امروزه اطلاعات یکی از مهم ترین ابزارهای شرکت ها برای رشد و سودآوری است. اما باید توجه کنیم که این عنصر بسیار مهم یعنی اطلاعات نیازمند حفظ و نگهداری است چرا که در صورت عدم حفظ اطلاعات ممکن است آن را برای همیشه از دست بدهید و خسارت های مادی و غیر مادی جبران ناپذیری به به شما وارد شود. در این مقاله شما را با نحوه تهیه بکاپ از اطلاعات هاست و اهمیت آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای نگهداری از اطلاعات تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ است.

از جمله دلایلی که موجب حذف اطلاعات شما می شود می تواند ویروس یا بدافزار، حمله هکرها، به روز رسانی ناموفق و خطای انسانی باشد. در هاست وردپرس حتی اگر مورد ناگواری هم پیش نیاید لازم است به صورت دوره ای و هنگامی که قصد اعمال تغییراتی در سایت خود را دارید به تهیه نسخه پشتیبان اقدام کنید. با این کار مطمئن هستید که اطلاعات گذشته را دارید و هر زمان که نیاز داشته باشید می توانید به آن رجوع کنید.

بکاپ گیری - یکی از مطمئن ترین راه ها برای نگهداری از اطلاعات تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ است.

تهیه بک آپ از اطلاعات وب سایت نه تنها زمان و هزینه ای زیادی ندارد بلکه می تواند در مواقع حساس بسیار مفید باشد و به ادامه فعالیت وب سایت کمک کند.

سرویس های هاستینگ معمولا سیستم بک آپ گیری دوره ای به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه با توجه به مشخصات سرویس هایشان دارند. بعضی از شرکت ها با دریافت هزینه و برخی دیگر همچون وب رمز رایگان این بک آپ ها را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. البته باید توجه داشته باشید که مسئولیت تهیه بک آپ همیشه با مالکان سرویس است پس بهتر است به عنوان مالک این مسئولیت مهم را به عهده بگیرید زیرا تضمینی وجود ندارد نسخه بکاپی که از اطلاعات شما در سرور موجود است مربوط به همان زمان دلخواه شما باشد.

برای تهیه بک آپ با توجه به نیازتان می توانید به صورت های مختلف عمل کنید. یکی از راه ها تهیه بک آپ کامل (full backup) است که از تمام اطلاعات، ایمیل ها، دیتابیس ها و تنظیمات هاست شما بک آپ تهیه می شود و معمولا نیازمند فضای بیشتری است.

پیشنهاد وب رمز: بکاپ اتوماتیک وردپرس با پلاگین wp db backup

بکاپ گیری:

اگر هاست cPanel استفاده می‌کنید با مراجعه به این لینک می توانید اقدام به تهیه فول بک آپ کنید.

تهیه بکاپ در سی پنل

اگر کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین است با مراجعه به این لینک می توانید اقدام به تهیه فول بک آپ کنید.

تهیه بکاپ در دایرکت ادمین

راه دیگری که برای تهیه بک آپ می توانید از آن استفاده کنید استفاده از بک آپ جزیی (partial backup) است که به جای تهیه بک آپ کامل فقط از قسمت های مورد نظر می توانید بک آپ تهیه کنید که حجم کمتری نسبت به بک آپ کامل اشغال خواهد کرد اما شامل تمام اطلاعات نخواهد بود.

در هنگام تهیه بک آپ حتما به مصرف حجم دیسک خود توجه کنید. زیرا در صورتی که حجم دیسک اکانت شما کافی نباشد بک آپ شما ناقص تهیه خواهد شد. برای تهیه بک آپ کامل لازم است حداقل ۴۰ درصد از حجم دیسک شما خالی باشد.

همچنین برخی از شرکت ها همچون وب رمز سرویس هاست بک آپ ارائه می کنند که با تهیه آن می توانید بک آپ های خود و یا هر نوع اطلاعاتی که مد نظر دارید را در یک سرور دیگر و در فضایی امن ذخیره نمایید.

تدوین و گردآوری: م.کیارستمی

 

 

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.