پسوند دامنه agency یک دامنه سطح بالای عمومی (gTLD) است. این دامنه در سال 2014 تاسیس شد و آن را به یکی از TLD های جدید در بازار تبدیل کرد.

دامنه agency به عنوان یک دامنه اینترنتی معمولاً برای وب‌سایتها، پروژه‌ها، یا منابع آنلاین مرتبط با سازمان‌ها، ادارات استفاده می‌شود. در ادامه مقاله با مطالبی که گفته شده است، بهتر متوجه خواهید شد که دامنه agency چیست.

دامنه agency. چیست؟

دامنه agency چیست

دامنه agency به عنوان نشانی اینترنتی یک وب‌سایت یا منبع آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد که به طور کلی با سازمان‌ها یا اداراتی مرتبط است که مسئولیت اجرای برنامه‌ها، خدمات، و وظایف مشخصی را دارند.

این دامنه‌ها معمولاً توسط انواع سازمان‌ها، شرکت‌ها، و ادارات دولتی برای نمایش وب‌سایتها و ارتباط با مخاطبان خود استفاده می‌شوند. در واقع، دامنه‌های agency به عنوان شناسه اینترنتی برای معرفی و ارتباط با سازمان‌ها و خدمات آن‌ها به کار می‌روند.

این دامنه‌ها به وب‌سایت‌ها و منابع مرتبط با موضوعات گوناگونی از جمله مشاوره، تبلیغات، مدیریت پروژه، خدمات حقوقی و بیمه نیز اختصاص می‌یابد. با استفاده از دامنه‌های agency این سازمان‌ها و ادارات می‌توانند به طور مستقیم به مخاطبان و مشتریان خود دسترسی فراهم کنند و ارتباط بیشتری را با آن‌ها برقرار کنند.

این دامنه‌ها به عنوان یک بخش اساسی از حضور آنلاین و شناسایی سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در تعیین هویت و اهداف سازمانی تاثیرگذاری دارند. ثبت دامنه برای سایت و کسب و کار های مختلف نیازمند پشت سر گذاشتن مراحلی است که ممکن است هر تیم یا شرکتی آن را بلد نباشد. اگر قصد دامنه دارید می توانید به انتهای مقاله مراجعه نمایید.

تاریخچه دامنه agency

دامنه‌های اینترنتی با پسوند agency یکی از زیردامنه‌های اصلی (gTLD) در اینترنت هستند. این پسوند از زمان توسعه و توسط شرکت Verisign، یکی از بزرگترین شرکت‌های ثبت دامنه در دنیا، معرفی شده است. تاریخ معرفی این پسوند به دامنه‌های اینترنتی به سال ۲۰۱۵ بازمی‌گردد.

هدف از معرفی این پسوند افزودن یک گزینه بیشتر برای ثبت دامنه‌ها بود تا سازمان‌ها، ادارات، و شرکت‌ها بتوانند دامنه‌هایی با نام‌های مرتبط با فعالیت‌ها و خدمات خود ثبت کنند. این اقدام به تنوع بیشتر در نام‌گذاری دامنه‌ها منجر شد و به سازمان‌ها فرصت داد تا هویت و موجودیت آن‌ها را در فضای آنلاین بهبود بخشند.

از زمان معرفی دامنه‌های با پسوند agency این پسوند به طور گسترده‌ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است و به عنوان یک وسیله مهم در ایجاد حضور آنلاین و ارتباط با مشتریان برای انواع سازمان‌ها به کار می‌رود.

کاربرد دامنه agency

 • سازمان‌ها و ادارات دولتی: ادارات و سازمان‌های دولتی می‌توانند از این دامنه برای ایجاد وب‌سایتها و منابع آنلاینی استفاده کنند تا خدمات و اطلاعات مرتبط با فعالیت‌های خود را ارائه دهند.
 • شرکت‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی: شرکت‌های تبلیغاتی و ارتباطات می‌توانند از این دامنه برای نمایش نمونه کارها و خدمات خود استفاده کنند و به معرفی برندها و مشتریان خود بپردازند.
 • مشاوره و خدمات حقوقی: مشاوران حقوقی، مشاوران مالی، و سایر مشاوران می‌توانند از این دامنه برای ارتقاء حضور آنلاین خود و ارائه خدمات مشاوره‌ای خود به مشتریان استفاده کنند.
 • مدیریت پروژه: شرکت‌ها و فردی که در زمینه مدیریت پروژه‌ها فعالیت دارند، می‌توانند از این دامنه برای معرفی خدمات مدیریت پروژه‌ای و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه استفاده کنند.
 • صنعت گردشگری و مسافرت: آژانس‌های مسافرتی و توریستی می‌توانند از این دامنه برای نمایش تورها، بلیط‌ها، و خدمات مرتبط با مسافرت استفاده کنند.

