ساختن بلاگ های شخصی و وب 2.0
در دنیای امروز از وبلاگ برای نوشتن خاطرات و اتفاقات روزانه استفاده می شود. سایت های اجتماعی مانند Twitter, Live Journal و FaceBook هم برای این منظور و ایجاد ارتباط میان افراد به وجود آمده اند. افراد مختلف در آن آدرس وبلاگ خود را به یکدیگر می دهند تا با هم در ارتباط باشند. استفاده از Usenet و مکالمه های طولانی و دنباله دار در سرویسهای bulletin board سرآغاز به وجود آمدن انواع بلاگ ها بود. Open Diary و Live Journal اولین سایت هایی بودند که مردم برای نوشتن خاطرات و اتفاقات روزانه از آنها استفاده می کردند. پیدایش وب 2.0 وب 2.0 در سال 2004 بوجود آمد. وب به جای اینکه مکانی باشد تا افراد در آن به دنبال اطلاعات بگردند، به یک فضای تعاملی تبدیل شد. افراد از طریق صدا و تصویر با هم مرتبط می شوند و کتاب و آهنگ و تصویر رد و بدل می کنند.
وب 2.0 به تلفن همراه هم راه یافته و دسترسی به ایمیل و وب سایت را از هر مکان ممکن ساخته است. البته با به وجود آمدن تکنولوژی های بیشتر و بزرگتر با مشکلاتی نیز مواجه می شویم. امروزه بیشتر از قبل، حفظ هویت و حریم خصوصی افراد برایشان اهمیت پیدا کرده است خصوصا وقتی که از کارتهای اعتباری خود برای خرید استفاده می کنند یا از اشتراک برای بازیهای آنلاین یا حتی خدمات آنلاین برای فرستادن و دریافت فکس استفاده می کنند. این نگرانی با توجه به اینکه در شبکه جهانی اطلاعات خصوصی و هویت افراد به اشتراک گذاشته می شود و ممکن است مورد کلاهبرداری یا دزدی قرار گیرد، بیشتر شده است اما وب 2.0 امکاناتی برای جلوگیری از این کارها ارائه داده است که یکی از آنها تولید آنتی ویروس ها و دیگر نرم افزارهای ایمنی است.
چیزی که به آن فکر کنید را به دست خواهید آورد. با استفاده از وب 2.0 هر فردی می تواند با پرداخت چند دلار و خرید و ثبت دامنه و خرید هاست، صاحب وب سایت (website) شود. هر وب سایت میتواند دارای برنامه های کاربردی مانند وردپرس باشد و معمولا سیستم های مدیریت محتوا همگی از نوعی ویرایشگر WYSIWYG (What You See Is What You Get) به مفهوم (چیزی که به آن می نگرید در صفحه نمایش داده خواهد شد) بهره میبرند که نیاز به هیچ دانش برنامه نویسی برای مدیریت محتوای صفحات سایت ندارد.
با فراگیر شدن استفاده از خدمات اینترنت، ساخت وب سایت ها تعاملی تر شده اند و افراد می توانند بدون خارج شدن از منزل و از طریق اینترنت تجارت الکترونیک و کسب درآمد از اینترنت برای خود انجام دهند.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.