همانطور که همه می دانیم طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد و شکل و ظاهر سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست.اما باید توجه داشته باشید اضافه کردن موارد جانبی نباید مانعی بر سر راه سئو سایت باشد.
به علاوه طراحی سایت ریسپانسیو و مدرن امروزی به طور پنهان بر کاربر تاثیر می گذارد و او را وادار به انجام کار موردنظر خود صاحبان سایت می‌کند. طبق تحقیقات گوناگون، هر فونت یا تصویر روی سایت با هدف خاصی قرار داده شده است. در این مقاله شما را با ۱۰ تکنیک تاپ برای طراحی سایت مدرن آشنا خواهیم کرد.

اما برخی از این تکنیک های طراحی سایت چیست؟

تکنیک های طراحی سایت

۱- طراحی ساده ای انتخاب کنید

 امروزه مانند گذشته به طراحی ساده، مرتب و منظم توجه زیادی می شود. آرایش یا layout صفحه نیز ساده است مثالا فقط یک یا دو ستون دارد. به دلیل تجربه کاربری مخاطب است که زمانی که وارد سایت شما می شوند به ظاهری شلوغ برنخورند که در آن سایت سردرگم شوند. در حین اینکه ظاهر سایت باید ساده باشند، چیدمان هم براساس اصول استانداردهای روز باید انجام گردد.

۲- محتوا در مرکز صفحه قرار می گیرد

 امروزه برخلاف گذشته که محتوا در سمت راست قرار می‌گرفت یا متحرک بود، در مرکز صفحه قرار می‌گیرد. بدین صورت کار را برای خواندن مخاطبان بسیار راحتتر از قبل خواهید کرد. این نکات بسیار ریز اگر در طراحی وب رعایت شود می تواند شما را چندین پله در موتورهای جستجو ارتقا دهد.

۳- توجه بیشتر بر روی ظاهر و شکل محتواست تا ظاهر و طراحی صفحه

 همه می‌دانند که خوانندگان بیشتر به محتوای خوب و باکیفیت توجه می‌کنند، بنابراین باید برای جلب توجه ظاهر محتوا را خوب کرد. مخاطبان دیگر مانند گذشته به محتواهای که هیچ گونه ظاهر مناسبی ندارند و همچنین تولید محتوا منحصر به فرد و براساس نیاز مخاطبان تولید نشده باشد هیچ گونه توجهی نمی‌کنند. عاملی که برای موتورهای جستجو مهم است علاقمند بودن مخاطب به محتوا است، چه از نظر کیفیت محتوا یا ظاهر باشد. اما این مهم است که شما به هردو مورد توجه کنید.

۴- توجه بیشتر بر استفاده از فضای سفید

 این کار نسبت به گذشته افزایش یافته است و به تفکیک هر تکنیک گرافیکی و طراحی کمک می‌کند.زمانی که در یک صفحه از سایت چیدمان درستی نباشد و فضای سفید آن نسبت به بقیه المانها بیشتر باشد به مخاطبان حس بدی دست خواهد داد. بدین صورت شما باید برای طراحی سایتتان از گرافیست و  طراح وب متخصص استفاده کنید. تا مخاطبان بیشتری را جذب سایتتان کنید.

۵- آیکن و جلوه های سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرنداما به اندازه لازم

 طراحان سایت از اینها برای جلب توجه خوانندگان استفاده می‌کنند. البته تعداد آنها باید به اندازه باشد تا صفحه با طراحی زیاد، آشفته و نامنظم جلوه نکند. همچنین این آیکون ها باید متناسب با صفحه، محتوا و کسب وکارتان باشد.

۶- استفاده مؤثر از رنگ ها

امروزه برای پس زمینه صفحه بیشتر از رنگهای خنثی و ملایم استفاده می شود که در میان آنها رنگ سفید و خاکستری بیشترین کاربرد را دارد. رنگهای تیره و جیغ فقط در موارد لازم و برای جلب توجه استفاده می شوند.
بهتر است که در طراحی وب سایتتان از روانشناسی رنگ ها استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ‌ها باید مطابق با سلیقه مخاطبان در سایت استفاده گردد که انتخاب این رنگ ها را فقط افرادی که طراح و گرافیست سایت هستند، می‌توانند بدرستی انتخاب کنند.
رنگ ها اگر به درستی برای وب سایت شما انتخاب نگردد به طور حتم مخاطبان بسیاری از دست می دهد. وب رمز دارای مختصص ui و ux  است، شما می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران تماس بگیرید و برای ارتقا سایتتان مشورت کنید.

۷- متن و فونت بزرگ

 استفاده از متون و فونت بزرگ روز به روز بیشتر می شود و این به دلیل جلب توجه خواننده است و اینکه بتوان صفحه را بهتر خواند.این نکته که سایز بززگ فونت بسیار برای طراحی سایت حائز اهمیت است باید در نظر بگیرید اما نباید در این مورد بسیار زیاد استفاده کنید. همچنین منظور از فونت بزرگ این است که متناسب باید دید مخاطب باشد نه به مقداری بزرگ چشم خواننده را اذیت کند.

۸- استفاده بیشتر از تصاویر و ویدئو ها

 با افزایش پهنای باند استفاده از تصاویر نیز افزایش یافته است البته این کار فقط در تکمیل متنصورت می گیرد نه استفاده نکردن از پهنای باند. زمانی که شما یک متنی می‌نویسید و طولانی باشد مخاطبان علاقه دارند که بعد از ۳۰۰ کلمه یک وقفه‌ی برای خواندنشان داشته باشند بدین صورت از یکسری تصاویر یا ویدئو استفاده خواهد شد. در این مورد ذهن مخاطب مهلت پیدا کند تا متن را پردازش کند.

۹- استفاده از المان های طراحی عامه پسند

 با افزایش محبوبیت رسانه عمومی و تاکید بیشتر بر به اشتراک گذاشتن محتوا در میان کاربران، استفاده از المان های طراحی عامه پسند در طراحی سایت ها نیز افزایش یافته است.

۱۰- تاکید بر قابل دسترس بودن

 امروزه بر دسترسی آسان افراد ناتوان به محتوای سایت نیز تأکید زیادی می شود. البته می توان از امکانات بیشتری نیز استفاده کرد- اگر تجارت معروفی دارید از متخصصان در این زمینه بخواهید تا یک طراحی سایت منحصر به فرد برایتان انجام دهند و اگر خودتان طراح هستید از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا یا وردپرس برای این کار استفاده کنید. البته این را هم به خاطر بسپارید که طراحی سایت موافق و هماهنگ با سئو را انتخاب کنید.

یک پاسخ به “۱۰ تکنیک تاپ برای طراحی سایت مدرن”

  1. هوشمند سازی ساختمان گفت:

    به نظر من طراحی سایت یک ار کاملا سلیقه ای هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 852 - میانگین: 4.9

رأی شما ثبت شد.