آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  سرعت لود سایت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در سئو سایت می‌باشد. همچنین برای کاربران سایت شما مهم است که سایتی که به آن مراجعه می‌کنند به سرعت بارگذاری شود پس می‌توان ادعا کرد که سرعت لود سایت یک عامل مهم در افزایش ترافیک سایت می‌باشد. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت لود سایت خواهیم پرداخت.

  امروزه مدیران و طراحان سایت به اهمیت سرعت بارگذاری سایت بیش از پیش پی برده اند و میدانند علاوه بر داشتن یک سایت خوب، بروز و بهینه جهت حفظ کاربران فعلی و جذب کاربران جدید لازم است سرعت بارگذاری سایت نیز مناسب و قابل قبول باشد تا بازدیدکنندگان از حضور در سایت رضایت کامل داشته باشند.

  در نظر بگیرید که کاربری وارد سایت شما شده است ولی به دلیل کند بودن باز شدن صفحات و یا لود تصاویر و … خیلی سریع خسته شده و از حضور در سایت منصرف خواهد شد. بنابراین لازم است به فکر افزایش سرعت لود سایت خود باشید. هر میزان که سایت شما مفید، مناسب و بهینه باشد در صورتی که محتوای آن براحتی برای کاربر قابل مشاهده نباشد رشد مناسبی در طول زمان نخواهد داشت.

  به طور کلی سه مساله در سرعت بارگذاری سایت تاثیر گذار است:

  1. برنامه سایت و نحوه تنظیمات آن
  2. سرعت نت ورک بازدید کننده
  3. سرور و مشخصات سخت افزاری و نحوه ستاپ و تنظیمات نرم افزاری

  پيشنهاد وب رمز: 6 راه در افزایش ترافیک وب سایت که باید مد نظر قرار بگیرد

  برنامه سایت و نحوه تنظیمات آن:

  نحوه طراحی سایت و تنظیمات آن لازم است به شکلی باشد که سایت کاملا بهینه بوده و عملکرد مناسبی داشته باشد. حجم صفحات سایت استاندارد باشد، صفحات سنگین باعث کندی سرعت لود خواهند شد. همچنین تمامی تصاویر به کاررفته در سایت لازم است بهینه باشند ( سایز تصاویر در کد سایت وارد شود و حجم آنها نیز کم باشد). تعداد درخواست های ارسالی به سرور نیز در محدوده مشخص بوده و بیش از ۷۰ مورد نباشد.

  سرعت نت ورک بازدیدکننده:

  سرعت اینترنت کاربران نیز برای مشاهده سایت، اهمیت دارد. مسلما کاربری که از سرعت پایین اینترنت استفاده میکند نمیتواند بخوبی سایت ها را مشاهده کند.

  سرور و مشخصات سخت افزاری و نحوه ستاپ و تنظیمات نرم افزاری:

  بخش مهمی از سرعت لود سایت ها نیز مربوط به سرور و هاست مربوط به آنها میباشد. انتخاب هاست مناسب میتواند در دستیابی به سرعت بارگذاری خوب بسیار موثر باشد.

  وب رمز با ارائه و تنظیم پلن های هاست لینوکس حرفه ای، گام مهمی در معرفی و ارائه هاست لینوکس پرسرعت برداشته است. تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری مخصوص بکاررفته در این پلن ها، باعث دستیابی کاربران به بالاترین سرعت لود سایت خواهد شد.

  از جمله این تنظیمات میتوان به استفاده از هارددیسک های پرسرعت SSD، ماریا دی بی MariaDB (نسخه بهینه MySql) و همچنین NginX/LiteSpeed، Xchache و امکان انتخاب و استفاده از تمامی نسخه های php اشاره نمود.

  تست سرعت لود سایت:

  همواره با مراجعه به سایت gtmetrix میتوانید سرعت لود سایت، تعداد درخواست های ارسالی به سرور، حجم صفحه سایت و بسیاری موارد دیگر را مشاهده و بررسی نمایید. در گزارش تهیه شده توسط این سایت برای اطلاع از سرعت سرور لازم است مواردی که با نوع (Type) سرور server مشخص شده اند را چک کنید. در قسمت Optimize images میتوانید میزان بهینه بودن تصاویر سایت را چک کنید.

  سرعت لود سایت - تست سرعت لود سایت

  برای محسوس بودن تغییر سرعت، یک نسخه یکسان از برنامه وردپرس در دو سایت زیر نصب شده است. سایت ۱ از هاست لینوکس معمولی و سایت ۲ از هاست لینوکس حرفه ای استفاده میکند. تفاوت سرعت لود سایت در تصاویر زیر کاملا مشخص و گویا میباشد:

  تست سرعت لود سایت ۱ در هاست لینوکس معمولی:

  سرعت لود سایت - عوامل موثر بر سرعت لود سایت

  تست سرعت لود سایت ۲ در هاست لینوکس حرفه ای پرسرعت:

  سرعت لود سایت - عوامل موثر بر سرعت لود سایت

  با توجه به تصاویر بالا می‌توانید اینطور نتیجه بگیرید که چگونه می توایند با خرید هاست لینوکس حرفه ای سرعت سایت خود را بالاتر ببرید. با بالا بردن سرعت سایتتان مطمئنا می‌توانید سئو سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید. یکی از عوامل بسیار مهم در ذر رتبه گرفتن از موتورهای جستجو سرعت لود شدن سایت است.

   

   

  تهیه : حبیبه سورانی

   

   

   

  بخشی از آمار خدمات وب رمز

  تعداد خدمت ارائه شده

  150
  پروژه سئو
  420
  پروژه طراحی سایت
  69000
  خدمات هاست
  220000
  ثبت دامنه

  در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

  کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

  خانم مهندس درفشی

  خانم مهندس درفشی

  مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

  آقای مهندس منظمی

  آقای مهندس منظمی

  مدیر "هلدینگ گام"

  خانم مهندس اسدی

  خانم مهندس اسدی

  مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

  آقای مهندس طالب زاده

  آقای مهندس طالب زاده

  مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

  برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

  جایگاه برند معظم شما اینجاست..

  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers

  تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

  رأی شما ثبت شد.