هک سایت یک تهدید مهم در حوزه تجارت آنلاین تلقی می‌شود و عوامل زیادی در بروز این مشکل دخیل هستند. در این مقاله ۱۲ نکته امنیتی را برای افزایش امنیت سیستم بازگو خواهیم کرد.
امروزه تعداد سایت هایی که هک یا فیلتر  می شود، بسیار افزایش یافته است. بسیاری از صاحبان سایتها از اینکه سایت آنها هک شده و یا اطلاعاتشان دزدیده شده است، بسیار ناراحتند. از ابزارهای حفاظتی استفاده کنید. با اینکه بسیاری از شرکت های هاستینگ خوب از سرور خود (و سایت شما تا حدی) محافظت می کنند، اما در حقیقت مسئول نگهداری سایت خود شما هستید. آیا سایت تان هک شده است؟ قبل از دادن چند توصیه ابتدا بهتر است که در مورد انواع هک، هدف آنها و نحوه تأثیر آن بر روی سایت تان، نکاتی را بیان کنیم.
از معمول ترین انواع هک می توان به XSS, SQL Injections & defacing اشاره کرد. به روز بودن کاریست که همیشه باید انجام دهید. برای جلوگیری از هک شدن سایت تان بر روی هاستینگ مشترک، و همچنین تمهیداتی که در صورت بروز مشکل هک به شما کمک خواهد کرد به توصیه های زیر دقت کنید:

پيشنهاد وب رمز: روشهای جدید هک از طریق ایمیل و راه های جلوگیری از آن

توصیه های امنیتی ساده

هک - توصیه‌های امنیتی ساده

۱. نرم افزار را دائما به روز کنید

اگر از نسخه های قدیمی نرم افزارهای کد باز و بطور عامه هر نرم افزاری که عموما بدون ایمنی هستند استفاده می کنید، آخرین نسخه آن را بروزآوری کنید.

۲. از کدها و پلاگینهای جانبی اجتناب کنید

پلاگین و ویجت ها و کدهای جانبی (شامل قالبهای رایگان و تم ها) که نصب میکنید توسط دیگر برنامه نویسان بدون ساختار شناخته شده نوشته شده است. قبل از استفاده از هر نوع کدی که خود آن را ننوشته اید در مورد آن تحقیق کنید. با استفاده از بعضی از جستجوگرهای گوگل می توانید از ایمنی کد مورد استفاده خود، مطمئن شوید.

۳. شاید خودتان مقصرید

هک - شاید خودتان مقصرید

یکی از بزرگترین دلایل دزدیدن هویت یا اطلاعات از روی سایت اینست که شاید ایراد از کامپیوتر، فایلهای ویروسی پاورپوینت یا دزدیدن اطلاعات حسابتان باشد. از ویروس اسکن قوی و بروز استفاده کنید و رمز عبور خود را ایمن کنید و دیگر اقدامات امنیتی را نیز رعایت کنید. همچنین شماره پین (PIN) حساب بانکی خود را در دسترس دیگران نگذارید.

۴. رمزهای عبور ایمن انتخاب کنید

رمز عبور ایمن از شما در برابر هکرها حفاظت می کند. رمز عبور بهتر است ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد. هرچه رمز عبور بلندتر باشد، بهتر است. استفاده از لغات موجود، نام خانوادگی یا اطلاعات قابل حدس برای رمز عبور مناسب نیستند.

۵. لاگ (log) های سایت را مرتبا چک کنید

اگر شاهد ترافیک غیرمعمول بر روی سایت خود بودید، سعی کنید بفهمید که منشا آن کجاست. اگر احتمال هک شدن دادید، با درخواست از ما می توانید، در این زمینه از کمک ما بهره مند شوید.

۶. خودتان هم کمی به ایمنی بیافزایید

استفاده از نرم افزار باکیفیت، برنامه نویس با تجربه، هاستینگ ایمن؛ خرید SSL ؛ اجاره کردن یک آژانس ایمنی متخصص یا استفاده از یک روش خودکار مانند مانیتورینگ سایت با تشخیص محتوا احتمال هک شدن را کاهش می دهد.

۷. تا می توانید از سایت خود backup بگیرید

هک - بکاپ گیری از سایت

کپی بک آپ های خود را به جی میل و یاهو میل بفرستید یا آنها را بر روی تلفن یا MP3 player خود دانلود کنید. از سرویس های تهیه پشتیبان خارج از سرور استفاده کنید بدین ترتیب در صورت هک شدن یک نسخه پشتیبان امن که می توانید با آن به سایت خود مجدد راه اندازی کنید  و بک آپ هک نشده از سایت خود را خواهید داشت.

۸. مشکلات و موانع را بشناسید

هک شدن سایت، رتبه بندی پایین در موتور جستجو، حملات انکار سرویس، بسته شدن حساب کاربری و ویروسی شدن سایت همه از جمله عواملی هستند که به سایت شما آسیب می رسانند.

۹. بیشتر بیاموزید

هیچ چیز دانش و علم را نمی تواند شکست دهد. هرچه بیشتر بدانید بیشتر متوجه مشکلات خواهید شد و آنها را برطرف خواهید کرد. پس فرصت را از دست ندهید و شروع به مطالعه کنید.

۱۰. برای خود هاست ایمن تهیه کنید

در وب رمز امنیت اهمیت زیادی دارد. هیچ چیز بدتر از این نیست که ببینید کل کارهای سختتان هک شده است. با انتخاب هاست لینوکس یک لایه امنیتی دیگر به سایت خود اضافه خواهید کرد. ما اینجا هستیم تا به شما در این خصوص کمک کنیم.

۱۱. مراقب شخص یا شرکتی که با آن کار می کنید باشید

هک - محدودیت دسترسی افراد

هرکسی که وقت کافی و دسترسی به اینترنت و کمی هوشمندی داشته باشد می تواند برایتان مشکلات آنلاین به وجود آورد. اطلاعات زیاد دادن یا سخنان اغراق آمیز در مورد کار خود گفتن راه خوبی برای جذب اینگونه افراد است؛ پس بهتر است از اینها دوری کنید.

۱۲. از سرور مجازی استفاده کنید

یکی از دلایل مورد حمله واقع شدن میتواند همجواری با سایت های دیگر در یک سرور باشد. اگر سایت و تجارت شما برایتان اهمیت کافی دارد بهترین گزینه خرید سرور مجازی برای هاستینگ سایت است.

 

 

بخشی از آمار خدمات وب رمز

تعداد خدمت ارائه شده

150
پروژه سئو
420
پروژه طراحی سایت
69000
خدمات هاست
220000
ثبت دامنه

در وب‌رمز رضایت مشتریان اولویت ماست

کارفرمایان در مورد ما چه می‌گویند

خانم مهندس درفشی

خانم مهندس درفشی

مدیر سایت "آژانس ارتباطات دان"
آقای مهندس منظمی

آقای مهندس منظمی

مدیر "هلدینگ گام"
خانم مهندس اسدی

خانم مهندس اسدی

مدیر دیجیتال مارکتینگ "ایران ادونچر"
آقای مهندس طالب زاده

آقای مهندس طالب زاده

مدیر مجموعه مهاجرتی - تحصیلی "کانادا از ایران"

برخی برندها که افتخار خدمت به آنها را داشتیم

جایگاه برند معظم شما اینجاست..

webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers
webramz customers

تعدادآرا: 966 - میانگین: 4.8

رأی شما ثبت شد.