انتخاب نام دامنه و خدمات ثبت دامنه

دامنه چیست؟ یکی از مهمترین مراحل شروع یک کسب و کار که بیشتر وب مستران و کارفرمایان از آن غافلند، انتخاب یک دامنه خوب است.

انتخاب نام دامنه مناسب و خدمات ثبت دامنه

بهترین نام در انتخاب نام دامنه، نامی است که با محتوای سایت یکی باشد، این نام همچنین باید زیبا باشد و بتوان آن را به راحتی به خاطر سپرد.
زمانی که نام دامنه هایی چون Com, Org یا Net را انتخاب می کنید مخاطب شما کاربران انگلیسی زبان هستند و زمانی که از نام دامنه هایی مانند co,uk استفاده می کنید تمام اطلاعات روی سایت فقط مرتبط به ساکنان بریتانیاست. برای ثبت دامنه باید با رزیدنت ارتباط برقرار کنید.

رجیسترر چیست؟

هر دومینی دارای پایگاهی است که دربرگیرنده اطلاعات ثبت شده بر روی نام دامنه است و توسط یک هماهنگ کننده اداره می شود.

برای خرید دامنه باید با رجیسترر قرارداد ببندید اما بسیاری از شرکتها هستند که برای ترغیب افراد به استفاده از خدمات میزبانی یا هاستینگ آنها، نام دامنه دائمی و رایگان در اختیارشان قرار می دهند. دراینصورت تمام مسئولیت ثبت نام دامنه با همان شرکت است و مشتری فقط باید برای ارائه سرویس هاستینگ پول بپردازد. تنها نقص موجود در این زمینه این است که اگر بخواهید سرویس هاستینگ خود را تغییر دهید باید با نام دامنه رایگان نیز خداحافظی کنید.

گاهی ممکن است نام دامنه دلخواه شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد که در اینصورت بعضی از افراد آن را با هزینه بیشتری به شما می فروشند. برای پیدا کردن اطلاعاتی درباره صاحب نام دامنه دلخواهتان می توانید به خدمات آنلاین “Whois” مراجعه کنید. با اینحال گاهی اوقات صاحبان نام دامنه تمام اطلاعات درباره خود را در اختیارتان قرار نمی دهند که این کار را کمی مشکل می کند.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.