محافظت از اطلاعات با استفاده از SSL

SSL که مخفف (Secure Socket Layers) می باشد برای ایمنی وب سایت و بازدیدکنندگان سایت ضروری است. گواهینامه SSL Certificates در واقع فایل های کوچکی هستند که یک لینک رمزگذاری شده بین سرور و مرورگر ایجاد میکنند.

در تمام مراحل انتقال، داده ها توسط دو کلید (خصوصی و عمومی) رمز نگاری می شوند که باعث امن شدن این پروتکل و اطمینان به کاربران سایت می شود که اطلاعات محرمانه ی آنها مانند شماره کارت اعتباری یا حتی شماره تلفن افراد مختلف و آدرس ایمیل و نام آنها بدون مشکلات استراق سمع، دستکاری داده و یا جعل پیام به مقصد خواهد رسید.

با خرید ssl این گواهی ها روی سرور سایت نصب می شوند و جهت استفاده از این گواهی لازم است آن را به صورت جداگانه از شرکت های میزبان هاست خریداری کنید. پس از اکتیو شدن SSL سایت شما به جای http با پروتکل https شروع به کار خواهد کرد و یک قفل که نشانه SSL است کنار URL در جهت اعتماد کاربران به سایت نمایش داده می شود.

SSL چه نوع محافظتی ارائه می دهد؟

گواهینامه ssl - SSL چه نوع محافظتی ارائه می دهد؟

۱. بررسی کردن هویت کامپیوتر ریموت

۲. دادن مشخصات و هویت شما به کامپیوتر ریموت

۳. بررسی اینکه نرم افزار از ناشر نرم افزار گرفته شده باشد

۴. محافظت از نرم افزار منتشر شده در مقابل تغییرات

۵. محافظت از پیام های ایمیل

۶. به وجود آوردن امکان رمزگذاری برای اطلاعات روی دیسک

۷. برقراری ارتباطات ایمن در اینترنت

پيشنهاد وب رمز: گواهینامه SSL امنیتی

رایج ترین و ایمن ترین نسخه های SSL Certificate، نسخه 128 و 256 بیتی (bit) می باشند. با اینکه هردو بسیار ایمن هستند اما نوع 256 بیتی میزان رمزگذاری بیشتری به شما و مشتریانتان ارائه میدهد.

در آماری که اخیرا به دست آمده است 93% خریداران آنلاین اذعان کرده اند که یک سایت تجاری حتما باید یک مارک یا ویژگی معتبر و شناخته شده را دارا باشد، پس اگر شما در سایت خود از SSL استفاده می کنید حتما مشتریان خود را از این موضوع مطلع کنید تا آنها بدانند که اطلاعات بسیار مهم آنها در سایتی ایمن قرار دارد.

استفاده از SSL در ایران

گواهینامه ssl - استفاده از SSL در ایران

لازم است به این نکته توجه شود که در حال حاضر این گواهینامه به دامین های آی آر (ir)، آی پی های ایران و دامین هایی که مشخصات آنها مربوط به ایران است داده نمیشود.

مشخص شده است استفاده از SSL در ایران به دلیل اعمال محدودیت ها باعث کندی سایت و یا برخی مواقع باز نشدن سایت میشود. لذا تا زمانی که استفاده از این گواهینامه برای سایت شما از توجیه کافی برخوردار نیست الزامی به استفاده از آن وجود ندارد.

شرکت های معتبر ارائه دهنده گواهینامه بین المللی SSL

GeoTrust

Symantec

تهیه و تدوین: حبیبه سورانی

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.