ایرنیک (IRNIC)

شناسه‌ی آنلاین ایران: همه‌چیز درباره ایرنیک (IRNIC)

اینترنت دنیایی بدون مرز است، اما برای شناسایی و دسترسی به وب‌سایت‌ها، نیاز به یک سیستم نام‌گذاری وجود دارد. در این سیستم، به هر وب‌سایت یک آدرس اینترنتی منحصر به فرد به نام “دامنه” اختصاص می‌یابد.

ایران هم برای مدیریت و ثبت دامنه‌های وب‌سایت‌های ایرانی، سازمانی تحت عنوان “مرکز ثبت دامنه‌های اینترنتی ایران” یا به اختصار ایرنیک (IRNIC) تاسیس کرده است. ایرنیک مسئولیت‌های مهمی از جمله موارد زیر را برعهده دارد:

  • ثبت دامنه‌های با پسوند .ir: ایرنیک تنها مرجع رسمی برای ثبت دامنه‌های با پسوند “.ir” است که نشان‌دهنده‌ی هویت ایرانی یک وب‌سایت می‌باشد.
  • تعیین و به‌روزرسانی قوانین ثبت دامنه: ایرنیک قوانین و مقررات مربوط به ثبت و استفاده از دامنه‌های “.ir” را تدوین و به‌روزرسانی می‌کند.
  • حل اختلافات دامنه: در صورت بروز اختلاف بر سر مالکیت یک دامنه، ایرنیک می‌تواند به عنوان مرجع رسیدگی‌کننده عمل نماید.
header irnic
domain irnic

مزایای استفاده از دامنه‌ی .ir برای وب‌سایت‌های ایرانی:

  • اعتبار و اعتمادسازی: دامنه‌ی “.ir” نشان می‌دهد که وب‌سایت متعلق به یک فرد یا سازمان ایرانی است و می‌تواند اعتماد کاربران ایرانی را جلب کند.
  • بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO): گوگل و سایر موتورهای جستجو، هنگام نمایش نتایج، اولویت را به وب‌سایت‌هایی با دامنه‌ی مرتبط با کشور کاربر می‌دهند. بنابراین، استفاده از دامنه‌ی “.ir” می‌تواند به بهبود رتبه‌ی وب‌سایت شما در نتایج جستجوی کاربران ایرانی کمک کند.
  • بازاریابی هدفمند: استفاده از دامنه‌ی “.ir” به مخاطبان ایرانی وب‌سایت شما نشان می‌دهد که محتوای سایت به طور خاص برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.
  • قیمت اقتصادی: به علت امکان ثبت دامنه ارزان قیمت به نسبت دیگر پسوندها، استفاده از دامنه‌ی “.ir” مقرون به صرفه تر می‌باشد.
irnic

ایرنیک مرکز ثبت دامنه‌های ملی

ایرنیک مرکز ثبت دامنه‌های ملی ایران است، درواقع IRNIC سازمانی است جهت ثبت و مدیریت دامنه‌های ملی ایرانی با پسوند .ir
مسئولیت نظارت بر فعالیت‌های مربوط به دامنه‌های ملی ایران در این مرکز صورت می‌گیرد و اشخاص حقیقی یا حقوقی از این طریق می‌توانند دامنه‌های داخلی را ثبت و مدیریت کنند. از دیگر وظایف ایرنی می‌توان به تعیین قوانین و مقررات مربوط به ثبت دامنه‌های .ir اشاره کرد، nic.ir به منظور حفظ امنیت و شفافیت در فضای آنلاین فعالیت می‌کند.

type of irnic1

شناسه ایرنیک چیست؟

شناسه IRNIC چیست؟ یک شناسه یکتا است که به افرد یا سازمانهایی که قصد ثبت دامنه‌های داخلی دارند اختصاص داده می‌شود. از این شناسه در مرحله احراز هویت و ثبت اطلاعات مالکیت دامنه استفاده می‌شود و به صورت یک کد منحصر به فرد ارائه می‌گردد.

شناسه ایرنیک برای ثبت دامنه، تمدید دامنه و انجام معاملات مربوط به دامنه‌ و سایر امور مربوط به دامنه‌ها استفاده می‌شود. هر فرد یا سازمانی که می‌خواهد یک دامنه با پسوند .ir یا .ایران ثبت کند، باید ابتدا یک شناسه ایرنیک دریافت کند و از آن برای انجام معاملات استفاده کند.

جهت  اخذ و ثبت شناسه ایرنیک، معمولاً باید به سایت ایرنیک مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر کرده و اطلاعات مورد نیاز ازجمله نام و نام خانوادگی و شماره ملی و آدرس و موبایل تلفن ثابت و…  را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید. سپس شناسه ایرنیک به شما اختصاص داده می‌شود که می‌توانید از آن برای ثبت و مدیریت دامنه‌های خود استفاده کنید.

ir in webramz

ثبت دامنه .ir در وب رمز بدون دردسر فقط با یک شناسه ایرنیک

دامنه ملی دلخواهتان را به آسانی در وب رمز ثبت کنید بدون پیچیدگی های IRNIC

ثبت دامنه ملی خودتان را به وب رمز بسپارید

مراحل ثبت نام و اخذ شناسه ایرنیک را سپری کنید و سپس با همان شناسه ایرنیک، به راحتی در وب رمز دامنه های ملی خود را ثبت کنید، پشتیبانی 24/7 وب رمز این امر را به سرعت برای شما امکان پذیر کرده است، اگر قصد ثبت سریع دامنه دارید، زمان زیادی را در nic.ir بابت ثبت دامین باید سپری کنید،

آیا ثبت دامنه .ir در وب رمز ارزانتر از ایرنیک است؟

وب رمز علاوه بر تمامی خدمات قابل ارائه خود، به‌عنوان نماینده رسمی ایرنیک ثبت دامنه .ir سالانه و 5 ساله را با قیمت کاملا اقتصادی به شما عزیزان ارائه میکند.

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.