چرا این پسوند دامنه را بخریم؟

چرا این پسوند دامنه را بخریم

نمایندگی‌هایی در اشکال و ابعاد های مختلف وجود دارند، و agency برای هر نوع هدفی وجود دارد. برای مثال طراحی، بازاریابی و استعداد. دامنه agency راه خوبی برای افزودن سطح بیشتری از نمایان کردن حضور آنلاین شما در بین رقبا است.

این پسوند دامنه بسیار مورد توجه توسط برخی از موفق ترین agencyها در جهان استفاده می شود و می تواند به برند شما عنصری هوشمندانه و آینده نگر بدهد که می تواند مزیت رقابتی آنلاین ایجاد کند.

به طور کل خرید دامنه با پسوند agency برای برخی موارد می‌تواند مفید باشد. برای مثال اگر شما یک شرکت یا سازمان هستید، داشتن یک وب‌سایت با این پسوند می‌تواند به شما امکان فراهم کردن اطلاعات در مورد خدمات، محصولات یا فعالیت‌های خود را بدهد. این امر به ایجاد روابط با مشتریان و مخاطبان کمک می‌کند.

ویژگی‌های بارز دامنه agency

در این بخش قرار است تا در مورد ویژگی های دامنه AGENCY که پشتیبانی از قابلیت ثبت دامنه با تعداد بالا، عدم پشتیبانی از قابلیت Back orders، انتقال راحت، امکان تغییر حساب کاربری، عدم امکان ثبت دامنه agency به صورت محافظت شده و غیره… هستند به طور شفاف و کامل صحبت کنیم. این بخش را از دست ندهید.

۱- پشتیبانی از قابلیت ثبت دامنه با تعداد بالا

دامنه با پسوند “agency” از قابلیت ثبت دامنه با تعداد بالا برخوردار است که این امکان را به سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌دهد تا بر اساس نیازهای خود تعداد زیادی دامنه با این پسوند را به ثبت برسانند.

این ویژگی می‌تواند برای استفاده در برندینگ، سئو یا محافظت از اسامی تجاری مختلف مفید باشد. این امکان به کاربران این فرصت را می‌دهد تا بیشترین بهره‌وری از پسوند agency را برای تبلیغات، آنلاین سفرهای تبلیغاتی، یا موارد دیگر ببرند.

پيشنهاد وب رمز: تاثیر پسوند دامنه بر سئوی سایت

۲- عدم پشتیبانی از قابلیت Back orders

عدم پشتیبانی از قابلیت Back orders

عدم پشتیبانی از قابلیت Back orders در دامنه با پسوند “agency” به معنای این است که امکان ثبت پیش‌فرض دامنه‌هایی که به طور موقت غیرفعال شده‌اند وجود ندارد.

این ویژگی به کسانی که تمایل دارند دامنه‌های مشخصی را به طور سریع پس از انقضاء آنها ثبت کنند، کمک نمی‌کند و نیاز به رصد و ثبت دستی دامنه‌ها دارند. این ممکن است برای برخی افراد محدودیت‌هایی را ایجاد کند.

۳- به راحتی قابل انتقال است

دامنه با پسوند agency به راحتی قابل انتقال به دیگر دارندگان دامنه است، این به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا دامنه خود را به فرد دیگری یا سرویس میزبانی متفاوتی منتقل کنند.

این ویژگی انعطاف بالایی را برای مدیریت و مالکیت دامنه به کاربران می‌دهد و امکان تغییر مالکیت یا میزبانی دامنه را به سادگی فراهم می‌کند. در ادامه از دیگر ویژگی های این دامنه خواهیم گفت.

۴- امکان تغییر حساب کاربری

امکان تغییر حساب کاربری در دامنه با پسوند agency به کاربران این امکان را می‌دهد که اطلاعات و مشخصات حساب کاربری خود را به راحتی و به میزبانی دلخواه تغییر دهند.

