ایرنیک به آدرس www.nic.ir، مرکز ثبت دامنه های .ir و وابسته به پژوهشگاه دانشهای بنیادی در ایران است. شناسه ایرنیک اطلاعات مالکیت دامین و دسترسی به تنظیمات دامین را مشخص میکند. اشخاص حقیقی و یا حقوقی بایست شناسه های مختلف متناسب با مالکیت و نام دامین مورد نظر ثبت نمایند تا با آن شناسه بتوان دامین ثبت نمود. اطلاعات تکمیلی انواع شناسه در صفحه ثبت نام در سایت ایرنیک ذکر شده است.
لطفا دقت کنید تمامی مراحل سفارش ثبت/تمدید دامنه تنها بایست در سایت وب رمز انجام شود تا قیمتهای وب رمز در سفارش شما اعمال شود. لذا در سایت ایرنیک شما تنها ثبت نام می کنید به این دلیل که جهت ثبت دامنه های .ir شما نیاز به شناسه ایرنیک (نیک هندل) دارید. شناسه ایرنیک با ثبت نام در سایت www.nic.ir برای شما ایجاد میشود. پس از ثبت نام در سایت ایرنیک برای شناسه خود بایست دسترسی ایجاد نمایید تا امکان ثبت دامین از طریق نمایندگان از جمله وب رمز را داشته باشید. با یک بار ایجاد و تنظیم شناسه شما قادر خواهید بود در هر زمان به هر تعداد دامین جدید آی.آر سفارش داده و ثبت نمایید. این مراحل به تفصیل در زیر ذکر شده لطفا پس از مطالعه کامل و با دقت انجام دهید.
توضیح مهم: تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک به چه معناست و چرا بایست حتما انجام شود؟
با تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک مطابق با مرحله ۲ که در زیر آمده؛ دارنده شناسه (شما) به خود و شناسه های آشنا و نمایندگان (مثل وب رمز) اجازه می دهد که شناسه ایرنیک او را به عنوان رابط های صاحب امتیاز(مالکیت)، اداری، فنی و مالی برای دومین درخواست شده تنظیم کنند. بیان ساده تر اینست که شما با این تنظیمات به نمایندگان ایرنیک از جمله وب رمز اجازه می دهید که مالکیت دامین مورد تقاضا را به نام شناسه شما ثبت کنند. به طور معمول و بدون این تنظیمات هیچکس از جمله وب رمز امکان ثبت دومین با مالکیت شما را نخواهد داشت.
جهت ثبت دامنه آی آر جدید:
  • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید که نیاز به ایجاد شناسه ایرنیک جدید دارید؟ (انجام مراحل ۱ و ۲ در زیر)
  • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید و در سایت ایرنیک شناسه کاربری معتبر دارید؟ (انجام مرحله ۲ در زیر)

۱- ایجاد شناسه جدید در سایت ایرنیک
به لینک ساخت شناسه در سایت ایرنیک مراجعه کرده و با توجه به توضیحات مربوط به هرکدام از شناسه ها و پسوندها، شناسه مورد نظر را انتخاب کنید.

(شناسه محدود که در لیست ایرنیک برای ثبت نام موجود است نمیتواند مالک دامین باشد؛ لذا شناسه مناسب از نوع دیگری بسته به پسوند مورد نظرتان ایجاد کنید)

لازم است فرم را با اطلاعات صحیح و کامل تکمیل کنید.(تمامی اطلاعات وارد شده بطور دقیق در مرکز ایرنیک چک میشود و در صورت وارد کردن اطلاعات نادرست؛ شناسه شما تایید نخواهد شد)

در هنگام تکمیل فرم مربوطه و در انتهای فرم گزینهآزاد برای نمایندگان فروشرا فعال کنید.

۲- تنظیم دسترسی های شناسه ایرنیک
به سایت ایرنیک در آدرس www.nic.ir با شناسه خود وارد شوید.
پس از ورود به سایت ایرنیک به لینک https://www.nic.ir/Manage_Authorized_Relations یا از منوی شناسه، مشخصه های شناسه، مدیریت رابط های مجازی بروید و تنظیمات مشخصه های شناسه را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید.

۳- به فرم سفارش وب رمز رفته و مراحل سفارش دامنه جدید را از سایت وب رمز انجام بدهید.

دقت کنید؛ طبق شرایط جدید ایرنیک؛ رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت میگیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه توسط کارشناس مرکز ثبت بصورت چشمی و پس از پرداخت هزینه دامنه است. در صورت عدم تایید دامنه انتخابی شما توسط ایرنیک؛ هزینه آن به حساب کاربری شما در سایت وب رمز برگشت داده خواهد شد که از آن میتوانید در پرداخت سفارشات دیگر استفاده نمایید. (برای بازپرداخت وجه به ناحیه کاربری میبایست درخواست خود را به بخش فروش وب رمز ارسال کنید و نام دامین را نیز در آن ذکر کنید.)

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.