فرصت نهایی خرید با قیمت 1401

روش‌های حفط امنیت در دنیای مجازی موجب جلوگیری از حمله ویروس‌ها و بدافزارها می‌شود. در این مقاله روش‌های حفظ امنیت کامپیوتر شما در مقابل این حملات را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید از به سرقت رفتن اطلاعات خود جلوگیری کنید.

آیا میدانید برای حفظ امنیت کامپیوتری که به دنیای مجازی وصل می شود چه اصولی لازم است؟ ما در این مقاله به شما روشهای مهم تر را آموزش می دهیم.

۱. استفاده از سیستم عامل امن تر

حفظ امنیت کامپیوتر - استفاده از سیستم عامل امن تر

بعنوان شخصی که در زمینه وب، سالهای زیادی مشغول به فعالیت هستم اکیدا پیشنهاد می کنم که سیستم عامل ویندوز را کنار گذاشته و یا حتی الامکان نسبت به نصب سیستم عامل لینوکس مثل نسخه ابونتو برروی سیستم شخصی خود  در کنار ویندوز اقدام نمایید و خودتان شرایط پیش رو را مورد آزمایش قرار دهید.

قاعدتا، در این صورت سیستم شما نسبت به قبل، به جرات ۹۰ درصد امن تر خواهد بود و کمتر نیاز به توجه به موارد باقی زیر خواهید داشت.

پیشنهاد وب رمز: باج افزار (Ransomware) چیست؟

۲. بروزرسانی آنتی ویروس

حفظ امنیت کامپیوتر-بروزرسانی آنتی ویروس

شما به عنوان کاربر اینترنت باید بدانید که قدم گذاشتن در فضای مجازی که دنیایی از انواع ویروس های مخرب، هکر یا افراد سودجو و … است برای شما و کامپیوتر و یا حتی حساب بانکی شما ریسک بالایی دارد. در نظر داشته باشید که افراد سودجو با ایجاد اسکریپت،‌پیام‌های pop-up، برنامه های جاسوسی و تزریق کد های آلوده به سیستم شما با زیرکی می توانند به زندگی شما وارد شوند.

معمولا به هنگام بروز مشکل، اجرای برنامه‌های آنتی ویروس و آنتی اسپای‌ویر روی دستگاه، نخستین عکس العمل و اخطار وجود مشکل امنیتی را به کاربر می دهد. این اقدام در جای خود بسیار مناسب است ولی لطفا از برنامه‌های آنتی ویروس پیشرفته استفاده کنید که به طور خودکار و با کانکت شدن کامپیوتر به اینترنت بروزرسانی می شوند اما حتی در این حالت نیز نمی توان گفت که سیستم کامپیوتر شما ۱۰۰ درصد ایمن است.

 

۳. استفاده از فایروال
حفظ امنیت کامپیوتر - استفاده از فایروال

یکی از بهترین روش‌ها جهت جلوگیری از مختل شدن عملکرد کامپیوتر به واسطه بدافزارها، محدود کردن دسترسی از طریق برنامه های فایروال است.

مراحل اجرای فایروال در ویندوز ۷ به صورت زیر است:

روی گزینه Start کلیک کنید (آیکون ویندوز در گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش).

انتخاب گزینه control panel

انتخاب گزینه Windows Firewall

در صورتی که تنظیمات برنامه فایروال شما روی حالت/ مد خاموش (off) قرار داشته باشد به راحتی می توانید با کلیک کردن روی دکمه on و سپس ok آن را به حالت/ مد روشن دربیاورید.

۴. احتیاط، همواره

ابزارهای آنتی‌ویروس و اسپای‌ویر اتوماتیک کارایی فوق العاده‌ای دارند اما هیچ عملی نمی‌تواند جایگزین هوشیاری و عملکرد هوشمندانه خود شما باشد. آیا ایمیلی از یک شخص ناشناس دریافت کرده‌اید؟ بی درنگ آن را روانه سطل آشغال (Trash) کنید و نگذارید کنجکاوی شما باعث بروز یه خرابکاری شود. اگر نرم افزار ایمیل شما به صورت اتوماتیک پیام‌های جدید را باز می‌کند، هیچ ضمیمه‌ای را از این پیام های دریافتی کلیک نکنید..

از وجود لایه های امنیتی چندگانه و برنامه های آنتی ویروس قوی برروی میل سرور .شرکت میزبان اطمینان یابید

روی هر چیزی که ناگهان روی صفحه نمایش کامپیوتر شما ظاهر می شود هرگز کلیک نکنید..! این پیامها می توانند حامل ویروس و کد مخرب و… باشند

۵. برنامه های مشکوک را از سیستم خود بزدایید

اگر سیستم خود را برای جدال با تهدیدات به آخرین آنتی ویروس‌ها و آنتی اسپای ویرها مسلح کرده باشید آیا باز هم جای نگرانی وجود دارد؟ با انجام چند تغییر کوچک در ویندوز می توانید از شر مشکلات اسپای‌ویر راحت شوید. با این کار به سادگی قادر خواهید بود برنامه‌های در حال اجرا روی کامپیوترتان را به خوبی تحت نظارت و کنترل قرار دهید. برای انجام این کار در ویندوز ۷ به روش زیر عمل کنید:

کلیک روی آیتم Start

انتخاب آیتم Control Panel

انتخاب آیتم System and security (در طبقه بندی category view)

انتخاب آیتم Administrative Tools

دوبار کلیک روی  کلید System Configuration

انتخاب آیتم Startup

برنامه هایی که در این لیست نشان داده می شود را به دقت بررسی کنید، شما می توانید برنامه‌هایی را که به ندرت کاربری دارند از حالت انتخاب خارج کنید و به این ترتیب از فشار بار اضافه به کامپیوتر خود بکاهید و در پایان روی گزینه OK کلیک کنید.

پس از اتمام کار یک بار کامپیوتر خود را ری استارت نمایید.

در صورتی که تمایل دارید به وضعیت سابق برگردید می توانید روی گزینه Restore My Computer to An Earlier Time کلیک کنید و آخرین نقطه بازیابی را انتخاب نمایید.

 

 

برچسب ها :

آخرین مقالات وب رمز

گزیده تجربیات ما را در مقالات بلاگ مان بخوانید..

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"

خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برای بهبود خدمات رضایت مشتریان را پیمایش می‌کنیم

برخی نتایج نظر سنجی‌های انجام شده

85%
خدمات سئو
95%
طراحی سایت
97%
هاستینگ و سرور
90%
پشتیبانی

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.