میزبانی لینوکس سرویس میزبانی وب اشتراکی است که بر روی سرور مبتنی بر سیستم عامل لینوکس ارائه می‌شود. لینوکس به دلیل رایگان بودن و انعطاف‌پذیری بالا، ارائه گزینه‌های زیاد و انواع سفارشی سازی برای کاربران و قابلیت بالای سرور، یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌ها در میان ارائه دهندگان مختلف میزبانی وب و کاربران اینترنتی است. در این مقاله به شما خواهیم گفت‌ میزبانی لینوکس چیست و در ادامه با ۸ مزیت آن آشنا خواهیم شد.

میزبانی لینوکس چیست؟

میزبانی لینوکس چیست؟ - هاست لینوکس چیست

خرید هاست لینوکس بهترین نوع عامل میزبانی برای کسانی است که در زمینه طراحی وب فعال هستند. لینوکس یکی از پر استفاده ترین سیستم عامل‌ها در جهان است. علیرغم اینکه یک سیستم عامل رایگان است، چندین نهاد توزیع‌های مختلفنی از آن را ارائه می‌دهند.

Redhat، Slackware، Fedora، Ubuntu و Centos نمونه‌هایی از توزیع‌های لینوکس هستند. از آنجایی که لینوکس پر استفاده ترین سیستم عامل برای سرورها است، میزبانی لینوکس پایدارترین راه حل میزبانی برای وب سایت‌های کوچک و بزرگ است.

لینوکس یکی از پایدارترین و آسان ترین سیستم عامل‌ها است. به دلیل فایل‌های پیکربندی آن که به سادگی در دسترس هستند و به روز رسانی آسان آن، محبوبیت بیشتری پیدا کرد. در اواسط دهه 90، تکنسین‌ها مجبور بودند با استفاده از ترمینال ASCII برای انجام هر تعمیر و نگهداری به سرورهای لینوکس از طریق SSH دسترسی داشته باشند. اما امروزه این کار به سادگی با استفاده از کنترل پنل‌ها انجام میشود.

مزایای‌ هاست لینوکس

مزایای‌ هاست لینوکس - هاست لینوکس چیست

اگر در حال تهیه یک سرور جدید هستید و باید بدانید که کدام سیستم عامل برای نیازهای شما بهترین است، لینوکس می‌تواند انتخاب ایده آلی باشد. البته، قبل از اینکه بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید، باید به این فکر کنید که چرا باید از لینوکس استفاده کنید و چه چیزی این سیستم را بسیار جذاب می‌کند.

در طول سال‌ها، لینوکس رشد و محبوبیت ثابتی را تجربه کرده است. اگرچه ممکن است در حال حاضر مهم ترین سهم بازار را نداشته باشد، اما این باعث نمی‌شود که آن را یک رقیب قدرتمند در رقابت برای تسلط بر سرورها ندانست. در اینجا 8 مزیتی که با میزبانی بر روی سرور لینوکس همراه است، آورده شده است.

۱. مقرون به صرفه است

مقرون به صرفه است - هاست لینوکس چیست

فقط به این دلیل که شما بهترین سرور موجود را می‌خواهید به این معنی نیست که نگرانی برای بودجه ندارید. لینوکس یک گزینه عالی برای افرادی است که از مزیت‌های آن آگاه هستند، زیرا تمام نرم افزارهای اضافی را که برای استفاده حداکثری از سرور ویندوز نیاز دارید، حذف می‌کند. راه حل منبع باز لینوکس به این معنی است که شما می‌توانید به تمام نرم افزارهایی که برای ایجاد سیستم عامل کامل خود نیاز دارید، دسترسی داشته باشید.

۲. شبکه منبع باز

شبکه منبع باز - هاست لینوکس چیست

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از بزرگترین مزایای لینوکس باید نرم افزار منبع باز آن باشد. لینوکس تنها سروری است که راه حل‌های منبع باز را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این به این دلیل است که لینوکس به هیچ شخص خاصی تعلق ندارد – این یک سیستم مشارکتی است که هر کسی می‌تواند در آن مشارکت داشته باشد.

ماهیت منبع باز لینوکس برای تشویق نوآوری بیشتر در فضای سرور در نظر گرفته شده است، به این معنی که سرور در طول سال‌ها به پیشرفت خود ادامه می‌دهد زیرا ذهن‌های جدید ایده‌های بیشتری را به آن اضافه می‌کنند.

۳. ایمن است

ایمن است - هاست لینوکس چیست

هیچ سیستم عاملی وجود ندارد که بتواند به طور کامل از شما در برابر همه حملات نرم افزاری دفاع کند. با این حال، لینوکس تا حد زیادی در بسیاری از بزرگترین حملات سایبری تا به امروز آسیب ندیده است.

ماهیت منبع باز به این معنی است که آسیب‌پذیری‌ها را می‌توان به سرعت پیدا کرد و برطرف کرد، در حالی که سایر سیستم‌های اختصاصی برای انتشار نسخه‌های خود به تیم‌های داخلی متکی هستند.

