سایت خود را ایمن نگه دارید- چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

امروزه اینترنت به دنیایی بزرگ و بی رحم تبدیل شده است که اگر هر کس مراقب سایت خود نباشد، خیلی زود در معرض خطر هک شدن و از دست دادن اطلاعات قرار می گیرد. اما راه هایی هم وجود دارد که می توانید سایت خود را ایمن نگه دارید. در زیر به اشتباهات رایجی که منجر به کاهش ایمنی سایت تان می شود، اشاره شده است :

آیا رمز عبور خوب و قوی دارید؟

مهم نیست که رمز عبور شما یک چیز تک و بی مانند باشد بلکه مهم قابل حدس نبودن آن است، اگر این رمز یک کلمه یا عبارت متداول باشد، اصلا خوب و ایمن نیست. بسیاری از هکرها از نرم افزار حدس رمز عبور برای دسترسی به سایت و اطلاعات شما استفاده می کنند اما خیلی وقتها هم بدون استفاده از آن رمزتان را حدس می زنند. بنابراین رمز عبوری را انتخاب کنید که طولانی، دارای چند حرف بزرگ و حداقل یک عدد باشد. جهت ایجاد و نگهداری رمز عبورهای سخت و امن میتوانید از برنامه هایی مانند KeePass استفاده نمایید.

از روت خود محافظت کنید!

نیازی نیست که همیشه به عنوان کاربر روت وارد اینترنت شوید، زیرا در دسترس گذاشتن اکانت تان بدین طریق مثل اینست که یک برچسب روی سایت خود زده و نوشته باشید لطفا مرا هک کنید.” اگر اکانت های SSH سرور مجازی یا سرور اختصاصی شما، امکان دسترسی مستقیم به root را برایتان فراهم می کند، باید فورا آنها را عوض کنید. داشتن این اندازه کنترل بر روی سایت برایتان بسیار خوب است.

ترافیک روی سایت خود را بشناسید

نسبت به ترافیک بی توجه نباشید و بر روند گردش سایت تان نظارت داشته باشید. بدانید که چه کسانی و معمولا از کجا به سایت شما مراجعه می کنند و متوجه کوچکترین تغییری که در این حوزه به وجود می آید، باشید. همیشه چشمان خود را باز کنید و مراقب حضور کاربران جدید از موقعیت های مشکوک باشید، تا بتوانید در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهید.

محافظت از حساب ها

رمز عبور حساب های خود را در اختیار افراد مختلف مانند دوست، آشنا، همکار، منشی و قرار ندهید. بهتر است تنها یکنفر به حساب دسترسی داشته باشد و در صورت لزوم فقط در اختیار یک شخص مورد اعتماد قرار دهید. همچنین برای سایت خود حتما گواهینامه SSL تهیه کنید.

Webramz – Professional Managed Hosting Since 2004

رتبه: 4.8 از 966 رأی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.