بسیاری از ما برای سئو کردن محتوای سایت خود از افزونه Yoast Seo کمک میگیریم. این افزونه با بخش بندی های مختلف راهنمایی های لازم را برای بهبود سئو سایت به ادمین سایت پیشنهاد می‌کند و به سئو محتوای شما امتیاز می‌دهد. در این مقاله به  معرفی پلاگین سئو سایت های وردپرسی Yoast Seo نحوه نصب پلاگین و بررسی بخش‌های مختلف آن می‌پردازیم.

افزونه سئو - بهینه سازی سایت

نحوه نصب پلاگین Yoast Seo

اگر به دنبال بهبود وضعیت سئو سایت وردپرسی خود هستید میتوانید از افزونه yoast استفاده کنید که یک مجموعه کامل از ابزارهای بررسی سئو را برای شما جمع آوری کرده است.

این افزونه در بیش از یک میلیون سایت وردپرسی نصب گردیده است و بهترین و بروزترین افزونه ی ارائه خدمات سئو وردپرس شناخته می‌شود.

ابتدا از بخش افزونه های وردپرس به صورت اتوماتیک اقدام به نصب و فعال نمودن افزونه نمایید.

همچنین میتوانید افزونه را از لینک زیر دریافت و نصب نمایید:

دانلود پلاگین yoast

افزونه سئو - Yoast Seo

بعد از نصب در منوی وردپرس خود طبق تصویر زیر گزینه ای تحت عنوان سئو نمایان خواهد شد که مربوط به تنظیمات این افزونه خواهد بود:

 افزونه سئو - پلاگین سئو سایت

* بعد از نصب افزونه شما میتوانید از تور مجازی آموزشی yoast استفاده نمایید تا با مشخصات و نحوه کارکرد بخش‌های اصلی افزونه آشنا شوید.

این افزونه به طور خودکار بعد از فعال سازی، وضعیت کنونی وردپرس شما را بررسی میکند و احتمالاً خطاهایی را به شما گوش زد خواهد کرد.

برای مثال اگر در آدرس نوشته‌های خود در تنظیمات وردپرس نام نوشته وجود نداشته باشد به شما اخطار خواهد داد زیرا یکی از مهم‌ترین موارد سئو همخوانی نام صفحه با محتوا و تکرار کلمات استفاده شده میباشد سپس به شما پیشنهاد می‌شود مقدار زیر را در تنظمات آدرس دهی نوشته‌ها وارد نمایید:

/%postname%/

از خطاهای احتمالی دیگر میتواند بسته بودن امکان بررسی سایت شما توسط ربات های گوگل باشد که بدین ترتیب امکان index شدن صفحات سایت وجود نخواهد داشت ، yoast به شما اخطار میدهد که ابتدا میبایست دسترسی ربات ها را فعال نمایید که این امر از طریق تنظیمات وردپرس قابل انجام میباشد.

همان‌طور که دیدید این افزونه به صورت اتومات تنظیمات وردپرس را بررسی مینماید و شما را آگاه میکند. همچنین شما نیز میتوانید در منوهای مربوطه اقدام به شخصی سازی این افزونه نمایید.

پيشنهاد وب رمز: ۳۳ نکته سئو داخلی که رتبه سایت شما را دگرگون خواهد کرد

معرفی بخش‌های Yoast Seo

بخش مهم و اصلی‌ترین قسمت افزونه yoast مربوط می‌شود به زمانی که شما در حال اضافه کردن نوشته ، برگه ویا هرنوع محتوای دیگری به سایت خود هستید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده مینمایید بعد از نصب و فعال نمودن افزونه در صفحه ی افزودن نوشته تغییراتی اعمال شده و شما میتوانید بخش‌های مربوط به سئو را مشاهده و پر نمایید:

افزونه سئو - پلاگین سئو سایت Yoast Seo

برای پر کردن هرکدام از قسمت‌ها از راهنمای نحوه ی پر کردن آن‌ها که با نماد علامت سئوال وجود دارد استفاده نمایید.

yoast با هر تغییری که شما انجام میدهید وضعیت کنونی سئو آن نوشته را با علامت های دایره ی رنگی به شما نشان میدهد که رنگ سبز بهترین وضعیت سئو و رنگ قرمز، سئو نامناسب را نشان میدهد.

شما میبایست هرکدام از برگه ها و نوشته‌های خود را از لحاظ سئو بررسی نمایید تا با ایجاد تغییراتی که این افزونه به شما اعلام میکند آن‌ها را در وضعیت مناسبی از این لحاظ قرار دهید. بخش بالای این صفحه قسمت Snippet Editor به شما نشان میدهد که برگه شما به چه صورت در نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد.

برای داشتن بهترین نتیجه تا حد امکان به تمامی پیشنهاد هایی که این افزونه در بخش Content Analysis به شما میدهد توجه نمایید.

در قسمت کلید واژه کانونی میبایست کلمات مهمی که نوشته شما با آن مرتبط بوده و هم چنین در متن خود استفاده زیادی از آن‌ها کرده‌اید را وارد نمایید.

در نهایت یکی از ابزار های دیگری که این افزونه همراه خود دارد ایجاد sitemap از سایت شما برای معرفی به google webmaster tools میباشد. بدین منظور از منوی سئو برروی نقشه های XML سایت کلیک نمایید تا در صفحه باز شده به راحتی بتوانید نقشه سایت خود را ایجاد نمایید.

همان‌طور که دیدید شما میتوانید با استفاده از این افزونه یک ابزار راهنمای کامل سئو در اختیار داشته باشید و حتی با کمترین دانش از سئو اقدام به بهبود وضعیت رنکینگ سایت خود در موتور جستجوی محبوب گوگل نمایید. از آنجا که سرعت سایت یکی از عوامل مهم در بهبود سئو و افزایش بازدید سایت است، با خرید هاست وردپرس و خرید هاست NVMe وب‌رمز میتوان افزایش سرعت چشمگیر سایت را در جهت بهبود سئو و افزایش بازدید سایت عملی کرد.

 

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.