این ویژگی برای کاربرانی که می‌خواهند از خدمات میزبانی مختلفی استفاده کنند یا اطلاعات شخصی خود را به‌روز نمایند، بسیار مفید است و امکان مدیریت موثر حساب کاربری را فراهم می‌سازد.

۵- عدم امکان ثبت دامنه agency به صورت محافظت شده

عدم امکان ثبت دامنه با پسوند “agency” به صورت محافظت شده به معنای این است که برخلاف برخی دامنه‌های دیگر، دامنه‌های با پسوند “agency” قابلیت ثبت توسط فرد دیگری به صورت ساده و بدون محافظت از مالکیت ممکن نیست.

این ویژگی به مالکان دامنه امکان محافظت از نام خود و جلوگیری از تغییر نام دامنه توسط دیگران را فراهم می‌کند و اعتبار بالاتری به دامنه می‌بخشد.

۶- امکان ثبت این پسوند دامنه به صورت شخصی و خصوصی

امکان ثبت دامنه با پسوند “agency” به صورت شخصی و خصوصی از ویژگی‌های این دامنه است. این امکان به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا دامنه با حفظ حریم خصوصی خود به ثبت برسانند و از اطلاعات شخصی محافظت کنند. این ویژگی به کاربران اعتمادی می‌دهد که می‌خواهند نام خود را به طور شخصی و محفوظانه در دامنه‌های خود استفاده کنند.

۷- امکان به روزرسانی کاربران

ویژگی به روزرسانی کاربران در دامنه با پسوند “agency” به مالکان اجازه می‌دهد تا با به روزرسانی اطلاعات کاربری، از تغییرات در مدیریت حساب کاربری خود بهره‌برند.

این امکان از دامنه‌های با پسوند “agency” به عنوان یک ابزار انعطاف‌پذیر برای مدیریت بهتر حساب کاربری و اطلاعات مرتبط با آن بهره‌مندی می‌کند و به کاربران این اختیار را می‌دهد تا از تغییرات در اطلاعات خود به آسانی استفاده کنند.

۸- پشتیبانی از IDNها

پشتیبانی از IDNها

دامنه‌های با پسوند “agency” از امکان پشتیبانی از IDN (نام دامنه بین المللی) برخوردار هستند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا دامنه‌هایی با حروف و نویسه‌های غیر لاتین مانند حروف فارسی یا حروف چینی به سادگی ثبت کرده و از آن‌ها استفاده نمایند. این ویژگی به مالکان دامنه‌ها امکان دسترسی به مخاطبان بین‌المللی با زبان‌ها و نویسه‌های متنوع را می‌دهد و ارتباطات جهانی را تسهیل می‌کند.

ثبت دامنه agency + قوانین آن

ثبت دامنه agency

ثبت دامنه با پسوند “agency” به شرکت‌ها، ادارات، و افراد امکان می‌دهد تا یک نام تک و شناخته شده در دنیای آنلاین بسازند. این دامنه‌ها مختص انواع صنایع و خدمات هستند و به بهبود تشخیص و شناخت برند و فعالیت‌های مختلف کمک می‌کنند. همچنین، این دامنه‌ها از امکاناتی مانند حفظ حریم خصوصی و قابلیت ثبت به صورت شخصی بهره‌مند هستند.

دامنه‌های با پسوند “agency” به مالکان این امکان را می‌دهند تا یک حضور آنلاین متمرکز و حرفه‌ای برای خدمات و فعالیت‌های خود ایجاد کنند. این دامنه‌ها به عنوان یک ابزار ارتباطی قوی و شناخته شده در فضای مجازی عمل می‌کنند و به کسب و کارها و سازمان‌ها امکان می‌دهند تا به راحتی با مشتریان و مخاطبان خود در ارتباط باشند.

قوانین ثبت دامنه agency

قوانین ثبت دامنه agency

قوانین ثبت دامنه با پسوند “agency” مطابق با مقررات عمومی ثبت دامنه‌ها تعیین می‌شوند. این مقررات شامل الزامات مربوط به نام‌گذاری، حفظ حریم خصوصی، و انتقال دامنه می‌شوند. توجه به این قوانین در فرآیند ثبت و مدیریت دامنه ضروری است.

