سرویس میزبانی فایل یک سرویس میزبانی اینترنتی است که منحصراً برای میزبانی فایل‌های کاربر طراحی شده است. در هاست دانلود داده‌های ذخیره شده ممکن است متعلق به یک یا چند کاربر باشد. کاربران می‌توانند از طریق FTP یا HTTP به این داده‌ها دسترسی یا بازیابی کنند. در این مقاله شما به شما می‌گوییم هاست دانلود چیست و مزایا و معایب آن را خواهیم شناخت.

میزبانی دانلود چیست؟

هاست دانلود چیست؟

سرویس میزبانی فایل یک سرویس میزبانی اینترنتی است که به طور خاص برای میزبانی فایل‌های کاربر طراحی شده است. این هاست به عنوان مکمل در کنار سرویس میزبانی وب به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌های خود را روی سرور بارگذاری کنند و سپس با داشتن رمز عبور یا احراز هویت مربوطه، از رایانه، تبلت، گوشی هوشمند یا دستگاه شبکه‌ای دیگر، توسط همان کاربر یا احتمالاً توسط سایر کاربران، و از طریق اینترنت به آنها دسترسی داشته باشند.

در بیشتر موارد، با خرید هاست سرویس‌ها اجازه دسترسی به HTTP و FTP را می‌دهند. خدمات مرتبط عبارتند از خدمات میزبانی نمایش محتوا، ذخیره سازی مجازی و پشتیبان گیری از راه دور.

تفاوت هاست دانلود با هاست معمولی

هاست دانلود با هاست معمولی - هاست دانلود چیست

در هاست معمولی، کاربر محدود به محدودیت‌های فیزیکی سروری است که وب سایت در آن میزبانی می‌شود. اما در مورد هاست‌های دانلود اینطور نیست. در اینجا یک پیکربندی منحصربه‌فرد وجود دارد که به شما امکان می‌دهد داده‌ها را از شبکه‌ای از چندین سرور بیرون بکشید.

هاستینگ دانلود بیشتر شبیه یک ابر (سرورهای راه دور مختلف) است که برای دسترسی به داده‌های ذخیره‌شده به شبکه‌ای از سرورهای فیزیکی واقعی درخواست میدهند. هاست‌ مخصوص دانلود به عنوان یک راه حل میزبانی مقرون به صرفه عمل می‌کند که قابل اعتماد و همچنین مقیاس پذیر است. همچنین این هاست نظیر سایر میزبانی ها روی کنترل پنل های مختلف نظیر پلسک و دایرکت ادمین و سی پنل و … ارائه می شود.

مزایای آن

۱. امنیت

Security - هاست دانلود چیست

همه ما می‌دانیم که امنیت داده‌ها تقریبا برای همه تامین کنندگان مهم است. میزبانی فایل از طریق رمزگذاری و پشتیبان گیری همراه با خرید SSL، سطح بالایی از محافظت را ارائه می‌دهد. به بیان دیگر، داده‌های شما بر روی رایانه ای در منطقه دیگری از جهان ذخیره می‌شود. اگر رایانه و اطلاعات ذخیره شده روی آن را گم کنید، همچنان می‌توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید.

۲. همکاری متمرکز با مدیران سایت

Centralized Collaboration - هاست دانلود چیست

یکی دیگر از مزایای این پلتفرم‌ها این است که داده‌های آنها بر روی همکاری با کارمندان سایت متمرکز است. شما هر آنچه را که برای کارمندان خود نیاز دارید بر روی سرور اختیار دارید. صرف نظر از نحوه پیکربندی فایلهای شرکت، شما دقیقاً اسناد مورد نیاز خود را پیدا می‌کند.

۳. دسترسی آسان

Easy Access - هاست دانلود چیست

میزبانی فایل یا سرویس ابری به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورت تمایل به راحتی به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند. بنابراین می‌توانید به داده‌ها در هر جایی دسترسی داشته باشید.

۴. مقیاس‌پذیری

Scalability - هاست دانلود چیست

مقیاس پذیری معیار متفاوتی است. سرورها را می‌توان در صورت نیاز کوچک یا بزرگ کرد. با رشد کسب و کار شما می‌توان از آنها برای ذخیره سازی یا قدرت محاسباتی استفاده کرد.