در حالی که اپل و ویندوز ممکن است همچنان غول‌های دنیای سیستم عامل باشند، این امر آنها را به هدف بزرگی برای مجرمان سایبری تبدیل می‌کند.

۴. حریم خصوصی را فراهم می‌کند

حریم خصوصی را فراهم می‌کند - هاست لینوکس چیست

در سال‌های اخیر، صحبت‌های زیادی در مورد عدم وجود گزینه‌های حفظ حریم خصوصی در ویندوز 10 شنیده می‌شود. امروزه، این سیستم‌عامل بیش از هر زمان دیگری اطلاعات جمع‌آوری می‌کند تا کاربران خود را ایندکس کند.

برای برخی از افراد، این به معنای قابلیت استفاده بهتر است، برای برخی دیگر، به معنای فقدان حریم خصوصی است که آن را دوست ندارند. لینوکس اطلاعات بسیار کمی‌در مورد کاربران خود جمع آوری می‌کند و از آنجایی که سیستم قابل تنظیم است، همیشه می‌توانید از شر هر نرم افزاری که به آن اعتماد ندارید، خلاص شوید.

۵. سهولت استفاده

سهولت استفاده - هاست لینوکس چیست

برای توسعه دهندگان مدرن، لینوکس یک پلت فرم فوق العاده و کارآمد است. از این گذشته، لینوکس برای بازی طراحی شده است – برخلاف سیستم عامل‌های سخت اپل و ویندوز.

ماژولار بودن سیستم لینوکس به این معنی است که می‌توانید راه حلی را که بیشتر می‌خواهید طراحی کنید. برنامه نویسان می‌توانند راه حل‌های خود را از ابتدا با کد منبع بسازند. تنها قانون این است که مشتقاتی که ایجاد می‌کنید باید رایگان و منبع باز باشند.

۶. تطبیق‌پذیری

تطبیق پذیری

لینوکس فقط یک سیستم‌عامل مفید برای دستگاه‌های جدید نیست، بلکه برای ارائه ماشین‌های قدیمی‌تر نیز ارزش دارد. اگر یک رایانه قدیمی‌در اطراف خود دارید، می‌توانید چیزی برای اجرا حتی در قدیمی‌ترین سیستم‌ها پیدا کنید.

این بدان معنی است که می‌توانید سخت افزار فراموش شده را احیا کنید. اگرچه این ممکن است برای بسیاری از مشاغل مهم نباشد، اما برای برنامه نویسان راهی عالی برای گسترش دانش خود است.

۷. انتخاب‌های زیاد

انتخاب‌های زیاد - هاست لینوکس چیست

به طور کلی، هنگامی‌که یک سیستم عامل اختصاصی مانند ویندوز یا اپل را انتخاب می‌کنید، در استفاده از یک ساختار خاص گیر کرده اید. توسعه دهنده دقیقاً انتخاب می‌کند که کدام جنبه از سیستم عامل باید اولویت بندی شود. با این حال، وقتی لینوکس را انتخاب می‌کنید، سیستمی‌ با اهمیت سفارشی‌سازی بیشتری دریافت می‌کنید، به این معنی که کنترل کاملی بر نحوه عملکرد سیستم خود دارید.

طیف وسیعی از نرم افزارهای رایگان موجود همچنین به این معنی است که شما می‌توانید برنامه‌هایی را که مناسب شما هستند انتخاب کنید. در حالی که ویندوز فقط طیف کوچکی از گزینه‌ها را برای تطبیق رابط خود در اختیار افراد قرار می‌دهد، کاربران لینوکس می‌توانند سیستم عامل رویاهای خود را با هم ترکیب کنند.

۸. در تمام مدت سریع باشید

در تمام مدت سریع باشید - هاست لینوکس چیست

در نهایت، یکی از بزرگترین مشکلاتی که مردم با ویندوز دارند، این است که عادت دارند با گذشت زمان، سرعت آن کاهش یابد. در اینجا چند عامل مؤثر وجود دارد، از جمله ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، نرم افزارهای جاسوسی، و سایر مشکلات خوش خیم در حال اجرا در پس زمینه.

البته، مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، رجیستری داخلی که ویندوز استفاده می‌کند اغلب می‌تواند مانع ایجاد آن شود. لینوکس رجیستری ندارد، به این معنی که هرگز به اندازه ویندوز کند نیست.

LAMP چیست؟

LAMP چیست؟ - هاست لینوکس چیست

LAMP یک پلتفرم توسعه وب منبع باز است که از لینوکس به عنوان سیستم عامل، آپاچی به عنوان سرور وب و MySQL به عنوان سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای و PHP به عنوان زبان برنامه نویسی شی گرا استفاده می‌کند.

همانطور که می‌دانید انواع وب سرورها وجود دارد که برای سرورهای لینوکسی میتوان به وب سرورهای لایت اسپید، nginx و آپاچی به عنوان بهترین وب سرورهای لینوکسی اشاره نمود.

