یکی از فاکتورهای مهم در قیمت گذاری سرویس های هاست، میزان پهنای باند یا ترنسفر ماهیانه یا Band Width پلن هاستینگ است. حال ببینم مفهوم آن دقیقا چیست؟

پلی را فرض کنید که ماشین ها بر روی این پل در حال حرکت هستند، قطعا هر چقدر عرض پل بزرگتر باشد، تعداد ماشین بیشتری از این پل در هر لجظه قابل تردد هستند. پل برای ماشین ها همانند پهنای باند برای دیتا در فضای مجازی می باشد. در حقیقت تبادل ديتا ميتواند مصرف كننده پهناي باند باشد.

در مورد شاخص تاثير پهنای باند يك سايت برروی عملكرد آن ميتوان گفت كه هر چه پهنای باند كمتر باشد سرعت لود شدن سايت شما براي كاربرانی كه از سايت بازديد مي كنند كمتر مي شود. اگر هم تعداد كاربران زيادی داريد شايد بعضی ها مجبور شوند كه دوباره به بارگزاری سايت مشغول شوند. به هر حال اگر پهنای باند شما از ميزان مجاز خریداری شده در ماه بيشتر شد بايد تا پايان ماه صبر كنيد تا پهنای باند شما از اول شارژ شود و یا درخواست خود بابت خرید پهنای باند مازاد را به شرکت میزبان خود اطلاع دهید.

یعنی پهنای باند پلن هاستینگ شما از ابتدای ماه میلادی شروع به مصرف کرده و انتهای ماه مجدد شارژ می شود.

میزان استفاده از پهنای باند به عوامل متعددی همچون، تعداد بازدید کنندگان سایت شما، میانگین صفحاتی که هر بازدید کننده با مراجعه به سایت باز می کند، میزان حجم و سایز صفحات سایت و نیز تعداد ایمیل هایی که رد و بدل می گردد، مربوط می شود.

راهنمای ارسال درخواست در سیستم پشتیبانی وب رمز

رتبه: 4.8 از 966 رأی