مقایسه ای بین روش های رایج وب هاستینگ
خدمات میزبانی وب روش های مختلفی دارد که در زیر به معرفی انواع آن می پردازیم :
هاست اشتراکی (Shared Hosting)
هاست اشتراکی از ارزان ترین نوع خدمات هاستینگ است. در این مدل، سرویس دهنده هاستینگ به کاربران متعددی بر روی یک سرور اشتراکی سرویس می دهد یعنی تعداد زیادی از آنها از یک سرور استفاده می کنند. هر مشتری اطلاعات خود را از طریق FTP بارگذاری می کنند و می تواند وب سایت را تغییر دهد. این نوع هاستینگ به دلیل تعداد زیاد کاربران از سرعت خیلی بالایی برخوردار نیست و هر کاربر محدودیت بارگیری و بارگذاری دارد. از جمله خدمات هاست اشتراکی هاست cPanel و هاست وردپرس را می‌توان ذکر کرد. شرکت وب‌رمز از معتبرترین ارائه دهندگان خدمات هاست اشتراکی است.
سرور مجازی و سرور اختصاصی (Dedicated Server Hosting)
در این روش میزبانی یک کاربر یا حتی یک سایت کل سرور را کنترل و در اختیار می‌گیرد و فضا و قدرت اجرایی تمام یک سرور را در اختیار دارد. بر خلاف سرور مجازی که ارزان و مقرون به صرفه است، خدمات سرور اختصاصی عموما هزینه زیادی دربر دارد ولی قدرت اجرایی آن بالاست و محدودیت بارگیری و بارگذاری یا همان load کردن در آن وجود ندارد. اما در صورت بروز مشکل برای سخت افزار هزینه های تعویض سخت افزار متوجه شماست.هاست ابری (Cloud Hosting)
این نوع هاستینگ سرویس جدیدی است و در مقیاس متفاوتی نسبت به دو نوع دیگر عمل می کند. در هاست ابری، اطلاعات و سایت شما به یک شبکه از کامپیوترها و بانکهای متصل به سرور مرتبط می شود. در واقع به جای ذخیره سازس اطلاعات شما در یک جایگاه، هاستینگ ابر اطلاعات شما را توزیع می کند. در این نوع هاستینگ مشکل پهنای باند وجود ندارد. اگر تعداد زیادی از کاربران به اطلاعات شما نیاز داشته باشند، هاست ابری به راحتی این اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهد. به این امر، مقیاس پذیری می گویند. در این هاستینگ همچنین هیچ گونه محدودیت فضا وجود ندارد، سایت شما در دسترس است و اطلاعات تان هرگز ناپدید نمی شوند. شرکت وب‌رمز از معتبرترین ارائه دهندگان خدمات هاست ابری است.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.