تمرکز کردن برروی کلمات کلیدی طولانی بهترین تاکتیک در سئو سایت است. کلمات کلیدی طولانی، کلمه کلیدی یا عبارات کلیدی مشخص یا معمولا کلماتی هستند که بیشتر از کلمات دیگر جستجو می‌­شوند.کلمات کلیدی طولانی ترافیک کمتری برای سایت دارد، اما نرخ تبدیل به مشتری بالاتری را به­‌همراه دارد. در این مقاله شما را با کلمات کلیدی طولانی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

کلمات کلیدی طولانی - نمودار کلمه کلیدی

 

کلمات کلیدی طولانی این امکان را به شما می‎دهد که ترافیک بیشتری را کسب و همچنین مخاطبان جدید و با انگیزه‌ای پیدا کنید.

اگر می‌­خواهید از استراتژی سئوی خود سود کامل را ببرید بهتر است در ابتدا یک دید کلی از شرکت، محصول یا وب‌سایت خود داشته باشید.

در این مقاله توضیح داده‌­ایم که کلمات کلیدی طولانی چیست و  چگونه می­‌توانید محصولاتتان را درک و  یک استراتژی درست برای آن­‌ها طراحی کنید. همچنین توضیح داده‌­ایم که چرا باید در این راه تلاشتان را بیشتر کنید.

پیشنهاد وب رمز: بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت در سال ۲۰۱۹

کلمات کلیدی طولانی چیست؟

کلمات کلیدی طولانی خاص هستند و نسبت به بقیه کلمات کلیدی کمتر متداول­ اند. این کلمات کلیدی برقسمتی از بازار تمرکز بیشتری دارند. عبارت “کلمات کلیدی طولانی” از کتاب The Long Tail  نوشته کریس آندرسون گرفته شده است. در این کتاب، کریس آندرسون نشان داده است برای هرمحصول بازاری وجود دارد.

در برخی موارد، بازارها خیلی کوچک هستند. براین گستردگی اینترنت می‌تواند برای بازار کوچک، وبلاگ یا وب­‌سایت شما بسیار سود آور باشد.

یک عنوان اصلی

اکثر وبلاگ‌ها یک عنوان اصلی دارند، که آن را عبارت یا کلمات کلیدی اصلی می­‌نامند. مثلا، وبلاگ‌های مادارن معمولا درباره کودکان و زندگی خانواده است، وبلاگ‌های غذایی در مورد خوردن، رستوران‌ها و دستورالعمل­‌هاست، و اما وبلاگ وب­رمز در مورد سئوی سایت، هاست و دامنه، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ است. در کل وبلاگ وب ­رمز تبدیل به یک وبلاگ در مورد دنیای آنلاین شده است.

موضوع یا مبحث اصلی وبلاگ یا وب­‌سایت شما یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی است که می‌خواهید مخاطبان، شما را از این طریق پیدا کنند، استفاده شده است. انتخاب موضوع مناسب یکی از موارد مهم سئو است.

تصور کنید یک وبلاگ غذایی در مورد غذاهای خانگی ایتالیایی داشته باشید. پس از آن شما می‌خواهید در عباراتی مانند غذای خانگی ایتالیایی توسط مخاطبان خود یافت شوید. این خیلی مهم است که لینک وبلاگ شما در موتورهای جستجو در صدر قرار بگیرد.

بسیاری از عبارات طولانی

تمام پست‌های بلاگ را برای یک عبارت یا کلمه کلیدی بهینه کنید. اگر تمام پست‌های وبلاگ شما در مورد غذای ایتالیایی نوشته شده باشد شما نمی‌توانید عبارت کلیدی غذای خانگی ایتالیایی را برای هر پست بکار ببرید. در عوض، شما باید برای هر پست وبلاگتان یک عبارت کلیدی که بسیار جستجو می‌شود، بگذارید. به طور مثال در وبلاگ غذا می‌توانید در مورد هر غذای خوشمزه­‌ای اینطور بنویسید: پاستا خانگی ایتالیایی، سالاد خانگی ایتالیایی، پیتزایی خانگی ایتالیایی. این عبارات می­‌توانند دسته‌های اصلی سایت شما باشد.

پست­‌های وبلاگ شما می‌توانند تعداد بیشتری کلمات کلیدی طولانی را شامل شوند. شما می‌توانید در مورد یک غذایی ایتالیایی خاص تمام موارد جانبی برای غذاهای ایتالیایی را  بنویسید. اگر به درستی تحقیقات کلمات را انجام داده باشید، تمام این کلمات را پیدا خواهید کرد.

لینک کلمات کلیدی طولانی از عنوان!

اگر شما پست وبلاگتان را با کلمات کلیدی طولانی مختلفی بهینه سازی کرده­‌اید، باید از پست‌های بلاگ به “عنوان اصلی” صفحات دسته بندی شده و از این صفحات دسته‌­بندی شده به محبوب ترین صفحاتتان لینک بزنید. مثل: صفحه بنیاد محتوا چیست که در مقاله گذشته در موردش بطور مفصل توضیح داده شده است.

