جشنواره خرداد 1403 وب‌رمز

میزبانی ویندوز به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که از طریق سیستم عامل ویندوز میزبانی می‌شوند. سرویسی است که اگر برنامه‌ای برای استفاده از برنامه‌های خاص مایکروسافت مانند صفحات سرور فعال (ASP) دارید و همچنین برنامه‌ای برای توسعه وب سایت خود با مایکروسافت فرانت پیج دارید، باید به آن مراجعه کنید.

معرفی هاست ویندوز

هاست ویندوز چیست؟

یکی از محبوب‌ترین خدمات میزبانی وب، هاست ویندوز است که به دلیل ویژگی‌های فنی عالی آن اولویت اصلی بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری است. اما قبل از درک جزئیات میزبانی ویندوز، باید بدانیم که میزبانی ویندوز چیست؟

تا آنجا که به انواع خدمات میزبانی وب مربوط می‌شود، انتخاب زیادی وجود ندارد زیرا برای خرید هاست تنها دو نوع میزبانی اصلی وجود دارد،‌ لینوکس و ویندوز.

به‌نوعی بقیه میزبانی‌ها از هاست‌ لینوکسی ایجاد می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین بحث‌های فنی در مورد این است که کدام سیستم عامل بهتر است، لینوکس یا ویندوز. اگرچه هر دو نوع میزبانی مزایا و معایب خاص خود را دارند، هر دو در تحلیل شانه به شانه محبوب هستند.

این هاست دارای نقاط قوت خاصی است که علیرغم عقب ماندن از لینوکس در تعدادی از جنبه‌ها، به عنوان یک سیستم میزبانی برتری دارد. در طول سال‌ها به لطف جذابیت و بازار انبوه آن، برنامه‌های خود را در بسیاری از جنبه‌ها تغییر داد و به عنوان یک سیستم میزبانی، از بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی که قبلا غیرممکن تصور می‌شد، پشتیبانی می‌کند و همچنان به تکامل خود ادامه می‌دهد.

سرور مجازی ویندوز چیست؟

سرور مجازی ویندوز چیست؟ - هاست ویندوز چیست

VPS یا سرور خصوصی مجازی مخفف Virtual Private Server است. سرور VPS یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های میزبانی است که می‌توانید برای وب سایت خود انتخاب کنید.

در سرورهای مجازی از فناوری مجازی سازی برای ارائه منابع اختصاصی (خصوصی) روی سروری با چندین کاربر استفاده می‌کند. شما می‌توانید پس از خرید VPS، سرور خود هر سیستم عاملی را که نیاز دارید، استفاده کنید. سرور مجازی ویندوز سروری است که بر مبنای سیستم عامل ویندوز پیکربندی شده است.

مزایای‌ آن

مزایای‌ هاست ویندوز - هاست ویندوز چیست

دو سیستم عامل بزرگ برای میزبانی، سرورهای میزبانی وب لینوکس و سرورهای میزبان وب ویندوز هستند، اگرچه همچنان بحث داغی در بسیاری از محافل بر سر برتری آنها مخصوصا در حوزه میزبانی وب وجود همواره داشته است. از این گذشته، انتخاب سیستم عامل (OS) شما می‌تواند بر نحوه عملکرد سرور و نحوه تعامل شما با آن تأثیر بگذارد.

در این مقاله، ما در مورد اینکه چرا باید به سیستم عاملی که سرور شما استفاده می‌کند اهمیت دهید، و نحوه تصمیم‌گیری صحیح بین گزینه‌های میزبانی لینوکس و ویندوز و مزایا و معایب آن بحث خواهیم کرد.

سادگی و راحتی

سادگی و راحتی - هاست ویندوز چیست

مایکروسافت ویندوز پیشرفت‌ها و تغییرات زیادی را ایجاد کرده است که استفاده از آن را آسان تر می‌کند. هنگام استفاده از یک برنامه طراحی وب محبوب، داشتن میزبانی ویندوز کار را بسیار آسان می‌کند. برنامه‌های میزبانی وب ویندوز واقعاً قابل درک بوده و کار کردن با آن ساده است.

این به این دلیل است که اکثر کاربران در سراسر جهان به خوبی با سیستم عامل ویندوز آشنا هستند. در حین استفاده از میزبانی وب سایت مبتنی بر ویندوز، نیازی به یادگیری زبان فنی جدید مربوط به اینترنت نیست.

