جوملا (Joomla)برای همه

تمام سازندگان وب سایت ها به دنبال CMS – Content Management System ها یا همان سیستم مدیریت محتوا بزرگی هستند که برنامه های خود را بر روی آن قرار دهند و مطمئن شوند که این نرم افزاز نیازهای آنها را کاملا برآورده می کند. هر فرد باید با توجه به اینکه آیا می تواند با یک سیستم به طور مؤثر و کارآمد کار کند، بهترین سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کند.

حتی WordPress, Drupal و Joomla که جزو سه سیستم مدیریت محتوای عالی هستند نیز با هم تفاوت های بسیاری دارند. هر کدام از اینها نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود را دارند وبرروی سرورهای هاست لینوکس قابل راه اندازی هستند.

سازندگان جوملا معتقدند که همه باید از کار کردن با آن لذت ببرند و این یکی از اهداف اصلی ساخت این سیستم مدیریت محتوا بوده است. جوملا در لغت به زبان سواحلی به معنای (همه با هم) است. کسانی که تازه وارد دنیای طراحی سایت می شوند، با مشکلات زیادی در خصوص کار با سی ام اس هایی که دارای منوها و گزینه های زیاد و گیج کننده هستند، مواجه می شوند، اما به نظر می رسد که تازه واردان با جوملا به راحتی کار می کنند و می توانند ساخت سایت خود را پیش برده و بر روی شبکه اینترنت با هاست جوملا کنند.

جوملا رقیب سرسخت خود یعنی وردپرس را نیز در مواردی شکست داده و این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا کنترل شکل و ظاهر سایت خود را در دست بگیرند. تعجبی ندارد که امروزه بیشتر سایتهای جذاب با جوملا ساخته می شوند. بنابراین اگر به دنبال ساخت سایتی خوب و جذاب برای خود هستید، جوملا را فراموش نکنید. نیازمندیهای فنی برای استفاده از جوملای 1.7.x و 1.6.x PHP 5.2.4+ MySQL 5.0.4+ Apache (with mod_mysql, mod_xml, and mod_zlib) 2.x+ Microsoft IIS 7 برای اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی جوملا مراجعه کنید:joomla

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.