توجه به میزان پهنای باند در سرویس های هاستینگ

پهنای باند به میزان انتقال داده در یک اتصال اینترنتی گفته می‌شود . پهنای باند نقش اصلی را در کنترل ترافیک سایت و سرعت تبادل اطلاعات بازی می‌کند. دراین مقاله اهمیت توجه به میزان پهنای باند در سرویس های هاستینگ را بررسی خواهیم کرد.

پهنای باند و هاستینگ:

شرکت های هاستینگی وجود دارند که با هدف صرفه جویی در هزینه، اطلاعات و کاربران زیادی را روی هاست خود ستاپ می کنند که نتیجه این کار قطعی مکرر سایت است. میزبان هاست شما باید برایتان به اندازه کافی پهنای باند یا ترنسفر ماهیانه تأمین کند و دسترسی به آن را برایتان به آسانی میسر سازد. شرکت هاستینگ باید خود را با پیشرفت سایت و افزایش شمار بازدیدکنندگان هماهنگ سازد که اگر چنین نباشد، دسترسی به سایت غیر ممکن می شود و سایت ترافیک خود را از دست می دهد.

پهنای باند چیست؟

پهنای باند - پهنای باند چیست؟

پهنای باند (bandwidth) در واقع حداکثر میزان اطلاعات عبور داده شده در یک زمان از کانال ارتباطی سرور و سایت شما میباشد.

 برای مثال آبی که از یک لوله می آید را با آبی که از نی می آید در نظر بگیرید. همه می توانند از آبی که از لوله می آید بهره مند شوند ولی از آبی که از نی می آید فقط یک نفر می تواند استفاده کند. عملکرد پهنای باند نیز به همین صورت است. هرچه پهنای باند بیشتر باشد، اطلاعات بیشتری را در یک زمان می تواند در خود جای دهد و این چیزیست که پلن هاستینگ شما باید دارا باشد. در نگاه اول پهنای باند توصیفی از سطح ترافیک و داده های مجاز برای انتقال بین سایت شما و کاربران و اینترنت می باشد.

پيشنهاد وب رمز: چک کردن فضای دیسک و پهنای باند

هرگاه صفحات با حجم و اطلاعات زیاد را به سایت (آپلود) اضافه می کنید و یا فایل هایی را برای دانلود در سایت خود قرار می دهید در نتیجه بازدید و ترافیک سایت بالا می رود، مخصوصا در روزهای پایانی ماه (زیرا اختصاص پهنای باند در اول ماه میلادی صورت می گیرد) که لازم است مقدار مصرفی پهنای باند را زیر نظر داشته تا در صورت اتمام، قبل از داون شدن سایت اقدام به سفارش و خرید پهنای باند مازاد نمایید.

بنابراین مطمئن شوید که بهترین شرکت میزبان را جهت خرید هاست انتخاب می کنید و هاستینگ شما میتواند خود را با ترقی و بزرگ شدن سایت تان مطابقت دهد و بهتر است قبل از انتخاب هاست این مسأله را بررسی کرده و سپس تصمیم بگیرید. همچنین شرکت میزبانی وب انتخابی خود را نیز از نظر اعتبار، کیفیت و کارآمدی بررسی کنید و در نهایت گزینه ای که متناسب با تجارت شماست و در طول زمان کارآمدی خود را به اثبات رسانده است را انتخاب کنید.

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.