همچنین اگر قصد دارید برنامه‌های مبتنی بر ویندوز را توسعه دهید، پلتفرم ویندوز بیشتر پیشنهاد می‌شود، زیرا لینوکس از برنامه‌های ویندوز پشتیبانی نمی‌کند.

استفاده از دیتابیس MsSQL

استفاده از دیتابیس MsSQL - هاست ویندوز چیست

سرورهای میزبان ویندوز دارای پایگاه داده مایکروسافت ویندوز (غیر از لینوکس) هستند. سرورهای میزبانی ویندوز در مقایسه با پایگاه داده MySQL که از انواع دیگر میزبانی استفاده می‌شود، جمع آوری داده‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.

برنامه های تحت ویندوز

برنامه‌های تحت ویندوز - هاست ویندوز چیست

پلتفرم میزبانی ویندوز برای اکثر وب سایت‌هایی که از دات نت و ویژوال بیسیک استفاده می‌کنند خوب است. پلتفرم میزبانی ویندوز، امکانات خوبی را در اختیار چنین وب سایت‌هایی قرار می‌دهد تا با استفاده از دات نت و ویژوال بیسیک اقدام به ساخت صفحات وب کنند.

همچنین وب سایت‌هایی که از ASP (Active Server Pages) استفاده می‌کنند، از برنامه‌های میزبانی وب ویندوز پشتیبانی کامل می‌کنند.

معایب‌ هاست ویندوز

معایب‌ هاست ویندوز - هاست ویندوز چیست

هزینه بیشتر نسبت به سرور لینوکس

هزینه بیشتر نسبت به سرور لینوکس - هاست ویندوز چیست

پلن های میزبانی ویندوز نسبت به پلن‌های هاست لینوکس هزینه بیشتری دارند. پرا که بر خلاف رایگان بودن سرور لینوکس، پلت فرم میزبانی وب ویندوز رایگان نیست. علاوه بر این، اجازه اجرای نرم افزارهای اصلی وب رایگان را نمی‌دهد. بنابراین هزینه کلی استفاده از سرورهای میزبانی وب ویندوز بیشتر است.

عدم پشتیبانی از برنامه‌های غیر ویندوزی

عدم پشتیبانی از برنامه‌های غیر ویندوزی

سرورهای میزبان ویندوز نمی‌توانند وب سایت‌هایی را اجرا کنند که از نرم افزارهای کاربردی وب مانند CGI یا PERL استفاده می‌کنند. این نرم افزارهای کاربردی برای استفاده در سرورهای برنامه یونیکس توسعه یافته اند و‌ هاست‌های ویندوزی با آنها سازگاری ندارد.

پایین‌تر بودن سرعت سرور

پایین تر بودن سرعت سرور - هاست ویندوز چیست

سرعت سرورهای‌ ویندوز کمتر از سرورهای‌ هاست لینوکس است. بنابراین وب‌سایت‌هایی که محتوا را با سرعت به کاربران آنلاین ارائه می‌کنند، با استفاده از خدمات میزبانی لینوکس بهتر اجرا میشوند.

همچنین سرورهای میزبان ویندوز باید بارها و بارها راه‌اندازی مجدد شوند. این باعث کاهش زمان کار شبکه یک وب سایت و ایجاد تاخیر در جابجایی از یک صفحه وب به صفحه دیگر می‌شود.

در ارائه دهنده‌ هاست ویندوز به دنبال چه چیزی باشیم؟

به طور خلاصه می‌توانی گفت اگر وب سایت شما با استفاده از میزبانی وب ASP.NET ساخته شده است، باید از یک سرور ویندوز استفاده کنید.

وب سایت شما با ASP.NET توسعه یافته است

وب سایت شما با ASP.NET توسعه یافته است - هاست ویندوز چیست

اگر وب‌سایتی که روی سرور میزبانی می‌کنید با ASP.NET توسعه یافته باشد، راه‌حل عالی برای آن‌هاست یا سرور ویندوز خواهد بود، به این دلیل که وب سایت شما با میزبانی ویندوز سازگار خواهد بود. بنابراین در دراز مدت هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و شما قادر خواهید بود وب سایت خود را بدون مواجهه با هیچ چالش مهمی‌مدیریت کنید.

