جشنواره یلدا 1402

یکی از افزونه‌های پرطرفدار که برای مدیریت کش سایت وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرعت سایت وردپرسی را افزایش می‌دهد، افزونه W3 total cache می‌باشد.در ادامه این مقاله نحوه فعال سازی افزونه W3 total cache را توضیح خواهیم داد.

اگر به دنبال بهبود سرعت لود سایت خود هستید و از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید قطعا استفاده از این افزونه می‌تواند به طور محسوس و به میزان قابل توجهی زمان لود سایت شما را کاهش دهد.

افزونه w3 total cache در بیش از ۱ میلیون سایت نصب گردیده است و یکی از پر کاربرد ترین نرم افزارهای وردپرس به شمار می آید.

با استفاده از w3 total cache شما قادر به کش نمودن Page Cache ،Database Cache ،Object Cache و Browser Cache خواهید بود.

شما میتوانید در قسمت افزودن افزونه در وردپرس پلاگین مربوطه را جستجو کرده و نصب نمایید و یا پلاگین را از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

دانلود پلاگین W3 total cache

نحوه فعال‌سازی W3 total cache

پس از نصب طبق شکل زیربرروی فعال کردن افزونه کلیک کنید و آنرا فعال نمایید:

افزایش سرعت سایت با W3 total cache - فعال کردن افزونه W3 total cache

بعد از نصب صحیح میبایست اقدام به تنظیم افزونه نمایید. به لیست افزونه های خود بروید و با یافتن w3 total cache برروی settings کلیک نمایید:

افزایش سرعت سایت با W3 total cache - تنظیم افزونه W3 total cache

در قسمت تنظیمات می‌توانید میزان کش نمودن قسمت‌های مختلف سایت خود را مدیریت نمایید :

توجه فرمایید اگر برگه ها و نوشته‌های شما با استفاده از این افزونه کش شود شما می‌بایست بعد از ایجاد تغییرات در هر بخشی برروی purge from cache کلیک نمایید تا کش قبلی پاک گردد و نوشته و یا برگه مربوطه مجدد در سیستم کش شود تا بدین ترتیب تغییرات اعمال شده برای کاربران نمایش داده شود:

افزایش سرعت سایت با W3 total cache - سیستم کش W3 total cache

پيشنهاد وب رمز: خدمات پشتیبانی سایت وردپرس

در این مرحله طبق راهنمای زیر میتوانید قسمت‌های اصلی این افزونه را مدیریت نمایید:

اگر مایل هستید تا w3 totla cache تمامی قسمت‌های سایت اعم از صفحات static و رکوردهای دیتابیس شما را کش نماید میتوانید قسمت general را فعال نمایید.

طبق تصویر زیر check box را تیک زده و برروی save all settings کلیک نمایید تا از تمامی امکانات افزونه استفاده نمایید:

افزایش سرعت سایت با W3 total cache - رکوردهای دیتابیس

در غیر این صورت می‌توانید بخش‌های مختلف را به دلخواه خود فعال نمایید:

– اولین قسمت مربوط به page cache میباشد که تمامی صفحات ورودپرس شما را به عنوان یک کش استاتیک در نظر میگیرد و باعث افزایش سرعت لود تمامی صفحات می‌شود. همانند قسمت قبل میتوانید page cache را فعال نمایید.

– بخش بعدی databse cache مهم‌ترین و موثرترین قسمت میباشد. databse cache را فعال نمایید تا سرعت لود سایت شما به طور چشم گیری افزایش یابد.

– این مورد با ذخیره نمودن response تمامی query های ارسالی به سمت دیتابیس باعث تعامل هرچه کمتر با دیتابیس شده و بدین ترتیب شما میتوانید از مشکلات عدم داشتن سرعت مناسب در ارتباط با دیتابیس و مشکلات احتمالی و زمان زیاد اجرای query های سنگین رهایی یابید.

نگران تغییرات ایجاد شده در دیتابیس خود هم نباشید همان‌طور که در بالا اشاره شد در هر زمان شمامیتوانید از purge from cache استفاده نمایید.

– قسمت بعد مربوط به object cache میباشد که با فعال نمودن آن میتوانید در سایت‌هایی که تماماً از صفحات داینامیک استفاده میکنند سرعت لود صفحات را با ایجاد copy cached بالا ببرید. این قسمت نیز طبق مراحل بالا فعال خواهد شد.

– و اما آخرین بخش تنظیمات کلی مربوط به browser cache میباشد که به صورت پیش‌فرض برخلاف قسمت‌های قبلی بعد از نصب افزونه فعال میباشد

این مورد نیز دارای اهمیت زیادی میباشد زیرا علاوه بر اینکه html compression را در سایت فعال میکند و حجم دیتای ارسالی به کاربر کم می‌شود میتواند یک نسخه کپی از سایت شما در مرورگر کاربر ذخیره نماید و به بخش‌های مختلف زمان expire شدن متفاوت دهد.

برای مثال favicon شما میتواند تا چند ماه در مرورگر کاربر ذخیره گردد.

همان‌طور که ملاحظه نمودید با فعال نمودن این افزونه زمان لود سایت شما تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد و این افزونه از این جهت کارآیی بسیاری برای سایت‌های وردپرسی خواهد داشت. همچنین خرید هاست وردپرس یا هاست NVMe حرفه‌ای وب‌رمز، موجب افزایش چشمگیر سرعت لود سایت وردپرسی شده و امنیت سایت را نیز افزایش می‌دهد.

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"

خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.