۵. بهره‌وری بالا

Efficiency - هاست دانلود چیست

می‌تواند مقدار فوق العاده‌ای از پول شما را ذخیره کند. برای راه اندازی سرور خود نیازی به سرمایه گذاری زیادی در دستگاه‌ها و تجهیزات ندارید. همچنین، شما نیازی به خرید زیرساخت‌های مربوطه و گران قیمت ندارید.

در ارائه‌دهنده میزبانی دانلود به دنبال چه چیزی باشیم؟

۱. به‌صرفه‌بودن

به صرفه بودن - هاست دانلود چیست

این فاکتور بسیار مهم است که به ساختار قیمت گذاری نگاه کنید، حتی اگر مواردی وجود داشته باشد که ممکن است در مورد خدمات مورد پسند شما باشد. در طرح اولیه مشخص کنید که سرور مربوطه چقدر فضای ذخیره سازی را فراهم می‌کند؟ هزینه پهنای باند به ازای هر گیگابایت چقدر است و چند فایل را می‌توان به طور همزمان قبل از اعمال هزینه‌های اضافی، بارگذاری کرد؟

۲. آسان‌بودن مدیریت فایل‌ها (سی‌پنل)

آسان بودن مدیریت فایل‌ها (سی پنل) - هاست دانلود چیست

اکثر کاربران تجاری خدمات میزبانی فایل از سی پنل استفاده می‌کنند زیرا ذخیره اسناد الکترونیکی را آسان می‌کند.

۳. فضای کافی برای میزبانی فایل‌های حجیم (دیسک با فضای کافی)

فضای کافی برای میزبانی فایل‌های حجیم (دیسک با فضای کافی) - هاست دانلود چیست

این یک سوال بزرگ است که باید قبل از تصمیم گیری در مورد آن فکر کنید زیرا این امر می‌تواند تا حد زیادی تعیین کند که در نهایت چه سرویسی را انتخاب کنید. اگر کسب‌وکار شما فایلهای زیادی را برای ذخیره ندارد، ممکن است نیازی نباشد که بیش از 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی داشته باشید.

۴. پهنای باند کافی (استفاده از دیتاسنتر با ترافیک وسیع)

پهنای باند کافی هاست دانلود (استفاده از دیتاسنتر با ترافیک وسیع) - هاست دانلود چیست

برخی از هاست‌ها فقط از انواع فایل خاصی پشتیبانی می‌کنند، به این معنی که باید مطمئن شوید فایل‌هایی که می‌خواهید آپلود کنید با سرویس شما سازگار هستند. این را می‌توان به راحتی با بررسی لیستی از مواردی که آنها در سایت خود اجازه می‌دهند یا تماس با خدمات مشتری انجام داد.

۵. لوکیشن (ایران یا خارج براساس لوکیشن بازدید کننده‌ها)

لوکیشن هاست دانلود (ایران یا خارج براساس لوکیشن بازدید کننده‌ها) - هاست دانلود چیست

آیا می‌دانستید که مکان سرور میزبانی وب شما نقش مهمی‌در عملکرد وب سایت شما دارد؟

اگر این را نمی‌دانستید، نگران نباشید. حتی برخی صاحبان وب سایت باتجربه متوجه نمی‌شوند که محل فیزیکی سرور چگونه می‌تواند بر سرعت وب سایت، زمان بارگذاری، رتبه بندی SEO و حتی مطابقت قانونی تأثیر بگذارد.

مکان سرور به سادگی به مکان فیزیکی مرکز داده که در آن وب سایت شما میزبانی می‌شود، اشاره دارد.

فرض کنید وب سایت شما دارای یک مرکز داده در ایالات متحده است، اما پایگاه مشتریان شما در درجه اول در اروپا است. هنگامی‌که کاربران در اروپا به وب سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند، باید از مرکز داده ایالات متحده ارائه دهنده میزبانی وب شما عبور کند تا به کاربران اروپایی مربوطه دسترسی پیدا کند. همانطور که تصور می‌کنید، اتصال بین قاره‌ها زمان می‌برد. و به یاد داشته باشید، زمان برای مشتریان طلا است.