در کنار این نوع‌هاست، می‌توانید چندین ویژگی را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، شما می‌توانید به سرور ایمیل Microsoft Exchange دسترسی پیدا کنید. این به شما کمک می‌کند تا ایمیل‌ها را بدون مواجهه با چالش‌های مهم مدیریت کنید. به همین ترتیب، این شما هستید که شروع به استفاده از ویژگی‌ها و مدیریت‌هاست خود بر اساس نیازهای خود می‌کنید.

اگر فردی فنی نیستید باید به جای‌ هاست لینوکس سراغ‌ هاستینگ ویندوز بروید. دلیلش این است که برای مدیریت آن نیازی به تخصص بالایی ندارید. شما می‌توانید بدون مواجهه با چالش‌های زیاد، به کار بر روی طرح میزبانی خود ادامه دهید. معمولاً نیازی به کمک گرفتن از یک متخصص فنی برای مدیریت برنامه میزبانی خود نخواهید داشت. در عوض، می‌توانید آن را به تنهایی سفارشی نموده و طراحی خود را انجام دهید.

پشتیبانی از فریمورک های ویندوز

پشتیبانی از فریمورک های ویندوز - هاست ویندوز چیست

بسیاری از برنامه‌های کاربردی وب یا وب سایت‌هایی که برای اجرا بر روی‌ هاست ویندوز در نظر گرفته شده اند با فناوری‌های مایکروسافت از جمله چارچوب توسعه ASP.NET ساخته شده اند. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب ویندوز برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که شامل پشتیبانی از برنامه‌های توسعه یافته در ASP.NET می‌شود.

به نسخه ASP.NET که توسط میزبان وب ویندوز پشتیبانی می‌شود توجه کنید. آخرین نسخه چارچوب ASP.NET 4.0 است، اما برنامه‌های کاربردی وب که قصد دارید روی سرور وب خود نصب کنید ممکن است بر روی یک نسخه قدیمی‌تر توسعه داده شوند.

به طور کلی، نسخه‌های ASP سازگاری به عقب را ارائه می‌دهند، به این معنی که یک برنامه وب ساخته شده با نسخه ۲.۰ چارچوب دات نت می‌تواند بر روی نسخه ۴.۰ اجرا شود.

با این حال، مواجه شدن با مشکلات سازگاری که می‌تواند بر عملکرد وب سایت یا برنامه وب شما تأثیر بگذارد، غیر معمول نیست. به همین دلیل، مهم است که مطمئن شوید راه حل میزبانی ویندوز شما با چندین نسخه ASP.NET نصب شده است تا سازگاری و پایداری سرور شما به حداکثر برسد.

سازگاری سرور پایگاه داده با راه حل میزبانی ویندوز شما

سازگاری سرور پایگاه داده با راه حل میزبانی ویندوز شما - هاست ویندوز چیست

یکی از ویژگی‌هایی که باید در هر طرح میزبانی ویندوز با کیفیت گنجانده شود، سرور پایگاه داده است. سرورهای پایگاه داده، مانند MySQL یا MS SQL Server، برنامه‌هایی هستند که داده‌ها را برای یک برنامه وب یا وب سایت جمع آوری، ذخیره نموده و تحویل می‌دهند. به عنوان مثال، یک سرور پایگاه داده پیام‌های توییتر شما یا پست‌هایی را که در فیس بوک می‌گذارید ذخیره می‌کند.

اگر قصد دارید یک برنامه وب مانند پلت فرم وبلاگ نویسی وردپرس را بر روی میزبان وب ویندوز خود نصب کنید، به یک سرور پایگاه داده نیاز دارید. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب ویندوز پایگاه داده MySQL را ارائه می‌دهند، زیرا منبع باز و ارزان تر است. برای اطمینان از سازگاری سرور شما با اکثر برنامه‌های وب، ایده خوبی است که برنامه‌ای را انتخاب کنید که شامل MySQL، MS Access و MS SQL Server است که رایج‌ترین قالب‌های پایگاه داده‌ای هستند که با آن‌ها مواجه می‌شوید.

