آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  گواهینامه SSL اطلاعات بین کاربر و سایت را رمزگذاری می‌کنند، بدین صورت که در زمانی که هکر بین کاربر و سایت نفوذ می‌کند (به اصطلاح هک می‌کند) نتواند اطلاعات را بازیابی کند. در این مقاله توضیح خواهیم داد که تفاوت بین SSL و TLS چیست؟

  SSL و TLS از انواع پروتکل‌های کدگذاری هستند که وظیفه آن‌ها ایمن­ سازی ارتباط میان سرور،‌ کاربر و برنامه‌ها در بستر شبکه است.

  اولین نسخه SSL در سال ۱۹۹۵ توسط شرکت Netscape با ورژن 2.0 ارائه شد. ولی به سرعت ورژن بهبود یافته 3.0 جایگزین آن شد.

  TLS برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ بر پایه SSL 3.0 ارائه شد و در نهایت جایگزین SSL شد. البته TLS این امکان را ارائه می­داد که در صورت نیاز، کانکشن کاربر از TLS 1.0 به SSL 3.0 دانگرید شود. در حال حاضر اکثر مرورگرها از TLS ورژن 1.0 به صورت پیش‌­فرض پشتیبانی می‌کنند. همچنین از SSL می ­توان جهت ایمن‌سازی پروتکل‌های دیگر مانند FTP و  SMTP استفاده کرد.

  روش کار

  SSL و TLS یک ارتباط امن،‌ دو طرفه و تونل مانند میان دو نقطه که در حال انتقال اطلاعات هستند برقرار می‌کنند. معمولا برای انتقال اطلاعات از بستر HTTP استفاده می­‌شود ولی وقتی این ارتباط توسط SSL/TLS امن شود، پروتکل انتقال اطلاعات HTTPS خواهد شد.

   

  از SSL استفاده کنیم یا TLS؟

  تفاوت ssl و tls - از SSL استفاده کنیم یا TLS

  هر دو ورژن ۲SSL و ۳SSL توسط IETF به دلیل وجود نقص­های امنیتی منسوخ اعلام شده­ اند. همچنین اکثر مرورگرهای امروزی در زمان مواجهه با وب سروری که از این دو نسخه SSL استفاده می­کنند،‌ تجربه کاربری ضعیفی را برای بازدیدکنندگان رقم می­زنند. مثلا ممکن است بازدید کننده خطای HTTPS را در URL مشاهده کند و یا مرورگر خطای امنیتی نمایش دهد. به همین دلیل توصیه می­‌شود که تمامی سرورها حتما از TLS استفاده کنند.

  پیشنهاد وب رمز: گواهینامه امنیتی برای دامین های آی.آر SSL Certificate for .IR Domains

  آیا SSL  و TLS از نظر رمزنگاری تفاوتی دارند؟‌

  تفاوت ssl و tls - آیا SSL  و TLS از نظر رمزنگاری تفاوتی دارند

  در حقیقت بله. این مورد را می­توان در خصوص ورژن­های قدیمی SSL نیز مدعی شد. SSL و TLS هر دو در واقع از یک پروتکل استفاده می­‌کنند ولی به دلیل تفاوت ورژن­ها،‌ SSL2 با SSL3  و SSL3 با TLS1 سازگاری نداشت. هم چنین می­توان استدلال کرد که TLS ورژن ۱ در واقع همان SSL ورژن ۴ است، چون هر دو یک پروتکل هستند.

  هر ورژن جدیدی از این پروتکل با ویژگی­‌های بهبود یافته و یا قابلیت­های جدیدی ارائه شده­ است. ورژن ۱SSL هیچگاه به صورت عمومی ارائه نشد،‌ ورژن ۲ برای استفاده عموم منتشر شد ولی مشکلات و معایب بسیاری داشت،‌ ورژن ۳ در واقع بازنویسی مجدد ورژن ۲ برای رفع مشکلات آن بود و TLS ورژن ۱ هم نسخه بهینه شده‌ی SSL ورژن ۳ بود.

  شایان ذکر است که SSL و TLS در اینجا فقط به روش برقراری ارتباط (handshake)‌ میان سرور و کاربر اشاره دارد. این برقراری ارتباط به خودی خود باعث رمزنگاری اطلاعات نمی‌شود،‌ بلکه کاربر و سرور از این طریق بر روی متد رمز نگاری توافق می­‌کنند.

   

  آیا سرورهای وب­رمز از TLS پشتیبانی می­‌کنند؟‌

  بله. با خرید ssl گواهینامه صادر شده از سمت وب ­رمز از جدیدترین ورژن TLS بهره برده و کلیه سرورهای وب‌رمز جدیدترین ورژن­‌های  TLS را پشتیبانی می‌­کنند.

   

  بخشی از آمار خدمات وب رمز

  تعداد خدمت ارائه شده

  150
  پروژه سئو
  420
  پروژه طراحی سایت
  69000
  خدمات هاست
  220000
  ثبت دامنه

  در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

  کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

  خانم مهندس درفشی

  خانم مهندس درفشی

  مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

  آقای مهندس منظمی

  آقای مهندس منظمی

  مدیر "هلدینگ گام"

  خانم مهندس اسدی

  خانم مهندس اسدی

  مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

  آقای مهندس طالب زاده

  آقای مهندس طالب زاده

  مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

  برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

  جایگاه برند معظم شما اینجاست..

  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers

  تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

  رأی شما ثبت شد.