تولید محتوا

تولید محتوا انتقال اطلاعات و تجربیات به طرق مختلف انواع نشر از تهیه متون تا هنر های ارتباطاتی است که به کاربران و مخاطبان مفهومی را می‌رساند. تولید محتوا می‌تواند تجربیاتی را از طریق رسانه، نوشتن یا هنرهای متفاوت انتقال بدهد. همچنین تولید محتوا می‌تواند از طریق رسانه های متفاوت شامل اینترنت، سینما، تلویزیون، گوشی های هوشمند، صوت، کتاب ها، کتابهای الکترونیکی، مجله ها و ایونت ها و همچنین سخنرانی ها، کنفرانس ها و اجرا در صحنه ها ارائه شود.

شاید تا به حال به اینکه محتوا می تواند شامل محتواهای در قبض آب و برق، فرم ثبت نام، بلیت سفر، نامه، تراکت، بیلبوردها، تابلوهای نصب شده در تمام شهر، فیلم، پادکست‌ها و… فکر نکرده باشید. اما با اطمینان می‌توان گفت که محتوا شامل چنین مواردی هم می‌شود به دلیل اینکه که به شما یک پیامی را انتقال خواهد داد.

چرا تولید محتوا ؟

تولید محتوا، خلق ایده‌های ارزشمند و جذاب به صورت مکتوب، تصویری یا صوتی است که مخاطبان را جذب، درگیر و وفادار به برند شما می‌کند.

خلق ایده‌های ارزشمند: وقتی شما به تههیه و تولید محتوا میپردازید باید این نکته را در نظر بگیرید که محتوای تولید شده باید برای مخاطبانتان مفید، آموزنده یا سرگرم‌کننده باشد.

جذب مخاطب: از محتوای تکراری و غیر جذاب بپرهیزید، محتوا باید توجه مخاطبین شما را جلب کند و آنها را ترغیب کند به خواندن، دیدن یا شنیدن ادامه آن.

تعامل با مخاطب: محتوای شما باید به گونه ای جذاب باشد که مخاطب بعد از مشاهده یا مطالعه آن به گفتگو، اشتراک‌گذاری یا اقدامات دیگری بپردازد.

وفادار شدن مخاطب: شما باید به گونه ای محتوا تولید کنید که بطور مداوم با کاربر ارتباط برقرار کند و آنها مشتریان وفادار برندتان شوند.

content production 1
content production 2

تولید محتوای وب چیست؟

محتوای وب همان محتوای متنی؛ بصری یا صوتی است که به عنوان بخشی از تجربه کاربر در وب سایت ها دیده می‌شود.

محتوا ی وب می‌تواند شامل متن، تصاویر، صداها، فیلم و انیمیش ها شود؛ همچنین محتواهای دیگری مانند اسناد، داده های کاربردی، خدمات الکترونیکی، فایل های صوتی و تصویری، صفحات وب شخصی، پیام های ایمیل آرشیو شده را می‌توان در نظر گرفت.

تمام مواردی که در بخش تولید محتوا معرفی کرده‌ایم را اگر در بستر اینترنت بیاوریم؛ می‌توانیم به عنوان تولید محتوای وب در نظر گرفت.

content production 3

سئو و بهینه سازی سایت

بسیاری از مدیران، تولید محتوای وب را جزی از کسب و کارها می‌دانند که از طریق تولید محتوا برای سایت خودشان می‌توانند تعامل با مخاطبان را ایجاد کنند؛ معرفی محصول یا خدمت کسب و کارتان به صورت محتوا ایجاد می‌گردد و از این طریق می‌توانید مخاطبان بسیاری را جذب وب سایت خود کنند که این کار می‌تواند منجر به افزایش بازدید سایت شود.

تولید محتوا یکی از اولیت‌های مهم برای موتورهای جستجو هستند تا از آن طریق وب سایت‌ها را در جایگاه های برتر قرار بدهد. اما باید به این نکته توجه کنید که محتوا باید به صورت منحصر به فرد و یکتا تولید شود تا سئو سایت از نظر موتورهای جستجو قابل قبول باشد.

زمانی که محتوای منحصر به فرد برای وب سایت خودتان تولید می‌کنید باید این را در نظر بگیرید که محتوا باید مطابق با نیاز مخاطب باشد.

11111

مزیت های تولید محتوای وب

تولید محتوای وبمزیت های تولید محتوای وب
جذب مخاطب
تعامل با مخاطبان
افزایش بازدید سایت
توسعه کسب و کارتان
تبدیل مخاطب به مشتری
افزایش رتبه در موتورهای جستجو
کمک به برندینگ کسب و کارتان
ماندگاری مخاطب در وب سایت
content production 5

تولید محتوا وب سایت برای کسب و کارهای مختلف

محتوا برای هر کسب و کاری باید به صورت منحصر به فرد و مختص همان حوزه تولید شود. این بدین معنی است که برای هر کسب و کار قبل از آنکه محتوای تولید شود باید نیازهای مخاطب را شناسایی کنیم؛ رفتار کاربران مختص به همان کسب و کار را آنالیز کنیم و بر آن اساس یک استراتژی تولید محتوا ایجاد کنیم. به صورت کلی می توان گفت که باید یک فرآیند را در نظر گرفت و براساس آن پیش رفت. بعد از ساخت سایت و پس از آن که محتوا مختص به هر کسب و کاری تولید شد باید به صورت دوره ای محتواها را تحلیل و آنالیز کرد تا به هدف مورد نظر خودتان دست پیدا کنید.

باید به این نکته توجه کرد که تولید محتوا در حوزه های مختلف را به یک نفر نبایست سپرد این می تواند از کیفیت محتوا وب سایت شما بکاهد که این منجر به کاهش مخاطبان شما و همچنین کاهش رتبه در موتورهای جستجو خواهید شد.

فرآیند تولید محتوا برای کسب و کارها

تولید محتوا به شیوه وب رمز

فرآیند تولید محتوا برای کسب و کارها

انواع تولید محتوا

4 نوع متداول تولید محتوا

تولید محتوا متنی

سفارش دهید

تولید محتوا گرافیکی

سفارش دهید

تولید محتوا ویدیویی

سفارش دهید

تولید محتوا صوتی

سفارش دهید

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.