آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  هاست لینوکس یا ویندوز

  شرکت های خرید هاست و دامنه به طور معمول هر دو سرویس هاست لینوکس و ویندوز را ارائه می دهند، اما این که کدام نوع هاست را انتخاب نماییم به عوامل متعددی بستگی دارد که در قسمت های بعد سعی کردیم به بخشی از این عوامل اشاره نماییم.

  هاست ویندوز همانطور که از نامش پیداست بر روی پلتفرم ویندوز محصول شرکت مایکروسافت ارائه میگردد. اگر قرار است از زبان برنامه نویسی تحت وب ASP.NET استفاده کنید و یا برای بانک اطلاعاتی وب سایت خود MSSQL را برگزینید، هاست ویندوز بسیار مناسب خواهد بود. اما اگر قرار است از زبان برنامه نویسی PHP استفاده شود و یا برای بانک اطلاعاتی از MySQL استفاده کنید هاست لینوکس و هاست cPanel انتخاب مناسب شما خواهد بود.

  اما باید متذکر شویم به دلیل این که هر دو نوع میزبان از حداقل استاندارد قدرت حفاظت اطلاعاتی لازم برخوردارند، می توان گفت امنیت اطلاعات فاکتور مناسبی برای معیار قرار دادن انتخاب نوع هاستینگ نیست.

  به طور مثال با فراگیر شدن هکرهای ویندوز و یا ویروسها، هاستینگ لینوکس مناسب خواهد بود اما از طرفی مایکروسافت بسته های رفع باگ های امنیتی خود را با سرعت بیشتری در اختیار سرورهای ویندوز قرار داده است و این مشکل را تا حد زیادی رفع نموده است. پس همانطور که می بینیم دیگر نباید نگران هکرها در میزبانی ویندوز بود.

  فاکتور دیگر مقایسه هزینه ی راه اندازی این دو نوع هاستینگ است. معمولا هاست ویندوز از هاست لینوکس گران تر است و به علت حمایت این میزبانی از جانب شرکت مایکروسافت و همچنین بروز شدن مداوم آن، افزایش امکانات متنوع، رایگان نبودن ویندوز و نرم افزارهای تحت آن، پر هزینه است.

  هاست لینوکس کد باز (open source) است و برای اجرا نیازی به سیستم عامل خاصی ندارد و در واقع O.S free است. به این معنی که اگر قصد اجرای سیستم عامل خاصی بر روی کامپیوتر خود را ندارید می توانید به راحتی از کدهای PHP و سرور لینوکس استفاده کنید. میزبانی لینوکس به دلیل این که به سیستم عامل خاصی وابسته نیست از سرعت بیشتری برخوردار است و نسبت به میزبانی ویندوز، پایداری بیشتری دارد.

  در هاست لینوکس به دلیل کدباز بودن در صورت بروز مشکل به سرعت قابل رفع خواهد بود. اما هاست ویندوز به دلیل این که از طرف شرکت مایکروسافت باید به روز شود اگر مشکلی پیش آید باید منتظر نسخه ی به روز آن از سمت شرکت مایکروسافت بود که ممکن است مدت ها به طول انجامد.

  در هاستینگ لینوکس و هاست وردپرس از HTTP سرور Apache استفاده می شود که اغلب با کنترل پنل های cPanel و DirectAdmin ارائه میگردد و در هاستینگ ویندوز از IIS استفاده میشود که اغلب با کنترل پنل های Plesk و Websitepanel ارائه میگردد.

  کنترل پنل برنامه ای تحت وب است که برای مدیریت ابزارها و فایل های وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد که از طریق یک آدرس اینترنتی قابل دسترسی است این کنترل پنل ها دارای امکاناتی مانند مدیریت فایلها در وب سایت یا مدیریت بانک اطلاعاتی و می باشد و البته می توانید تنظیماتی از جمله میزان حجم هر صندوق یا آدرس پست الکترونیکی و رمز عبور آنها را تغییر بدهید. در آینده بیشتر در مورد این کنترل پنل ها، انواع آن و ویژگی های هر یک صحبت خواهیم کرد.

   

  بخشی از آمار خدمات وب رمز

  تعداد خدمت ارائه شده

  150
  پروژه سئو
  420
  پروژه طراحی سایت
  69000
  خدمات هاست
  220000
  ثبت دامنه

  در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

  کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

  خانم مهندس درفشی

  خانم مهندس درفشی

  مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

  آقای مهندس منظمی

  آقای مهندس منظمی

  مدیر "هلدینگ گام"

  خانم مهندس اسدی

  خانم مهندس اسدی

  مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

  آقای مهندس طالب زاده

  آقای مهندس طالب زاده

  مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

  برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

  جایگاه برند معظم شما اینجاست..

  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers
  webramz customers

  تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

  رأی شما ثبت شد.