سرور اختصاصی و مجازی

 

اطلاعاتی درباره وب هاستینگ، وب دیزاین، سئو(بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)، مقالات، نظرات، پیشنهادات و بیشتر!
تغییر وضعیت دادن از سرور مشترک به سرور وی.پی.اس آیا سایت شما بیش از حد بزرگ شده است و دیگر نمی توانید در یک فضای مشترک بمانید؟
آیا وب سایت شما دارای پایگاه بانک اطلاعاتی عظیم است که نیاز به منابع با کیفیت بالاتری نسبت به آنچه سرور هاست مشترک ارائه می دهد، دارد؟

اگر اینطور است، بهترین زمان برای تغییر سرویس هاستینگ  وب سایت خود به سرور مجازی همین حالاست.

برای این کار دانستن نکات مهمی درباره سرور اختصاصی و مجازی و چگونگی تاثیر آن بر روی وب سایت شما ضروری است. VPS وی پی اس مخفف (Virtual Private Server) یا همان سرور اختصاصی مجازی است، سروری که از تقسیم یک سرور اختصاصی فیزیکی به چندین سرور کوچک تشکیل می شود. این سرور برای این کار از یک تکنولوژی مجازی سازی نرم افزاری استفاده می کند. هر کدام از این VPS های تشکیل شده دارای منابع مختصی از سروری که بر روی آن قرار دارد ، است. تغییر سرویس از هاست cPanel اشتراکی به سرور مجازی لینوکس برای این کار لازم است بدانید که VPS چه منابع و امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد؟ منابع مختص هاست مشترک و وی.پی.اس: در قرارداد مربوط به میزبانی VPS منابع مختص سرور در اختیار شما قرار می گیرد، منابعی که فقط مخصوص شما هستند و دیگران نمی توانند از آن استفاده کنند. این در حالی است که در قرارداد مربوط به میزبانی مشترک وب به شما حجم ثابتی از منابع یک سرور اشتراکی مانند فضای دیسک، پهنای باند و حافظه داده می شود.

ممکن است برای یک سایت با سایز معمولی که از VPS استفاده می کند تنها در اختیار قرار دادن فضای دیسک و پهنای باند کافی باشد اما حجم حافظه نقش بسیار مهمی در عملکرد سایت شما ایفا می کند. اختصاص دادن حافظه ای با حجم کم ممکن است مشکلاتی برای سایت تان ایجاد کند. حداقل میزان حافظه که به VPS اختصاص داده می شود 128 مگابایت است که این میزان حجم برای حافظه VPS بسیار کم است و برای شروع باید از حافظه ای با حداقل گنجایش 512 مگابایت استفاده نمود. قابلیت انعطاف پذیری با استفاده از VPS می توانید دسترسی مستقیم به سرور مجازی خود داشته باشید، این دسترسی مستقیم به شما این امکان را می دهد که هر نرم افزار دیگری را که نمی توانید در یک سرور هاست مشترک نصب کنید، نصب یا حذف کنید.

برخلاف سرور هاست اشتراکی شما در سرور VPS امنیت بیشتری دارید که البته باید چندین اقدام امنیتی مهم را نیز دنبال کنید. خرید VPS برای سایت هایی با سایز کوچک و متوسط روشی به صرفه، مداوم،مؤثر،معتبر و ایمن است، اما اگر سایت شما در حال بزرگ شدن است، بهترین گزینه بعد از VPS استفاده از سرور اختصاصی است.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.