معرفی پلاگین افزایش سرعت سایت Wp Super Cache

معرفی:

wp super cache یک پلاگین حرفه ای جهت بالا بردن سرعت لود سایت در برنامه و هاست وردپرس میباشد. سرعت بارگذاری سایت یکی از عوامل مهم در بهینه سازی سایت و افزایش رتبه آن میباشد.

در حالت نرمال بازدید سایت ها، موتورهای php اجرای خوبی دارند و افت سرعت مشاهد نمیشود. ولی همزمان با افزایش بازدید سایت، ترافیک سایت سنگین می شود و یا زمانی که حجم اطلاعات موجود در صفحات سایت زیاد باشد، Supercache به کمک سایت شما می آید تا بازدیدکنندگان بدون کاهش سرعت، فعالیت خود را در سایت انجام دهند.

پلاگین Supercache فایل های html را خیلی سریعتر از کش تولید شده پی اچ پی به کار میبرد.

این افزونه صفحات و فایل های سایت را فشرده سازی میکند و به صورت بهینه شده در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار میدهد که در اینصورت صفحات با سرعت بالاتری لود شده و نمایش داده میشوند.

عملکرد:

این پلاگین فایل های کش شده را به ۳ روش به کار میبرد(رتبه بندی سرعت):

۱. Use mod_rewrite to serve cache files

سریع ترین روش برای به کار بردن supercache استفاده از آپاچی Mod_Rewrite (یا هر ماژول مشابهی که سرور هاست لینوکس پشتیبانی میکند) است.

‫برای فعال کردن Mod rewrite کد دستور زیر را در فایل اچ تی اکسس (htaccess.) قرار دهید:

RewriteEngine on

Mod_Rewrite در کلیه سرورهای لینوکس وب رمز نصب میباشد و با خط کد فوق فعال میشود.

۲. Use PHP to serve cache files

فایل های استاتیک supercached حالا می توانند توسط پی اچ پی به کار گرفته شوند. این پلاگین یک فایل supercached را در صورت موجود بودن به کار میگیرد که تقریبا کندتر از روش mod_rewrite است اما شما می توانید قسمتی از صفحات پویا را در کش نگهداری کنید (ذخیره پویا).

۳. Legacy page caching

این روش کندترین حالت است که حالت کش پویا دارد. عمدتا برای کش صفحات کاربران شناخته شده/عضو شده استفاده می شود. هر صفحه ماهیت متفاوتی دارد و کش کردن همه صفحات برای همه کاربران مناسب نیست. این روش اگر برای کاربران ناشناخته هم فعال شده باشد قابل ارائه است.

منبع:

WP Super Cache

تدوین و گردآوری: حبیبه سورانی

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.