آیا هاستینگ اشتراکی ویندوز امن است؟
ثبت دامنه و خرید هاست اولین گام برای ورود به تجارت آنلاین می‎باشد. اما بسیاری بر این باورند که هاستینگ اشتراکی امنیت لازم و کافی را برای حراست از اطلاعات سایت ندارد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا هاستینگ اشتراکی ویندوز ایمن است؟
هاستینگ اشتراکی ویندوز برای کسانی که به دنبال ارزانترین نوع هاستینگ هستند بسیار خوب است فقط مشکل اینجاست که در ازای پرداخت هزینه کم، در مقایسه با سرور مجازی و سرور اختصاصی عملکرد ضعیف تر و نگرانی از ایمنی از نواقص آن است. در هاست اشتراکی صدها سایت بر روی یک سرور اداره و اجرا می شوند، یعنی هر خطری در خصوص عدم ایمنی ،که برای یکی از آنها به وجود آید همه را تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجا که هاستینگ اشتراکی در اصل ناامن است، مایکروسافت سعی داشته است آن را برای اپلیکیشن های .Net ایمن کند که البته این کار با مشکلاتی همراه بوده است.

پيشنهاد وب رمز: هاست وردپرس – WordPress Host

Medium trust چیست؟

هاستینگ ویندوز - Medium trust چیست؟
Medium trust یک فضای حفاظت شده است که روی اکثر فضاهای سرور هاستینگ مشترک وجود دارد. وب سایت هایی که در این فضا قرار می گیرند، به سیستم عامل که شامل منابعی مانند رجیستری، کد تنظیم نشده، رفلکشن، ثبت وقایع یا هر فولدری که در دایرکتوری اصلی سایت نباشد، دسترسی مستقیم ندارند. بزرگترین مشکل Medium trust اینست که بسیاری از component ها (هر نرم افزاري که در ويندوز نصب شود فايلهاي Ocx ايجاد مي کند که به آنها component مي گويند) با فضای آن سازگاری ندارند. برای بسیاری از کامپوننت های کاربردی مانند report generation, pdf creation, video encoding (ffmpeg), و search indexing (Zoom Search Engine) دسترسی به منابع سرور لازم است. ممکن است برنامه‌های کاربردی سفارشی که بستگی به این کامپوننت ها دارند بعد از اینکه سایت خود را در فضای Medium trust قرار می دهید، دیگر اجرا نشوند. مشکل بزرگتر اینجاست که این کارها، هاستینگ مشترک را ایمن نمی کند در حالی اگر خرید سرور اختصاصی یا خرید vps را انتخاب کنید هیچ کدام از این نگرانی ها را نخواهید داشت. با سرور مجازی اختصاصی می توانید سرویس های ویندوز را مدیریت کنید، به قسمت ثبت وقایع سری بزنید و از آنجا که سرور هاستینگ اختصاصی از سرورهای دیگر مجزاست، لازم نیست نگران مانع یا سد شدن سرویس ها در سرور اختصاصی خود باشید.

 

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.