بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

تصاویر بخش مهمی از محتویات وب سایت شما را تشکیل میدهند و بهینه سازی تصویر برای موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد. شما میتوانید با استفاده از تگ alt برای تصاویر سایت خود توضیحات قرار دهید. با استفاده از نوشته های alt میتوان تصاویر سایت را برای بخش جستجوی تصاویر گوگل بهینه نمود.

استفاده از این امکان دارای این مزیت است که هنگامی که کاربری سایت شما را مشاهده کند و به هر دلیلی تصاویر سایت نمایش داده نشوند (خطاها، سرعت پایین اینترنت و …)، به جای آن متنی که برای عکس قرار داده اید را میبیند.

به طور کلی حدود ۶۰ درصد از محتوای وبسایت ها از تصاویر تشکیل شده اند٬ اگر بهینه سازی تصاویر سایت به طور صحیح انجام شود به میزان محسوسی در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر خواهد گذاشت.

مهمترین نکاتی که لازم است در بهینه سازی تصاویر استفاده کنیم:

ویژگی alt برای تصاویر (Image Alt)

استفاده از alt مهمترین ویژگی برای بهینه سازی تصاویر میباشد. همچنین بهتر است که این توضیحات به صورت خلاصه و دقیق باشند و به صورت متن طولانی همراه با کلیواژه های زیاد قرار داده نشوند.

انتخاب نام مناسب

برای نام گذاری تصاویر بهتر است که از نام متناسب با موضوع تصویر استفاده نمایید و در نامگذاری از خط تیره به جای خط زیر (under line ) استفاده کنید.

انتخاب پسوند مناسب

پسوندهای زیادی برای ذخیره و نمایش تصاویر سایت وجود دارد که پرکاربردترین آنها PNG و JPG میباشند. انتخاب پسوند مناسب برای هر تصویر میتواند در بهینه سازی و کاهش حجم آن تاثیر زیادی داشته باشد. برای مثال برای تصاویر به تعداد رنگ بالا و سایز بزرگ بهتر است از پسوند JPG استفاده شود و برای تصاویر با تعداد رنگ پایین و اندازه کوچکتر بهتر است از پسوند PNG استفاده شود.

فرمت GIF مشخص کنندهٔ تصاویر گرافیکی ثابت یا متحرک است.تعداد رنگهای مورد استفاده در این فرمت محدود است. این فرمت برای تصاویرخطی ، عناصر با لبه های تیز و تعداد رنگ محدود مناسب است.

یکی از ویژگی های مهم این فرمت قابلیت ایجاد تصاویر متحرک است که میتوانید با استفاده از ابزارهای مناسب آنها را ایجاد نمایید.

حجم تصاویر

بهتر است همواره حجم تصاویر را برای قرار دادن در وب تا جایی که کیفیت آن دچار مشکل نشود، کم کنیم.

تصاویر با فرمت png یا gif دارای حجم بیشتری نسبت به jpg میباشند.

استفاده از ابعاد درست و مشخص

یکی از مهمترین فاکتورها در بهینه سازی تصاویر سایت این است که تصاویر را با ابعادی آپلود نمایید که در سایت نمایش داده خواهند شد. نکته مهمی که لازم است رعایت شود این است که از قابلیت تغییر اندازه تصاویر در html استفاده نکنید. مثلا به این صورت که تصویری با اندازه ۸۰۰ در ۶۰۰ را جهت نمایش در صفحه سایت با اندازه ۴۰۰ در ۳۰۰ در هاست آپلود نکنید بلکه با استفاده از ابزارهای مناسب ابتدا اندازه آنرا به ۴۰۰ در ۳۰۰ تغییر داده و سپس آپلود نمایید.

ذخیره تصاویر در شاخه مناسب

تصاویر سایت را در مسیر مناسب و یکجا ذخیره کنید . به طور مثال در مسیر http://yourdomain.com/images تصاویر را ذخیره کنید و از قرار دادن آنها به صورت پراکنده در قسمت های مختلف خودداری کنید.

تهیه: حبیبه سورانی

Webramz – Professional Managed Hosting Since 2004

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.