از آنجایی که پلتفرم دارای چهار لایه است، LAMP گاهی اوقات به عنوان پشته LAMP شناخته می‌شود. پشته‌ها را می‌توان بر روی سیستم عامل‌های مختلف ساخت. گفته می‌شود توسعه دهندگانی که از این ابزارها با سیستم عامل ویندوز به جای لینوکس استفاده می‌کنند، از WAMP استفاده می‌کنند. با سیستم مکینتاش، MAMP و با سیستم سولاریس، SAMP.

برای مدیریت‌ هاست لینوکس از چه کنترل‌پنلی استفاده می‌کنیم؟

برای مدیریت‌ هاست لینوکس از چه کنترل‌پنلی استفاده می‌کنیم - هاست لینوکس چیست

بسیاری از توسعه دهندگان برای مدیریت پلت فرم‌ هاست به کنترل پنل سی پنل متکی هستند. با سی پنل، شما به راحتی می‌توانید تمام وظایف توسعه خود را در یک مکان واحد انجام دهید. کنترل پنل دیگری که میتوانید استفاده کنید، دایرکت ادمین می‌باشد.

چه‌ هاست لینوکسی بخرم یا چگونه بهترین‌ هاست لینوکس را بخرم؟

چه‌ هاست لینوکسی بخرم یا چگونه بهترین‌ هاست لینوکس را بخرم - هاست لینوکس چیست

اطمینان از بارگیری سریع وب سایت شما به چند دلیل اصلی بسیار مهم است. سرعت بر نرخ پرش تأثیر می‌گذارد. طبق گفته گوگل، با افزایش زمان بارگذاری از یک به سه ثانیه، احتمال اینکه شخصی صفحه شما را ترک کند، 32 درصد افزایش می‌یابد.

وب سایت‌های سریع بهتر نرخ تبدیل بالاتری دارند. یک مطالعه از Portent نشان داد که اگر یک سایت بیش از پنج ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، نرخ تبدیل شروع به کاهش می‌کند. برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، این بدان معناست که زمان بارگذاری آهسته برای شما هزینه دارد.

همچنین سرعت وب سایت بر سئو (بهینه سازی موتور جستجو) تأثیر می‌گذارد. گوگل به صراحت گفته است که سرعت وب سایت یک عامل رتبه بندی است. اگر وب سایت شما برای عبارات مرتبط در موتورهای جستجو نمایش داده نشود، افراد زیادی سایت شما را پیدا نمی‌کنند.

و علاوه بر همه اینها، فقط یک تجربه بد برای بازدیدکنندگان شما ایجاد می‌کند. شما می‌خواهید افرادی که به وب سایت شما می‌آیند فکر کنند که عالی است. اگر اولین لحظات آنها با شما باعث آزار شما می‌شود، شروع خوبی نیست.

لذا شما میبایست در انتخاب‌ هاست خود موارد بالا را در نظر بگیرید.

هاست لینوکس مناسب چه وب‌سایت‌هایی است؟

هاست لینوکس مناسب چه وب‌سایت‌هایی است - هاست لینوکس چیست

هاست لینوکس برای تمامی‌برنامه‌ها و نرم افزارهای مبتنی بر وب و انواع سیستم‌های مدیریت مختوا نظیر جوملا و وردپرس مناسب می‌باشد. انواع شرکتهای بزرگ و کوچک اعم از فروشگاها‌های آنلاین، بلاگ‌ها، سایتهای خبری و … همه و همه بر روی سرورهای لینوکس قابل ارائه می‌باشد.

👌 در صورتی که وب‌سایتتان وردپرسی است، پیشنهاد ما به شما خرید هاست وردپرس است که بر پایه لینوکس و بهینه شده برای cms وردپرس است.

کلام آخر

هاست لینوکس هر نوع میزبانی با استفاده از سیستم عاملی به نام لینوکس بر روی سرور است. لینوکس یک سیستم عامل مشابه یونیکس است که به عنوان یک انتخاب رایگان و منبع باز ارائه می‌شود. لینوکس رایج ترین و پرکاربردترین سیستم عامل در صنعت میزبانی وب است.

در حال حاضر، لینوکس می‌تواند TCP/IP، X Window System، Web، Emacs، ایمیل و نرم‌افزارهای خبری و بسیاری موارد دیگر را اجرا کند. هر بسته نرم افزاری اصلی به لینوکس منتقل شده است. همچنین نرم افزارهای تجاری نیز در دسترس عموم قرار می‌گیرند. امروزه بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار سفر توسعه خود را با اپلیکیشن‌های لینوکس آغاز می‌کنند.

و پشتیبانی سخت افزاری را فراموش نکنید! با گذشت زمان، سخت افزارهای بیشتری نسبت به هسته اصلی لینوکس توسط لینوکس پشتیبانی می‌شوند.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر می‌توانید با کارشناسان و متخصصین مجرب وب رمز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

70000
خدمات هاست و سرور
220000
خدمات ثبت دامنه
450
پروژه طراحی سایت
150
پروژه سئو سایت

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.