فناوری شناسایی یکپارچه – Single Sign On

حتما شما هم چندین ایمیل سازمانی و حساب کاربری فعال با نام کاربری و رمز عبور جدا دارید که برای ورود با مشکل مواجه می‌شوید. SSO به شما کمک می‌کند که طی آن از یک نام کاربری و رمز عبور برای دستیابی به چندین ایمیل و برنامه مستقل استفاده نماید. در این مقاله شما را با این فناوری بیشتر آشنا خواهیم کرد.

Single Sign On

Single Sign On یا SSO به معنی وارد شدن کاربر به برنامه ها، سایت ها و سیستم های مختلف، فقط با یک نام کاربری و رمز عبور میباشد. به طور معمول کاربران برای دسترسی به سایت ها و منابع مختلف لازم است که نام کاربری و رمز عبور جداگانه ای داشته باشند که تعداد کاراکترهای آنها گاهی به ۱۰ عدد میرسد. با زیاد شدن این اکانت ها احتمال فراموش شدن آنها نیز بیشتر می‌شود.

sso -single sign on

با استفاده از SSO تنها یک نام کاربری و رمز عبور برای کاربر وجود خواهد داشت که می‌تواند در سیستمی که از این فناوری استفاده می‌کند به تمامی بخش ها تنها با یکبار ورود اطلاعات کاربری دسترسی داشته باشد.

توسط این تکنولوژی، اطلاعات مربوط به تایید هویت شامل نام کاربری و رمز عبور در قسمتی امن نگهداری می‌شوند و پس از آن کاربر برای ورود به بخش‌ها و حساب های مختلف خود تنها یکبار لاگین می‌کند. در هنگام لاگین اطلاعات ثبت شده ای که مربوط به تعیین سطح دسترسی کاربر می‌باشد با اطلاعات اکانت کاربر تطبیق داده میشود و در صورت احراز هویت و مطابقت این موارد اجازه ورود برای کاربر صادر میشود. در SSO امنیت رمز عبور اهمیت بسیار زیادی دارد و اکانت‌هایی که بین سیستم ها انتقال پیدا می نمایند باید بصورت رمزنگاری / کد گذاری شده بکار گرفته شوند .

با استفاده از SSO امکان برقراری ارتباط بین تمام منابع سیستم وجود دارد. همچنین میتوان در هر زمان و از هر مکانی به سرویس های مورد نظر دسترسی داشت.

یکی از موارد برتر استفاده از فناوری SSO، شرکت گوگل می‌باشد. شما با یکبار لاگین به یکی از حساب های کاربری خود در گوگل مثلا هاست ایمیل با gmail همزمان به تمامی سرویس های دیگر گوگل نیز دسترسی خواهید داشت.

پیشنهاد وب رمز: افزایش امنیت وردپرس با انتخاب درست افزونه ها‎

دسترسی با SSO

single sign on - فناوری شناسایی یکپارچه

دسترسی بدون SSO

Without SSO- single sign on

تدوین و گردآوری: حبیبه سورانی

 

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

2 پاسخ به “فناوری شناسایی یکپارچه – Single Sign On”

 1. غلامرضاشریعت پناه گفت:

  باسلام
  ازآنجاییکه استفاده ازنام کاربری و رمزعبور متعددبرای اینجانب مشکل سازگردیده لذا خواهشمندم
  نسبت به ارایه مراحل عملی یکپارچه سازی نام کاربری ورمز عبور گوگل راهنمایی فرمایید.قبلا ازمساعدت جنابعالی کمال امتنان رادارم .
  شریعت پناه

  • webramz گفت:

   با استفاده از گوگل کروم و ذخیره رمز عبور ها در مرورگر کروم میتوانید همه جا به آن دسترسی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.