توجه: این آموزش مربوط به هاست لینوکس با کنترل پنل سی پنل است. تنها در صورتیکه کنترل پنل هاستینگ قدیم و پنل جدید شما سی پنل است می توانید از این آموزش بهره ببرید.

جهت تهیه انتقال بک آپ به سرور وب رمز مراحل زیر را طی کنید:

1- مطابق راهنمای زیر به سی پنل فعلی اکانت خود وارد شوید و به بخش Backups بروید.

راهنمای ورود به کنترل پنل سی پنل

blank

در قسمت Full Backup بر روی کلید Download or Generate a Full Website Backup کلیک کنید.

راهنمای انتقال بک آپ به سرور وب رمز

2- در صفحه جدید باز شده گزینه Backup Destination را از منوی کشویی برروی Remote FTP Server با حالت ترنسفر پسیو – Passive Mode Transfer- تنظیم کنید.

3- بلافاصله با انتخاب گزینه اف تی پی ریموت منوی جدیدی را مشاهده خواهید کرد که مطابق با شکل زیر می بایست آن را تکمیل کنید. در این قسمت اطلاعات سرور و اف تی پی جدید خود که از وب رمز در اختیار دارید وارد کنید.

راهنمای انتقال بک آپ به سرور وب رمز

 

Remote Server (FTP/SCP only):
Remote User (FTP/SCP only):
Remote Password (FTP/SCP only):
Port (FTP/SCP only):
Remote Dir (FTP/SCP only):

گزینه اول Remote Server – آی پی سرور جدید  (وب رمز) را وارد کنید.

گزینه دوم Remote User – نام کاربری یا همان Username که در ایمیل حاوی اطلاعات هاستینگ از وب رمز دریافت کرده اید را وارد کنید.

گزینه سوم Remote Password – رمز عبور یا همان Password که در ایمیل حاوی اطلاعات هاستینگ از شرکت وب رمز دریافت کرده اید را وارد کنید.

گزینه چهارم Port – عدد 21 را وارد کنید.

گزینه پنجم Remote Dir – علامت اسلش (/) را وارد کنید.

پس از انجام این مراحل از وجود نسخه فول بک آپ تهیه شده در اکانت وب رمز مطمئن شوید – سپس درخواستی تحت عنوان درخواست انتقال بک آپ به وب رمز به ایمیل بخش پشتیبانی ارسال نمایید تا کارشناسان وب رمز نسبت به دانلود و ری استور این نسخه بک آپ بر روی اکانت اف تی پی شما اقدام نمایند.

راهنمای ارسال درخواست در سیستم پشتیبانی وب رمز

اما چرا مراحل ذکر شده در بالا توسط کارشناسان وب رمز انجام نمی شود؟

– گاها دیده شده تهیه بک آپ در سرورهای فعلی کاربران دچار مشکل است و امکان تهیه بک آپ توسط سی پنل یا غیر فعال شده یا سرور در حالت مناسبی برای تهیه بک آپ قرار ندارد که در این شرایط لازم است کاربر با شرکت میزبان خود تماس گرفته و این موضوع را اطلاع دهد.

– برای تهیه بک آپ همیشه لازم است حداقل 40% از فضای دیسک آزاد باشد. بسیاری از کاربران فضای دیسک آزاد کافی جهت تهیه بک آپ را ندارند. در این شرایط لازم است کاربر با شرکت میزبان ارتباط برقرار کرده موضوع را اطلاع دهد تا یا نسبت به افزایش حجم دیسک و یا تهیه بک آپ توسط شرکت میزبان اقدام شود.

رتبه: 4.8 از 966 رأی