فرض کنید وب سایتی دارید که ممکن است شخصی باشد و در آن بلاگ‌های مختلف داشته باشید، پرتال باشد یا مربوط به طراحی وب سایت یا یک سایت تجاری باشد که در آن خدمات و محصولات خود را به فروش می رسانید، برای انجام دادن تمام این کارها و رساندن سایت خود به یک سطح معقول، زحمات فراوان کشیده اید و برای آن وقت و پول صرف کرده اید.

اما آیا تا به حال فکر کردهاید که اگر ناگهان سایت شما بدون هیچ اخطار قبلی غیر قابل دسترس شود، چه خواهد شد؟ یا تیم پشتیبانی هاستینگ به شما بگوید که هارد درایو سرور آسیب دیده است و تمام اطلاعات سایت شما پاک شده است؟ و یا بر اثر یک اشتباه انسانی (که البته به ندرت پیش می آید ولی امکان رخداد دارد)، اطلاعات یک یا چند سایت حذف شده است.

اینجاست که فاجعه به معنای واقعی به وقوع پیوسته است! اما جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید با انتخاب وب رمز که خدمات هاستینگ مدیریت شده همراه با بکاپ در سرور جداگانه ارائه میدهد، مطمئن شوید که معمولا دست کم یک کپی از اطلاعات سایت شما را در اختیار دارند.

وب رمز این کپی را ذخیره می‌کند و در صورت بروز مشکل در عرض چند دقیقه یا ساعت وب سایت شما را بر روی اینترنت به صورت آنلاین قرار می‌دهد.

اگر سرویس سرور مجازی یا  سرور اختصاصی خود را دارید میتوانید از خدمات ریموت بکاپ وب رمز استفاده کنید که از اطلاعات شما بطور خودکار در سرور مختص بکاپ بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و امنیت اطلاعات شما را تضمین می‌کند. اما تصور کنید که یک شرکت هاستینگ از سرورهای خود نسخه پشتیبان جداگانه در سرور دیگر تهیه نمیکند، (که اکثر خدمات هاست cPanel به همین صورت است) در نتیجه تمام تلاش ها، پول، وقت و تجارت شما هدر خواهد رفت و شما دوباره باید از اول شروع کنید.

اکنون حتما به اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سایت خود پی برده اید. اتفاقات و بحران ها معمولا بدون اعلام خطر به وقوع می پیوندند. تنها کاری که باید انجام دهید داشتن برنامه برای تهیه نسخه پشتیبان است که در دنیای پر سرعت اینترنت امروزی بسیار مهم است. می توانید در پنل هاستینگ امکان گرفتن کپی از سایت خود را از ارائه دهنده آن درخواست کنید بدین ترتیب دیگر لازم نیست نگران آسیب دیدن تجارت خود باشید.

در زیر به چند دلیل اهمیت تهیه نسخه پشتیبان سایت اشاره شده است :

خطای انسانی

ممکن است اشتباه از خودتان باشد و به طور ناگهانی دکمه پاک کردن (delete) را فشار دهید و در نتیجه تمام فایلها، اطلاعات ارتباط با مشتریان و ایمیل ها از هاست کاملا ناپدید شوند. این اتفاق معمولا زمانی پیش می آید که بیش از یک نفر می توانند به اکانت شما دسترسی داشته باشند.

مشکل پس از بروزرسانی

بروزرسانی سایت/افزونه ها را بدون تهیه بکاپ انجام داده‌اید و بروزرسانی ناموفق انجام شده است و اکنون صفحه سایت شما با مشکل مواجه شده و یا سفید نمایش داده می‌شود.

هکرها/مخرب ها

متاسفانه امروزه علی رغم تمامی موارد انجام شده جهت حفظ امنیت سایت‌ها باز هم امکان نفوذ به سایت به دلیل وجود حفره ها و باگ‌های امنیتی احتمالی موجود در برنامه های سایت کاربران وجود دارد.

ویروس ها/ بدافزارها

یکی از عوامل مهم در صدمه دیدن سایت ها وجود مالور یا بدافزار در برنامه سایت کاربران می‌باشد که اغلب به دلیل عدم آگاهی و شناخت کاربران با موارد امنیتی باعث ایجاد مشکل برای سایت های آنان میشود.

تهیه بکاپ همواره بهترین راه برای حفظ اطلاعات یک سایت میباشد. علاوه بر بکاپ های تهیه شده توسط سرورها حتما خودتان نیز یک نسخه بکاپ کامل از اطلاعات سایت در اختیار داشته باشید و یا از سرویس های هاست مخصوص بکاپ برای نگهداری اطلاعات خود استفاده کنید.

در وب رمز هاست بکاپ (هاست ابری) ارائه میگردد که شما می‌توانید اطلاعات خود را روی آنها نگهداری نمایید. همچنین می‌توانید اطلاعات موجود در سیستم کامپیوتر خود را نیز روی این هاست آپلود کرده و نگهداری نمایید.

 

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"

آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"

خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"

آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.