 • نامی که شما برای دامنه خود انتخاب می‌کنید باید حداقل دارای یک کاراکتر و حداکثر دارای 63 کاراکتر باشد.
 • نام دامنه شما باید با یک حرف و یا یک عدد شروع شده و با یک حرف و یا یک عدد نیز به پایان برسد.
 • شما برای انتخاب نام دامنه خود تنها می‌توانید از کاراکترهای انگلیسی شامل حروف انگلیسی از a تا z و همینطور اعداد از 0 تا 9 و همینطور از کاراکتر خط تیره استفاده کنید.

استفاده از کاراکترهای انگلیسی در دامنه

 • توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید از خط تیره در نام دامنه خود استفاده کنید نمی‌توانید از آن در کاراکترهای سوم و چهارم و همینطور در شروع و یا پایان نام دامنه خود استفاده کنید.
 • نامی که شما برای دامنه خود انتخاب می‌کنید نمی‌تواند شامل کاراکتر اسپیس باشد.

دامنه خود را از وب‌رمز بخرید

انتقال دامنه agency

انتقال دامنه agency

فرآیند انتقال دامنه با پسوند “agency” به سادگی امکان‌پذیر است. برای انجام این کار، شما باید از طریق میزبان خود یا رجیستر دامنه، اطلاعات مورد نیاز از جمله کد انتقال (EPP) را ارائه دهید. سپس، میزبان یا رجیستر مقصد اقدام به انتقال دامنه می‌کند.

این فرآیند ممکن است تغییراتی در حساب کاربری دامنه ایجاد کند، بنابراین اهمیت دارد که دقیقاً به دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط میزبان یا رجیستر پیروی کنید. باید توجه داشت که در فرآیند انتقال دامنه “agency”، به مواردی مانند تاریخ انقضاء دامنه فعلی، قوانین مربوط به انتقال در ارزش دامنه، و مدت زمانی که ممکن است طول بکشد تا انتقال انجام شود، توجه داشته باشید.

تمدید دامنه agency

برای تمدید دامنه با پسوند “agency”، شما باید به رجیسترار یا میزبان دامنه‌تان مراجعه کرده و مطابق دستورالعمل‌های آن‌ها عمل کنید. معمولاً تمدید دامنه می‌تواند به صورت سالیانه انجام شود و شما باید هزینه مربوط به تمدید را پرداخت کنید.

حریم خصوصی و ایمنی دامنه خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که اطلاعات تماس و مالکیت دامنه به‌روز است تا هیچ مشکلی در فرآیند تمدید به وجود نیاید. همچنین، پیشنهاد می‌شود که تاریخ انقضاء دامنه خود را به دقت نظارت کنید و با اطلاع از زمان انقضاء به موقع تمدید انجام دهید و  سعی کنید که به موقع اقدام به تمدید دامنه‌تان نمایید تا از از دست دادن آن جلوگیری کنید.

چرا دامنه agency را از شرکت‌های معتبر بخریم؟

چرا دامنه agency را از شرکت‌های معتبر بخریم

دامنه “agency” را از شرکت‌های معتبر بخرید چرا که این شرکت‌ها امکانات مدیریتی پیشرفته، خدمات پشتیبانی حرفه‌ای، امنیت بالا، و قیمت‌های رقابتی را ارائه می‌دهند. این امکان به شما می‌دهد تا دامنه‌تان را با اطمینان و امکانات کامل مدیریت کنید و حضور آنلاین خود را به بهترین شکل ادامه دهید.

مدیریت آسان دامنه‌ها با استفاده از پنل اختصاصی

دامنه‌های با پسوند “agency” امکان مدیریت آسان را از طریق پنل اختصاصی فراهم می‌کنند. این پنل به مالکان دامنه امکان کنترل و تنظیمات مختلفی از جمله تغییر اطلاعات تماس، انتقال دامنه، و تمدید را ارائه می‌دهد. این امکانات به شما انعطاف و کنترل بیشتری بر روی دامنه‌های خود می‌دهند و به راحتی می‌توانید مدیریت کامل دامنه‌های خود را انجام دهید.

ثبت آنی بلافاصله پس از پرداخت

ثبت آنی بلافاصله پس از پرداخت

در دامنه‌های با پسوند “agency”، ثبت آنی و بلافاصله پس از پرداخت انجام می‌شود. بلافاصله پس از انجام تراکنش مالی، دامنه مورد نظر به نام شما ثبت می‌شود و می‌توانید به سرعت از آن استفاده کنید. با این ویژگی، شما نیازی به انتظار تأییدهای طولانی یا مراحل پیچیده برای ثبت دامنه ندارید.