یکی دیگر از جنبه‌هایی که باید در نظر بگیرید، تعداد پایگاه‌های داده و ظرفیت پایگاه داده ارائه شده توسط ارائه دهنده میزبان وب ویندوز شما است. به عنوان مثال، اگر دو وب سایت مجزا بر روی سرور خود اجرا می‌کنید، یا اگر برنامه‌های پیچیده ای دارید که با بیش از یک پایگاه داده کار می‌کنند، ممکن است به چندین پایگاه داده نیاز داشته باشید. برخی از ارائه دهندگان فضای دیسک تخصیص داده شده به پایگاه داده شما را محدود می‌کنند، که در صورت اجرای یک برنامه فشرده داده با الزامات عملکرد گسترده، ممکن است منجر به مشکلاتی شود.

قبل از انتخاب هاست ویندوز، باید پیکربندی سرورهای پایگاه داده ارائه شده با طرح را بررسی کنید، از جمله تعداد و اندازه پایگاه‌های داده. این اقدام احتیاطی ساده به شما کمک می‌کند تا از بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کنید.

خدمات پشتیبانی‌

خدمات پشتیبانی‌ هاست ویندوز - هاست ویندوز چیست

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که هنگام انتخاب سرویس میزبانی وب باید به آن توجه کنید، پشتیبانی ۲۴ ساعته و جامع از مشتری است. صرف نظر از اینکه یک حرفه ای با تجربه یا فقط یک مبتدی در میزبانی وب هستید، دیر یا زود به کمک ارائه دهنده میزبانی وب ویندوز خود نیاز خواهید داشت.

هنگامی‌که مشکلاتی پیش می‌آیند، داشتن یک متخصص میزبانی ویندوز که بتواند علت اصلی مشکل را شناسایی کند و به حل سریع آن کمک کند، بسیار مهم است.

خدمات مشتری خوب به معنای چیزی بیش از پشتیبانی فنی است، اگرچه پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته یک ویژگی است که باید در همه برنامه‌های میزبانی ویندوز گنجانده شود.

در صورتی که قصد دارید وب سایت خود را از یک حساب میزبانی دیگر منتقل کنید، باید بررسی کنید که آیا ارائه دهنده سرویس میزبانی ویندوز جدید شما انتقال وب سایت رایگان ارائه می‌دهد یا خیر.

برخی از ارائه دهندگان هزینه ای برای این سرویس درخواست می‌کنند، که می‌تواند به سرعت هزینه‌ها را به هزینه پایین سرویس میزبانی اضافه کند. به طور مشابه، برخی از ارائه دهندگان برای راه اندازی حساب میزبانی ویندوز شما هزینه ای دریافت می‌کنند. باز هم، این هزینه راه اندازی ممکن است قابل توجه نباشد، اما به هزینه کلی راه حل میزبانی وب ویندوز اضافه می‌کند.

تضمین بازگشت وجه

تضمین بازگشت وجه - هاست ویندوز چیست

برای محافظت از سرمایه گذاری خود در برابر هر گونه مشکلی، به خصوص زمانی که روی یک پروژه بلندمدت مهم کار می‌کنید، ایده خوبی است که ارائه دهنده‌‌ای را انتخاب کنید که ضمانت بازپرداخت یا ضمانت بازگشت پول را ارائه می‌دهد.

در صورتی که خدمات دریافتی با انتظارات شما مطابقت نداشته باشد یا با محدودیت‌های فنی شدیدی که بر عملکرد وب سایت یا برنامه وب شما تأثیر می‌گذارد، مواجه شوید، ضمانت بازپرداخت از شما محافظت می‌کند.

چه‌ هاست ویندوزی انتخاب کنم؟

چه‌ هاست ویندوزی بخرم یا چگونه بهترین هاست ویندوز را بخرم - هاست ویندوز چیست

وب‌رمز به عنوان یک شرکت با سابقه و تجربه هاست ویندوز قادر است بهترین را در این صنعت به شما ارائه دهد. با چندین برنامه میزبانی وب ویندوز که برای رفع نیازهای هر مشتری میزبانی وب ویندوز طراحی شده است، طیف کاملی از راه حل‌های میزبانی را ارائه می‌دهد.

