10 توصیه عالی برای نوشتن بلاگ

اکثر قواعد و قانونهایی که در نوشتن مجلات الکترونیکی و خبرنامه ها استفاده می شود را در نوشتن و تولید محتوا برای بلاگ نیز باید رعایت کرد، اما تفاوتهایی نیز در این زمینه وجود دارد. اگر در نوشتن بلاگ ده توصیه زیر را به خاطر بسپارید، بلاگی خواهید ساخت که از نظر محتوا بسیار عالی است.

1.مطالب بلاگ را با درنظرگرفتن خواننده، بنویسید. درون بلاگ خود چه مطلب مفیدی برای خوانندگان آن دارید؟ اصطلاح “WIIFM” در دنیای تجارت به معنی “چه چیز مفیدی برای من داری؟” است، و این مهمترین چیزی است که هنگام نوشتن وبلاگ باید به آن توجه کنید.
2.مطالب باارزش و مهم را بنویسید. وقت افراد را با مطالب کم اهمیت هدر ندهید. اگر مطلب مهمی ندارید خودتان را با نوشتن بلاگ خسته نکنید.
3.نظرات یا مطالب خود را تصحیح کنید. اشکالات تایپی و گرامری را برطرف کنید. قبل از انتشار مطالب خود آنرا تصحیح کنید تا نشان دهید که به خوانندگان خود احترام می گذارید.
4.مطالب آسان و کوتاه را انتخاب کنید. مطالب آسان و کوتاه را انتخاب کنید زیرا اکثر افراد مطالب را می خوانند و از روی آنها رد می شوند. همه مردم وقت کافی ندارند، بنابراین با دادن اطلاعات زیاد خسته نکنید مگراینکه برای این کار خود دلیل موجهی داشته باشید.
5.مطالب به روز را انتخاب کنید. وبلاگ شما باید دارای مطالب جالب و به روز باشد. فرض کنید که درحال گفت و گو با یک دوست هستید و فورا سر اصل مطلب بروید.
6.لینک های متعددی در اختیار خوانندگان بگذارید. ایجاد لینک اعتبار شما را بالا می برد و موجب می شود دیگران شما را در سمت خود فردی ماهر ببینند. افراد وقت کافی ندارند که ببینند دیگران چه کاری انجام می دهند و این شما هستید که باید این کار را بکنید.
7.تا جایی که امکان دارد از واژه های کلیدی استفاده کنید. استفاده از واژه های کلیدی مرتبط با تجارت خود، باعث می شود که موتورهای جستجو به راحتی شما را بیابند و موجب افزایش بازدید سایت شود. بهینه سازی سایت شما در صفحات اول خواهد آورد و افراد به راحتی می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.
8.مطالب را واضح بنویسید. جملات کوتاه به کار ببرید و در هر جمله به یک مفهوم اشاره کنید. از اصطلاحات استفاده نکنید و مطالب خود را به تدریج در لابه لای جملات بیان کنید.
9.همانطور که صحبت می کنید، بنویسید. در نوشتن وبلاگ می توانید از اصطلاحات معمول و کلمات محاوره ای استفاده کنید. بگذارید مطالب شما ساده، محاوره ای و دوستانه باشد در اینصورت افراد باز هم از آن دیدن می کنند.
10. از عناوین ساده، مختصر و توصیفی استفاده کنید. هرچه عناوین ساده تر و قابل فهم تر باشند، اهمیت و کاربرد آنها بیشتر است. وب رمز هاست وبلاگ را بطور ساده و راحت با نصب وردپرس (برنامه کاربردی محبوب وبلاگ) فارسی ارائه میکند. خرید هاست وردپرس وب رمز موجب تسریع در راه اندازی وبلاگ شخصی یا تجاری شما شده ضمن اینکه سازگاری کامل با وردپرس و افزونه های محبوب آن در هاستینگ وبلاگ وب رمز تضمین شده است.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

یک پاسخ به “10 توصیه عالی برای نوشتن بلاگ”

  1. اسپیس سازان گفت:

    سلام ممنون از مقاله مفیدون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.