تضمین کیفیت و هزینه

دامنه‌های با پسوند “agency” همچنین تضمین کیفیت و شفافیت در هزینه‌های ثبت و نگهداری دارند. قیمت دامنه مناسب است، هزینه‌ها معمولاً پیش‌فرض و مشخص هستند، بدون هزینه‌های پنهانی یا افتراق‌گذاری. این ویژگی به کاربران اعتمادی می‌دهد که می‌توانند به راحتی هزینه‌های مربوط به دامنه‌های خود را پیش‌بینی و مدیریت کنند.

جلوگیری از سرقت دامنه

جلوگیری از سرقت دامنه

سعی کنید اطلاعات حساب کاربری خود را محرمانه نگه دارید و از به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران پرهیز کنید. همچنین باید از امنیت دومرحله‌ای برای ورود به حساب کاربری استفاده کنید تا افراد غیرمجاز نتوانند به راحتی به حساب شما دسترسی پیدا کنند. همواره به تغییرات و اعلان‌های مرتبط با دامنه‌تان دقت کنید.

پیرو قوانین GDPR

 1. حق افراد برای دسترسی، اصلاح، و حذف اطلاعات شخصی خود تضمین می‌شود.
 2. شرکت‌ها موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی افراد و اعلان در مورد جمع‌آوری و پردازش این اطلاعات می‌باشند.
 3. نقض مقررات GDPR ممکن است به جریمه‌های مالی جدی منجر شود.

تنظیم DNS و Recordها بر روی پنل مدیریتی

ابتدا وارد پنل مدیریتی حساب کاربری دامنه خود شوید. سپس باید به بخش “تنظیمات DNS” یا “مدیریت رکوردها” بروید. رکوردهای مورد نیاز خود را ایجاد، ویرایش یا حذف کنید.

تغییرات را ذخیره کنید تا تنظیمات DNS و رکوردها بر روی دامنه‌تان اعمال شود. در این بخش بصورت کامل توضیح داده شد که چرا  باید دامنه AGENCY را از شرکت های معتبر خریداری کنیم.

نتیجه گیری

به طور کل در این مقاله گفته شد که دامنه با پسوند “agency” امکانات مدیریتی انعطاف‌پذیر، امنیتی بالا، و ایجاد حضور آنلاین متمرکز را فراهم می‌کند. این دامنه به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی نام خود را به یک شناخته‌شده در فضای مجازی تبدیل کنند و از مزایای حضور آنلاین بهره‌برند.

سوالات متداول

دامنه با پسوند "agency" یک نوع دامنه اینترنتی است که به شرکت‌ها، ادارات، و افراد امکان می‌دهد تا نام یکتا و مرتبط با فعالیت‌های آژانسی خود را در دنیای آنلاین ثبت و مدیریت کنند.

ثبت دامنه با پسوند "agency" امکان ایجاد حضور حرفه‌ای و متمرکز در زمینه خدمات و فعالیت‌های آژانسی را فراهم می‌کند. همچنین، این دامنه از ویژگی‌های امنیتی و مدیریتی قوی برخوردار است.

برای ثبت دامنه با پسوند "agency" می‌توانید به رجیسترها یا میزبان‌های معتبر دامنه مراجعه کنید و نام مورد نظر خود را جستجو و ثبت کنید. پس از پرداخت هزینه، دامنه به نام شما ثبت می‌شود.

بله، دامنه‌های با پسوند "agency" امکان تنظیم اطلاعات مالکیت به صورت شخصی و خصوصی را فراهم می‌کنند. این امکان به مالک دامنه اجازه می‌دهد تا جزئیات شخصی خود را محرمانه نگه دارد و جلوی اسپم و تماس‌های ناخواسته را بگیرد.

بله، دامنه‌های با پسوند "agency" می‌توانند به راحتی به مالک جدید منتقل شوند. برای انجام این فرآیند، باید از طریق رجیسترار مربوطه اقدام کرده و مشخصات مالکیت جدید را ثبت کنید. این دامنه‌ها به این افراد و شرکت‌ها امکان می‌دهند تا هویت آنلاین حرفه‌ای و معتبری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 2 - میانگین: 5

رأی شما ثبت شد.