یادآوری: همیشه از عبارات کلیدی طولانی به عبارات کلیدی اصلی لینک بزنید! به این ترتیب، گوگل ساختار سایت شما را متوجه می‌شود و مهم­ترین صفحات شما مشخص می‌گردد. اطمینان حاصل کنید که  مهم ترین صفحات شما در موتور جستجوی گوگل در رتبه‌های بالا هستند.

چرا باید برروی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنیم؟

رتبه گرفتن کلمات کلیدی طولانی در موتورهای جستجو بسیار راحت­تر از کلمات کلیدی رایج است، زیرا وب­‌سایت­‌هایی که رقابت در آن‌ها کمتر است در بالای نتایج جستجوی موتورهای جستجو نمایش داده می­‌شوند.

هر چه عبارات طولانی­تر (دقیق­تر) باشند، رتبه گرفتن در موتورهای جستجو برای آن­‌ها آسان­تر است. زیرا با توجه به گستردگی اینترنت، مخاطبین خاص به سادگی سایت شما را پیدا می‌کنند.

هنگام سئو فروشگاه اینترنتی یکی از بهترین تکنیک‌ها در شروع کار، تمرکز روی تک محصولات است.

به مثال زیر دقت کنید:

ما یک صفحه برای قیمت سئو ایجاد کرده‌ایم. کلمات کلیدی این صفحه شامل موارد زیر است:

  • قیمت سئو
  • هزینه سئو
  • تعرفه سئو
  • قیمت سئو سایت
  • هزینه سئو سایت
  • تعرفه سئو سایت

طبیعتا کلمات 3 حرفی راحتتر از کلمات 2 حرفی رتبه خواهند گرفت. پس برای کسب رتبه سریعتر باید به کلمات طولانی‌تر توجه بیشتری کنیم.

تمرکز برروی یک گروه از کلمات کلیدی طولانی، ترافیک بیشتری برای وب­‌سایت شما می‌آورد.

در مقالات بعدی چگونگی استفاده از کلمات کلیدی که منجر به ترافیک بیشتری می­‌شوند را توضیح خواهیم داد.

یکی دیگر از مزایای تمرکز برروی کلمات کلیدی طولانی این است که مخاطبینی که وب‌­سایت شما را از این طریق پیدا می‎کنند، مشتریان بالقوه­‌ای هستند که خدمات یا محصولات شما را خریداری می‌کنند.

رقابت در بازار

در برخی بازارها رتبه‌­بندی بسیار سخت است. بعضی بازارها بسیار رقابتی هستند و در نتایج جستجوی آن­‌ها شرکت‌های بزرگی حضور دارند که بالاتر از بقیه قرار دارند. این شرکت‌ها دارای بودجه بسیار زیادی هستند و هزینه­‌های زیادی را برای بازاریابی آنلاین و  بهینه سازی سایت صرف می‌کنند. رتبه بندی در اینگونه بازارها بسیار سخت است. شما نمی‌توانید با یک بودجه بسیار کم در بازاری مانند صنعت گردشگری با عبارت Vacation Hawaii  رقابت کنید.

اگر ماموریت کسب و کار شما واضح باشد، باید بتوانید محصول یا وب‌سایتتان را در این بازار معرفی کنید. شما باید توانایی پیدا کردن گوشه‌­ای از بازار را داشته باشید. برای شروع می­‌بایست از ماموریت کسب و کارتان استفاده کنید!

از ماموریت کسب و کارتان برای تعریف کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید.

تعریف شما از ماموریت‌تان، باید بصورت کاملا شفاف بیانگر خدمات و محصولاتتان باشد و محور اصلی برای انتخاب کلمات کلیدی که می­‌خواهید از طریق آن­‌ها رتبه کسب کنید، قرار بگیرد. تلاش‌  برای ایجاد رتبه وب­‌سایت در یک عبارت خاص می‌تواند بسیار سود آور باشد، این عبارت طولانی خاص باید با محصولی که شما در حال فروش آن هستید، مشابه باشد.

همچنین می‌توانید از اصطلاحاتی که برای توصیف ماموریت خود استفاده کرده‌اید در استراتژی سئو سایتتان استفاده کنید. این کلمات باید محور کلمات کلیدی طولانی که از آن­ها برای رتبه گرفتن استفاده می‌­کنید قرار بگیرند. تعداد افرادی که از ماموریت شما استفاده می‌کنند و وب­‌سایتتان را پیدا می‎کنند، نسبتا کم است، اما احتمال خرید محصولات و خدمات شما توسط این افراد بسیار بالاتر است.

گام بعدی: محتوای عالی

بعد از انجام تحقیقات کلمات کلیدی و فهمیدن اینکه کدام کلمات کلیدی مناسب کسب ­و­کارتان هست، شما باید شروع به تولید محتوای منحصر به فرد کنید. ایجاد محتوا می‌تواند کاملا پرچالش باشد.

نویسنده: مهسا خورشیدی

 

برچسب ها :

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.