هاستینگ وب 2.0 و تجارت الکترونیکی

هاستینگ وب 2.0 Web و تجارت الکترونیک

ازآنجا که امروزه استفاده از وب 2.0 گسترش یافته است، ارائه دهندگان خدمات هاستینگ نیز خدمات خود را به گونه ای عرضه می کنند که متناسب با نیاز مشتریان و تحولات به وجود آمده باشد.

وب 2.0 چیست؟

وب 2.0 را می توان روندی توصیف کرد که میان سایت های دارای تعاملات و ارتباطات جریان دارد و باعث ارتقای سطح تقسیم اطلاعات و شبکه سازی بین کاربران می شود. از نمونه های رایج این فعالیت می توان به سایت های wiki, Digg و Reddit و انواع بلاگ ها اشاره کرد. این موج جدید تعاملات شبکه ای به سرعت دارد جای وب سایتهای ایستای گذشته را می گیرد. از طریق وب 2.0 مشتریان می توانند در تجارت تعامل داشته باشند و در نتیجه برای آن موفقیت، اعتبار و اعتماد را به وجود آورند. ممکن است شما با وب 2.0 آشنایی داشته باشید اما ماهیت آن را به خوبی درک نکرده باشید. سایت های معروف فیس بوک و ای بی (Facebook & eBay) از این دسته هستند. این سایت های بزرگ و پویا توسط سرویس هاست تجاری بسیار قوی اداره می شوند.

نقش هاستینگ در تجارت الکترونیک

امکان ساخت بلاگ رایگان: از ویژگیهای وب 2.0 که در تجارت الکترونیکی ارائه می شود، امکان ساخت بلاگ رایگان است. بلاگ ها جزو اولین ویژگیهای وب 2.0 به شمار می آیند و بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب این امکان را به طور رایگان برای شما فراهم می آورند. هاست وردپرس یکی از این خدمات که برای حوزه تجارت بسیار خوب است.
پشتیبانی چندرسانه ای یا مولتی مدیا: متخصصان اینترنت معتقدند که امروزه بازار تصاویر و رسانه ها رشد یافته است. با پشتیبانی از تکنولوژی های مولتی مدیا مانند فلش و سیلورلایت می توانید بازدیدکنندگان بیشتری به سایت خود جذب کنید.
ابزارهای شبکه سازی اجتماعی: شبکه سازی اجتماعی یا (social networking) هسته وب 2.0 به حساب می آیند. با استفاده از هاست cPanel و داشتن دانش کافی از برنامه های کد باز می توانید فضای اجتماعی برای سایت خود فراهم کنید. همگام با بقیه پیش بروید. اینترنت با وب 2.0 اداره می شود و اگر خود را با آن وفق ندهید، تجارت موفقی نخواهید داشت.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.