جلوگیری از منقضی شدن نام دامنه و تمدید دامنه
تصور کنید که روزی صفحه مرورگر رایانه ی شخصی خود را باز کرده ولی با زدن نام دامنه وب سایت خود دیگر به سایت خود دسترسی نداشته و یا وب سایت دیگری به روی آدرس سایت شما بازشود، در این حالت شما با مساله انقضا و انتقال دامنه روبرو شده اید. در ادامه ی این مقاله شما را با نحوه تمدید دامنه های منقضی شده آشنا خواهیم کرد.
بیشتر افرادی که دامین خاصی را به روش های مختلف به طور مثال ثبت دامین به صورت آنلاین خریداری و ثبت نموده اند به این نکته توجه نکرده‌اند که با گذشت مدت زمان خاصی باید دامنه خود را تمدید کنند و چنانچه نسبت به تمدید دامنه خود اقدام نکنند، این نام توسط افراد دیگر رزرو خواهد شد.
این مشکل حتی برای چند روز ممکن است برای شرکت های بزرگ نیز پیش آید. واقعیت این است که تعداد زیادی از افراد هستند که به عنوان سرمایه‌گذار نام دامنه به شمار می روند. این افراد از تمدید نکردن نام دامنه به موقع توسط صاحبان آن ها استفاده می‌کنند و حتی برای چند ساعت و یا چند روز هم شده سعی در تصرف آن نام می نمایند.

پیشنهاد وب رمز: چرخه حیات دامنه آی آر

تمدید دامنه های منقضی شده :

تمدید دامنه منقضی شده - جلوگیری از منقضی شدن نام دامنه و تمدید دامنه

 برخی از شرکت های پرآوازه ثبت دامنه مانند  Godaddy.com بصورت اختصاصی بر روی این نوع دامنه ها فعالیت می کنند. این شرکت ها دامنه‌های پربیننده را تحت نظر دارند و با اتمام زمان ثبت آن ها اگر صاحبان آن این نام دامنه را ثبت مجدد نکنند آن ها را با قیمت های بسیار بالایی به مزایده می گذارند. در این زمان اگر صاحبان قبلی نام دامنه مایل به تمدید دامنه خود باشند باید با متحمل شدن هزینه ی بالا دامنه خود را باز پس گیرند. دامنه ها یک شبه منقضی نمی شوند. پس از پایان یافتن مدت قرارداد و ثبت نکردن مجدد، وضعیت نام دامنه به “منقضی شده” تغییر می یابد و بعد از 40 روز تمامی سرویس های آن دامنه قطع خواهد شد. البته ممکن است صاحبان دامنه در طول این 40 روز به ثبت مجدد دومین خود اقدام کنند اما به خاطر داشته باشید اگر در طول این مدت بخواهید دامنه خود را ثبت مجدد کنید باید هزینه ای بالاتر از زمان معمول آن پرداخت کنید.
بعد از پایان این 40 روز وضعیت نام دامنه به “زمان بازخرید” تبدیل خواهد شد و در این زمان اگر افراد بخواهند دامنه را مجدد ثبت نام کنند هزینه باز هم بیشتر خواهد بود. در مرحله بعدی وضعیت دامین به “مسدود شده” تغییر می یابد و بعد از گذشت 5 روز و در روز 5 بین ساعات 11 الی 2 نیمه شب این نام از بانک های اطلاعاتی ICCAN ( موسسه ثبت و کنترل نام دامنه) خارج شده و آزاد می شود و درست در همین زمان است که شرکت هایی که به دنبال این نام ها بوده اند وارد کار می شوند.
تمامی مراحل در طول 75 روز اتفاق خواهد افتاد. سعی کنید تمامی قوانین مربوط به ثبت و خرید دامنه را به خوبی مطالعه نمایید و از مشکلات و مسایل و زمان منقضی شدن آن باخبر باشید. دقیقا به خاطر داشته باشید در چه زمانی باید دامین خود را  تمدید کنید تا دچار معضلات بعدی آن نشوید.

 

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.