لینک در گوگل محدودیت وجود دارد، اگر به ازای هر کلمه در پست خود یک URL بگذارید، موتورهای جستجو آن را اسپم تلقی کرده و در رتبه بندی آن را نادیده می گیرند. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، استفاده از پلاگین “RelatedPosts” می باشد.

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.