با ابزار  URL Inspector صفحات بیشتری از سایت خود را ایندکس کنید!!

اکثر مدیران وب سایت ها علاقمند هستند ببیند که چگونه کراولرها یا خزنده ها یک صفحه را پیدا می‌کنند و آن را ایندکس خواهند کرد. براین اساس تیم وبمستر گوگل اعلام کرده است که در نسخه جدید سرچ کنسول ابزار URL Inspector را معرفی کرده‌است. در این مقاله چگونگی استفاده از ابزار URL Inspector آشنا خواهیم شد.

آشنایی با ابزار URL Inspector

URL Inspector - آشنایی با ابزار URL Inspector

با ابزار گوگل سرچ کنسول ، سئوکاران و مدیران سایت‌ها، صفحاتی از سایت زمانی که با موفقیت ایندکس شود متوجه خواهند شد و اگر ایندکس نشده است علت و مشکلات آنرا خواهند فهمید. این اطلاعات شامل اشتباهات AMP، خطاهای داده ساختاری و مسائل مربوط به ایندکس است.

پیشنهاد وب رمز: گوگل وب مستر تولز چیست؟

چگونه ابزار URL Inspector استفاده کنیم؟

ابزار جدید URL Inspector

برای استفاده از این ابزار وارد وب مستر تولز خود شوید و همچنین وارد وب سایت مورد نظرشوید و بروی  Try the new Search Console کلیک کنید و گزینه URL Inspector  را انتخاب کنید و در کادر جستجو آدرس صفحه دلخواه از سایت خود را وارد کنید و پس از بررسی یکسری نتایج را به شما نشان خواهد داد.

اگر صفحه سایت شما به درستی ایندکس شده باشد و هیچگونه مشکلی نباشد. تصویری مانند زیر نشان خواهد داد.

اگر یک مشکلی داخل سایت شما وجود داشت باشد و گوگل نتواند آنرا ایندکس‌کند برای شما پیام خطا ارسال خواهد کرد که کجاهای از صفحه سایت شما مشکل دارد تا بتوانید به سادگی آن مشکلات را برطرف کنید. بدین ترتیب می توانید دوباره شانس خودتان را برای ایندکس شدن امتحان کنید. پس از اینکار شما باید در وب مستر اعلام کنید خطاها را برطرف کرده‌اید تا صفحه شما را سریعتر ایندکس کند.

 

URL-inspector ابزاری برای ایندکس صفحات سایت

 

گوگل وب مستر با ارائه این ابزار به مدیران کمک می‌کند تا خطا و ارورهای که در وب سایت وجود دارد را پیدا و برطرف کنند. از این رو صفحات بیشتری در گوگل ایندکس خواهد شد و مطالب بیشتری در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین می‌توانید رتبه وب سایتتان را در آن کلمه کلیدی ارتقاء دهید.

به طور کل این ابزار یکی از موثرترین ابزارهای گوگل برای ایندکس شدن صفحاتی از وب سایت‌ها هست. البته تصور می‌شود که وب مستر تولز در نسخه جدید ابزارهای که زیاد کاربرد ندارد را حذف خواهد کرد و ابزارهای کاربردی را اضافه کند تا وب مسترها راحت بتوانند تحلیل و آنالیز خود را انجام بدهند.

 

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.