۶. پشتیبانی از پروتکل FTP

پشتیبانی از پروتکل FTP - هاست دانلود چیست

FTP (پروتکل انتقال فایل) یک پروتکل شبکه برای انتقال فایل‌ها بین رایانه‌ها از طریق اتصالات پروتکل کنترل انتقال/پروتکل اینترنت (TCP/IP) است. در مجموعه TCP/IP، FTP یک پروتکل لایه کاربردی در نظر گرفته می‌شود.

در یک تراکنش FTP، کامپیوتر کاربر نهایی معمولا میزبان محلی نامیده می‌شود. دومین کامپیوتر درگیر در FTP یک میزبان راه دور است که معمولا یک سرور است. هر دو کامپیوتر باید از طریق شبکه متصل شده و به درستی پیکربندی شوند تا فایل‌ها از طریق FTP منتقل شوند. سرورها باید برای اجرای سرویس‌های FTP راه اندازی شوند و کلاینت باید نرم افزار FTP را برای دسترسی به این سرویس‌ها نصب کرده باشد.

۷. استفاده از فناوری RAID جهت جلوگیری از دست رفتن اطلاعات

استفاده از فناوری RAID جهت جلوگیری از دست رفتن اطلاعات - هاست دانلود چیست

چه بدلیل خرابی سیستم و یا رویداد از دست دادن داده، همیشه یک نسخه پشتیبان فعلی از اطلاعات خود آماده داشته باشید.

از دست دادن داده‌ها بیشتر به دلیل خرابی سخت افزار یا نرم افزار و به دنبال آن خطاهای انسانی و حملات بدافزار رخ می‌دهد. انتخاب پیکربندی مناسب RAID و کنترلر سخت افزاری RAID می‌تواند تا حد زیادی به جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات کمک کند.

محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین پیکربندی‌های RAID RAID 0، RAID 5 و RAID 6 هستند.

۸. ارائه آمار دقیق از میزان اطلاعات دانلود شده در سی‌پنل

ارائه آمار دقیق از میزان اطلاعات دانلود شده در سی‌پنل - هاست دانلود چیست

اگر می‌خواهید بدانید چه مقدار فضایی را در حساب هاست خود استفاده می‌کنید، بهترین ابزار استفاده از Disk Usage در cPanel است.

چگونه بهترین هاست دانلود را انتخاب کنیم؟

چه هاست دانلودی بخرم یا چگونه بهترین هاست دانلود را بخرم - هاست دانلود چیست

همه می‌دانند که وب سایت‌ها، برای موفقیت هر کسب و کار دیجیتالی در دنیایی که به طور فزاینده ای توسط فناوری هدایت می‌شود ضروری هستند. علاوه بر این، سایتها کارآمدترین راه برای برقراری ارتباط و دیده شدن هستند.

اگر نیاز به ایجاد یک وب سایت برای تجارت الکترونیک خود دارید یا فقط می‌خواهید پروژه وبلاگ خود را ایجاد کنید، قبلاً با این سؤال روبرو شده اید که چگونه بهترین سرویس میزبانی وب سایت را انتخاب کنید؟

با وجود گزینه‌های بسیار زیاد در اینترنت، انتخاب بهترین هاستینگ واقعاً دشوار است. علاوه بر نگرانی در مورد نحوه طراحی و محتوای وب سایت، کسانی که می‌خواهند یک وب سایت راه اندازی کنند ممکن است دچار سردرگمی‌شوند که کدام شرکت را برای اعتماد به صفحه خود انتخاب کنند.

1. میزان پایداری و بالا بودن سایت (آپتایم)

هیچ چیز در اینترنت ناامید کننده‌تر از کلیک کردن روی یک پیوند و باز نشدن سایت مورد نظر نیست.

این مشکل نه تنها کاربر، بلکه خود گوگل را نیز آزار می‌دهد، که ارزش کمتری در نتایج جستجوی ارگانیک برای آن آدرس می‌دهد. بنابراین، مطمئن شوید که سرویس میزبانی وب سایتی که استفاده می‌کنید مثل شرکت وب رمز بهترین کیفیت در دسترس را ارائه می‌دهد.

