انتخاب یک نام دامنه مناسب برای وب سایت
انتخاب نام دامنه مناسب برای کارآفرینان و مالکان وب سایت های تجاری بسیار حائز اهمیت است چرا که نام دامین در واقع هویت شما بر روی شبکه جهانی و برندی است که مشتریان و کاربران شما را با آن می شناسند. در این مقاله شما را با روش های انتخاب نام دامنه جهت ساخت وب سایت بیشتر آشنا خواهیم کرد.

روش های انتخاب نام دامنه

روش های انتخاب نام دامنه

روش اول :

واژه های کلیدی و خصیصه های سئو و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو برای ثبت دامنه یکی از ایده آل ترین روش های انتخاب نام دامنه یافتن اسامی است که دارای واژه‌های کلیدی هستند و افراد، بیشتر آنها را جستجو می‌کنند. به این نام های دامنه (exact match domains) گفته می شود.

پیشنهاد وب رمز: DNS چیست؟

روش دیگر :

این است که دامنه هایی را بیابید که اخیرا منقضی شده اند ولی هنوز خصیصه های مختلف بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مانند backlink و pagerank را دارا هستند. توجه به جنبه تجاری و سودبخشی در انتخاب نام دامنه یکی از مواردی که در انتخاب نام و خرید دامنه باید به آن توجه داشت جنبه تجاری آن است، یعنی اگر حتی بتوانید دامنه ای دارای واژه های کلیدی را بیابید باید این نام دامنه از ارزش تجاری خوبی برخوردار باشد، مثلا افراد برای خریدن چیزی، یک سری واژه های کلیدی را جستجو می کنند و برای به دست آوردن صرفا اطلاعات در خصوص چیزی، یک سری دیگر را ارتباط با موضوع و خدمات سایت بدیهی است که نام دامنه باید نامی باشد که بتوان به راحتی آن را به خاطر سپرد و با محتوای وب سایت مرتبط باشد.
این کار نه تنها باعث می شود که بازدیدکنندگان از سایت آن را به خاطر بسپارند بلکه موجب می شود کاربران آن را به یکدیگر معرفی کرده و در نتیجه منجر به افزایش شمار بازدیدکنندگان از سایت و معروفتر شدن سایت شود. ممکن است فردی یک کلیدواژه را انتخاب کند که دربرگیرنده محتوای سایت و محصولات و خدمات ارائه دهنده در آن باشد، این کار باعث می شود به ذهن بازدیدکنندگان وا‌ژه های کلیدی بیشتری خطور کرده و در دراز مدت حجم بازدیدکنندگان از آن وب سایت بر روی اینترنت بیشتر شود.

 

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

2 پاسخ به “انتخاب یک نام دامنه مناسب برای وب سایت”

  1. ژبلا گفت:

    با سلام. من میخوام سایت لوازم خانگی رو را بندازم و چون وسایل هم از بانه و مریوان هستند به نظر شما استفاده از این نامها بهتره با استفاده نکردن؟ سایت های با اسن بانه خیلی زیاد هستن ئ من تمرکزم بیشتر رو مریوان هست. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید خیلی نیاز دارم بهش.

    • مینو تیموری گفت:

      دوست عزیز استفاده ازکلمه مریوان در بخشی از نام سایت بلامانع است. به شرطی که نام سایت ماهیت کار شما را نیز بیان کند. در این صورت به سئو سایت شما نیز کمک بسیاری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.