برنامه‌های میزبانی وب ویندوز از webramz.com مملو از ویژگی‌هایی است تا اطمینان حاصل شود که از وب سرور خود بیشترین استفاده را می‌کنید. بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید از تمام نسخه‌های ASP.NET و MySQL و/یا پایگاه‌های داده MS SQL پشتیبانی می‌کند. برای اثبات قابلیت اطمینان برنامه‌های میزبانی ویندوز، Hostek.com دارای ۹۹.۹۹٪ ضمانت آپتایم و ۳۰ روز ضمانت بازگشت وجه است.

کلام آخر

اگر به پیکربندی سرور خود فکر می‌کنید، دانستن در مورد مزایا و معایب میزبانی‌های وب بسیار مهم است. انتخاب سیستم‌ عامل شما تقریباً بر هر جنبه‌ای از نحوه تعامل شما با آن تأثیر می‌گذارد، بنابراین نباید آن را ساده تلقی کرد.

در بیشتر موارد، مردم لینوکس را به عنوان گزینه پیش فرض برای سرور شما توصیه می‌کنند. چرا که منبع باز، بسیار قابل تنظیم، و (از لحاظ فنی) امن‌تر است. با این حال، روزهایی که ویندوز اصلا نمی‌توانست در حوزه میزبانی رقابت کند، گذشته است.

امروزه سرورهای ویندوز ممکن است هنوز به اندازه همتایان خود محبوب نباشند، اما مزایای خاص خود مانند سهولت استفاده را همچنان دارند. چنانچه قصد خرید هاست ویندوز دارید، در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید با کارشناسان خبره و مجرب وب رمز در ارتباط باشید.

سوالات متداول

میزبانی وب سرویس ذخیره سازی داده‌ها است که وب سایت‌ها را برای کاربران فعال نگه می‌دارد. هر وب سایتی که آنلاین است یک سرور میزبانی وب دارد و تقریباً همه سایتها از میزبانی وب برای مدیریت دیتاهای خود استفاده می‌کنند. با این حال، همه میزبان‌های وب سطح یکسانی از کیفیت را ارائه نمی‌دهند. آپتایم و سرعت و کمیت انتقال داده بهترین معیارهای موفقیت یک میزبان هستند. اغلب می‌توانید برای انتقال داده‌ها در مقادیر بالاتر و سریعتر هزینه بیشتری بپردازید. اکثر میزبان‌های وب پهنای باند و فضای دیسک نامحدود را با سرعتی ارائه می‌دهند که برای مشاغل یا افراد کوچک تا متوسط مناسب است. برای شرکت‌هایی که وب‌سایت‌های سنگین دارند، ممکن است نیاز به جستجوی شرکت میزبانی وب پیشرفته‌تر داشته باشند.  

یک سرویس میزبانی وب اشتراکی قراردادی است که به موجب آن هر کاربر بخش معینی از کل منابع موجود را دریافت می‌کند. چندین دامنه توسط یک سرور میزبانی می‌شوند، به این معنی که قابلیت‌های سرور بین چندین سایت تقسیم می‌شود. این بدان معنی است که این وب سایت‌ها به اندازه وب سایتی که دارای سرور اختصاصی است که تمام منابع خود را صرفاً برای یک وب سایت استفاده می‌کند، عملکرد قوی را تجربه نخواهند کرد. اگر درخواست‌ها برای چندین وب‌سایت روی یک سرور به طور همزمان وارد شوند، سرور فقط می‌تواند اطلاعات محدودی را در یک زمان منتقل کند. برای وب‌سایت‌های با پهنای باند کم، تأخیرها اغلب غیرقابل توجه است، اما برای وب‌سایت‌های مهمتر، این میزان تأخیر می‌تواند قابل توجه باشد.

هاست ویندوز میزبان وب سایتی است که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کند. برنامه‌هایی نظیر asp.net و سایر برنامه‌هایی که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده اند، بهتر است روی‌هاست ویندوز پیاده سازی شوند.

همانطور که اشاره شد،‌هاست ویندوز از ویندوز به عنوان سیستم عامل سرورها استفاده می‌کند و فناوری‌های مخصوص ویندوز مانند ASP را ارائه می‌دهد. NET، Microsoft Access و Microsoft SQL Server (MSSQL).

به طور خلاصه، میزبانی مبتنی بر یونیکس پایدارتر، سریعتر و سازگارتر از میزبانی مبتنی بر ویندوز است.‌هاست یونیکس ارزان تر بوده و در صورت نیاز به NET یا Visual Basic بهتر است‌هاست ویندوز تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.