2. ذخیره سازی در دسترس

بسته به هدف وب سایت خود، به فضای ذخیره سازی زیادی یا کمی‌برای فایل‌هایی که به آن اضافه می‌کنید نیاز خواهید داشت. صرف نظر از اینکه مورد شما کدام است، همیشه توصیه می‌شود سرویسی را تهیه کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. جهت مشاوره میتوانید با کارشناسان مجرب وب رمز در ارتباط باشید.

3. ترافیک ماهانه

ممکن است این را ندانید اما برخی از خدمات میزبانی وب سایت محدودیت ترافیک ماهانه دارند. در عمل، این بدان معناست که پس از یک مقدار مشخص دسترسی، سرور هزینه اضافی برای “بازدید کنندگان اضافی” دریافت می‌کند یا نمایش وب سایت شما را در وب متوقف می‌کند.

کلام آخر

همانطور که شرح داده شد، سرویس میزبانی فایل یک سرویس میزبانی اینترنتی است که به طور خاص برای میزبانی فایل‌های کاربر طراحی شده است. سیستم میزبانی فایل که معمولاً سرویس میزبانی دانلود نیز نامیده می‌شود، یک سرویس ارائه شده از طریق اینترنت است که برای میزبانی فایل‌های کاربر استفاده می‌شود.

عکس‌ها، فیلم‌ها یا هر نوع فایل دیگری را می‌توان در سرور هاست‌های دانلود آپلود کرد و از طریق اینترنت آن‌ها را بارگیری نموده و یا به اشتراک گذاشت. آپلود معمولاً نه از طریق یک شبکه محلی بلکه از طریق اینترنت انجام می‌شود و فایل‌ها را برای همه کاربران مربوطه، صرف نظر از مکانی که در آن قرار دارند، در دسترس قرار می‌دهد.

چنانچه قصد خرید هاست دانلود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا اطلاعات موجود در صفحه زیر را مطالعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید. بدین شکل احتمال اینکه انتخابتان عالی باشد، بیشتر خواهد شد.

قیمت و جزئیات هاست دانلود وب‌رمز

سوالات متداول

بله، اکثر شرکت‌های هاستینگ، سرویس هاست را با کنترل پنل‌های مخالف نظیر دایرکت ادمین، پلسک و با cPanel ارائه می‌دهند.

سرویس میزبانی فایل / FTP برای هر کسی که به ذخیره سازی فایل آنلاین نیاز دارد در دسترس است.

هر شرکت هاستینگ دارای فضای ذخیره سازی مختلف برای فایل‌های شما می‌باشد. این مقدار فضا متفاوت است. با این حال، برخی از مشتریان ممکن است نیاز بیشتری داشته باشند. مشتریانی که به فضای ذخیره سازی فایل بیشتری نیاز دارند، می‌توانند موارد بیشتری را با نرخ‌های بسیار مقرون به صرفه تر از وب رمز خریداری کنند.

البته که خیر! با سرویس میزبانی فایل FTP نیازی به دانلود نرم افزار خاصی ندارند. حتی با برنامه‌هایی مانند اینترنت اکسپلورر نیز می‌توانید فایل‌ها را به داخل و از سایت FTP خود دانلود و آپلود کنید. سرویس FTP وب رمز از هر کلاینت FTP که می‌خواهید استفاده کنید پشتیبانی می‌کند.

بله، با میزبانی فایل وب رمز، همه سرورها از SSL پشتیبانی می‌کنند. برای اینکه FTP رمزگذاری شود، به سادگی باید از یک سرویس گیرنده FTP استفاده کنید که یکی از این دو روش را پشتیبانی می‌کند. تقریباً تمام مشتریان FTP اکنون از رمزگذاری با استفاده از SSL یا TLS پشتیبانی می‌کنند.

2 پاسخ به “معرفی هاست دانلود و ۵ مزیت و ۸ دلیل استفاده از آن”

  1. خرید سیمکارت ایرانسل گفت:

    مقاله بسیار جالب و عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.