ویژگیهای کنترل پنل دایرکت ادمین
کنترل پنل دایرکت ادمین به عنوان یکی از محبوب‌ترین و قدرتمند ترین کنترل‌ پنل‌های لینوکس برای کنترل و مدیریت وب سایت‌هاست که تحریم های موجود بر روی عملکرد و سطح دسترسی آن تاثیری نداشته است .این کنترل پنل برای مدیریت آسان و بهینه در سرویسهای میزبانی استفاده میشود.دراین مقاله شما را با ویژگی های کنترل پنل دایرکت ادمین بیشتر آشنا خواهیم کرد.

شاید کنترل پنل سی پنل بهترین کنترل پنل در میان کنترل پنل های هاستینگ باشد اما با این‌ حال ممکن است جایگزین هایی هم وجود داشته باشد که شرکت های میزبان هاستینگ، آنها را انتخاب کنند. یکی از این جایگزین ها پنل دایرکت ادمین (DirectAdmin) می باشد.

اولین نسخه کامل دایرکت ادمین در اول مارس سال 2003 میلادی عرضه شد. امروزه به دلیل ارائه آن توسط برخی از هاستینگ ها در کنار سی پنل، دایرکت ادمین معروفتر نیز شده است.

پیشنهاد وب رمز: معرفی۱۰ کنترل پنل هاست لینوکس محور

اما ویژگی‌های اصلی دایرکت ادمین چه مواردی هستند؟

سادگی: عملکرد و اجرای آن سریع است و منابع حاشیه ای موجود در سی پنل را ندارد. این ویژگی خصوصا در هاستینگ مشترک بسیار مفید است زیرا ممکن است چندین کاربر همزمان با هم، از آن استفاده کنند.

استفاده و اجرای آن آسان است و همچنین واسط آن بسیار شبیه واسط سی پنل است، بنابراین لزومی ندارد کاربران نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند.

مزیت سوم معتبر بودن آن است یعنی حتی وقتی هم که خراب شود، بازگردانی آن سریع انجام می شود و در نهایت، ارزان است و به همین دلیل برخی از شرکت های میزبان هاست از هاست دایرکت ادمین استفاده می کنند.

خوبی دیگر دایرکت ادمین در مقایسه با سی پنل این است که چون شرکت سازنده آن کانادایی است محدودیت های سخت‌گیرانه به دلیل تحریم همچون سی پنل را شامل نمی‌شود و برای سرویس هاست ایران مناسب است.

از طرفی تنظیم دایرکت ادمین در مقایسه با سی پنل کمی سخت تر است و نیاز به کار بیشتر ادمین سرور و تخصص بیشتری دارد.

پيشنهاد وب رمز: ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین – Direct Admin

ساده بودن DirectAdmin خیلی هم خوب نیست، نظر شما چیست؟

نقصی که هاست دایرکت ادمین نسبت به هاست cPanel دارد این است که تمام آپشن های موجود در سی پنل را ندارد. برخی از کارهای اجرایی پیشرفته هست که فقط می توانید با سی پنل آنها را انجام دهید. علاوه بر آن در سی پنل بسته های آموزشی و سئوالات رايج پرسيده شده و جواب داده شده را خواهید یافت که در DirectAdmin وجود ندارند. به هر حال امروزه DirectAdmin در دنیای خدمات هاستینگ به عنوان یک پکیج کنترل پنل خوب مطرح شده است.

لینک های مرتبط:

– راهنمای دایرکت ادمین به فارسی

هاست لینوکس دایرکت ادمین

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.