معرفی Zend Optimizer و عملکرد آن در هاست لینوکس

zend-optimizer1

Zend Optimizer یک اپلیکیشن رایگان است که امکان اجرای (رمز گشایی)  فایلهای رمزگذاری شده توسط Zend Gaurd را به صورت PHP فراهم میکند و عملکرد اپلیکیشن های PHP را بسیار بالا می برد.

این بهینه ساز کدی که زند کامپایلر استاندارد تولید می کند را برای اجرای سریعتر بهینه می سازد. بدین ترتیب کد بین 2 تا 10 مرتبه سریعتر اجرا می شود و اپلیکیشن هایی که از این بهینه ساز استفاده می کنند می توانند اسکریپت ها را 40 تا 100% سریعتر اجرا کنند.

جلوگیری از کپی رایت با Zend Optimizer

لازم است برای جلوگیری از کپی رایت قبل از ورود افراد سودجو به کدهای برنامه تحت وب، برنامه خود را طوری طراحی کنید که امکان دسترسی به کدهای شما وجود نداشته باشد. امروزه کدشدن سورس یک نرم افزار تحت وب یا برنامه یک وب سایت، هم از لحاظ امنیتی و هم از لحاظ عدم تغییر در سورس اصلی بسیار حائز اهمیت است بنابراین شما می بایست برنامه خود را با کد کردن از نفوذ سودجویان محافظت کنید.

نرم افزار Zend Optimizer قادر به انجام این کار است یعنی سورس برنامه شما را کد می کند.

این نرم افزار بر روی سرویس های هاستینگ وب رمز نصب نصب و فعال میباشد به همین خاطر سرور وب رمز قادر است فایل ها را تفسیر نماید تا سایت برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده باشد.

ویژگی های Zend Optimizer

– این نرم افزار یک کد رمز شده را با تبدیل کدهای ساده php، به کد میانی zend (یک فرمت باینری) رمز گشایی می کند.

– کد رمز شده را برای اجرای برنامه های کاربردی کدگذاری، تفسیر می کند.

– علاوه بر کد کردن و کد باز کردن سرعت اجرای کدهای برنامه را نیز افزایش می دهد.

سازگاری یا هماهنگی Zend Guard :

فایلهای رمزگذاری شده را باید با یک نسخه سازگار Zend Gaurd جمع آوری کرد. اگر در مورد نسخه Zend Gaurd مطمئن نیستید، همیشه آخرین نسخه بهینه ساز زند را به کار ببرید. اگر نسخه این دو با هم سازگار یا هماهنگ نباشند، بهینه ساز نمی تواند فایلهای رمزگذاری شده را اجرا کند و پیام اخطار می دهد.

Zend Optimizer می تواند حدود 20 بهینه سازی را انجام دهد که برخی از آنها واقعا پیچیده هستند. یکی از این بهینه سازی ها تغییر دادن post-incrementing به pre-incrementing است (البته جاییکه این امکان وجود داشته باشد)، زیرا pre-incrementing سریعتر است.

شما می توانید Zend Optimizer خود را برای انجام فقط بهینه سازی های دلخواه خود تنظیم کنید. هر بهینه سازی را می توان با زدن آپشن on یا off متوقف یا اجرا کرد.

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از Zend Optimizer، داشتن هاست حرفه ای است.

وب رمز توانسته است گزینه های زیر را به خوبی تامین کند:

پشتیبانی فنی وب سایتهایی که از Zend Optimizer استفاده می کنند.

نصب رایگان بسیاری از اپلیکیشن هایی که از Zend Optimizer استفاده می کنند، مانند سیستم های سی ام اس، فرم ها، گالری ها، بلاگ ها، کارت های خرید و غیره.

*هاستینگ لینوکس با قابلیت Zend Optimizer به دلیل به صرفه بودن قیمت آن و بالا بودن کیفیت و داشتن امکانات گوناگون بهترین هاستینگ موجود در بازار می باشد.

منبع:

Enable Zend Optimizer or Zend Guard

https://www.siteground.com/tutorials/php-mysql/zend_optimizer.htm

تدوین و گردآوری: حبیبه سورانی

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.